MUŽI

Banskobystrickí futsalisti cestovali v piatok 11. novembra do Bratislavy, kde odohrali nováčikovské derby proti Wild Boys ´02 Bratislava. Pre obidva tímy to bol dôležitý zápas.

Wild Boys ´02 Bratislava- MIBA Banská Bystrica 4:3 (3:0)

Góly: D. Ostrák 3, M. Baláž – M. Čief 2, V. Giertl, ŽK: L. Mikita – M. Čief, M. Konder. Zápas sledovalo v Bratislave 50 divákov.

Zostava MIBA: P. Butáš (A. Krejčí) – J. Kuník, F. Rafanides, M. Čief, M. Konder „K“, P. Peniak, P. Tužinský, L. Berec, L. Ríša, V. Giertl

Povedali po zápase:

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Od začiatku zápasu sme pôsobili nevýrazným dojmom a prenechali sme súperovi aktivitu. Celý prvý polčas sme sa nevedeli dostať do tempa a keď sme k tomu pridali chyby v defenzíve, Wild Boys zaslúžene viedli 3:0, hoci pred prestávkou sme nedali gól z dvoch čistých vyložených šancí. V druhom polčase sa obraz hry úplne otočil a okamžite sme prebrali iniciatívu, no nepodarilo sa nám opäť z vyložených šancí skórovať. Naopak súper nás opäť potrestal nedôrazným bránením. Až v 26. minúte sa nám podarilo Vladom Giertlom znížiť na 1:4, čo nás ešte viac nakoplo a ďalšie dva góly pridal Michal Čief. Bohužiaľ, do konca zápasu sa nám vyrovnať nepodarilo, aj keď sme si ešte niekoľko šancí vypracovali. V zápase dvoch rozdielnych polčasov sme si remízu zaslúžili, no rozhodla väčšia efektivita pri premieňaní gólových príležitostí.“

Branislav Škorec (tréner Wild Boys ´02 Bratislava): „Zápas, v ktorom nám išlo o veľa, sme zvládli, aj keď sme si ho sami zdramatizovali zbytočnými chybami a z kľudného zápasu sme urobili drámu. Viedli sme v druhom polčase už 4:0, zápas bol v našej réžií a každý si už myslel, že zápas poľahky vyhráme. Ale čo sa dialo od inkasovaného gólu na 4:1, tak bol strach o víťazstvo. Zľakli sme sa dôležitej výhry a až do záveru sme museli bojovať o tri body, pretože Bystričania od tohto momentu začali byť dôraznejší, nepríjemnejší. Hráčov však treba pochváliť za bojovnosť, za túžbu po víťazstve a za prístup. Hneď po zápase sa už musíme pozerať na tie ďalšie, vyvarovať sa školáckych chýb z predošlých duelov a hrať ešte lepšie, futsalovejšie.“

Ostatné výsledky 8. kola:

AcrossPinerola Bratislava – ŠK Makroteam Žilina 3:3 (2:1)
MFsK Nitra – MFK Tupperware Nové Zámky 3:5 (0:2)
4FSC FTVŠ UK Bratislava – Slov-Matic FOFO Bratislava 2:13 (1:8)
FK Dragons Podolie – Futsal Team Levice 7:3 (3:1)

Najbližšie odohrajú futsalisti MIBY zápas na domácej palubovke netradične v stredu 16. novembra o 20.00 hod v športovej hale Dukla na Štiavničkách, kde privítajú súpera z Nitry. Bude to pre nich dôležitý zápas, nakoľko sú s piatimi bodmi na 9. mieste a Nitra je s jedným bodom na poslednom 10. mieste.

JUNIORI

Na prvý zápas v novom ročníku cestovali juniori MIBY do Levíc.

Futsal team Levice jun. – MIBA Banská Bystrica jun. 6:6 (2:3)

Góly: Tóth 3, Lakatoš,2, Bíňovský–P. Peniak 3, I. Marko 2, P.Greško.

Zostava MIBA: F. Slabecius – P. Peniak „K“, I. Marko, F. Samson, O. Dobrota, J. Zigo, A. Barboriak, J. Král, P. Greško, K. Slimák, P. Vinarčík

Povedal po zápase:

Futsal - Juniori - Futsal team Levice - MIBA Banska Bystrica - Levice - 11.11.2016

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na prvý zápas sezóny sme cestovali do Levíc s očakávaním, čo nám prinesie úvod nového ročníka. Premiérový zápas prekvapil kvalitným futsalom, keď na oboch stranách vyčnievali chalani s futsalovými skúsenosťami z mládežníckej reprezentácie. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futsal so šancami na oboch stranách, z ktorých súper využil dve a my tri, keď sme sa najprv presadili po peknej akcii Barboriaka s Greškom, druhý sme pridali po signále z autu, keď Peniak pripravil gól Markovi a tretí z dobre zahratého priameho kopu, ktorý zrealizoval Peniak. Druhý polčas sme opäť začali gólovo po peknej akcii Marka a zvýšili sme už na 4:2. Bohužiaľ, v tejto fáze stretnutia sme urobili už päť faulov a museli sme začať hrať opatrnejšie, na čo súper zareagoval zvýšenou aktivitou a dvomi gólmi za minútu vyrovnal stav stretnutia. Po zobratí time-outu sme opäť začali hrať svoju hru a do vedenia nás po bojovnosti Marka poslal Peniak. Potom však prišli tri sporné fauly našich hráčov a z troch desiatok súper dve využil. Na druhej strane sme aj my donútili súpera faulovať šiestykrát a kapitán Peniak vyrovnal z desaťmetrového kopu. Po hektickom druhom polčase sme tak odchádzali z Levíc s jedným bodom a dobrým výkonom, ktorý je na rozbeh súťaže veľmi dôležitý.“

Najbližšie sa mladíci predstavia v pondelok 21. novembra v športovej hale Badín, kde odohrajú v rámci turnaja zápas s Prešovom.