MUŽI

Futsalisti MIBY privítali na domácej palubovke trnavský Spartak. So súperom v prvom meraní síl zvíťazili a túto výhru chceli potvrdiť.

MIBA Banská Bystrica – FC Spartak Trnava-futsal 2:2 (0:2)

Góly: M. Konder, R. Greško – A. Dobiš, D. Krcho. ŽK: J. Magdolen (Trnava). Zápas sledovalo 50 divákov.

Zostava MIBA: P. Butáš – M. Konder „K“, L. Riša, R. Greško, M. Čief, R. Kútik, P. Zehnal, P. Vajda, R. Kollár

Futsal - MIBA Banska Bystrica vs. Spartak Trnava futsal - 18.12.2015 - Banska Bystrica

V prvej desaťminútovke mali obidve mužstvá viacero šancí na otvorenie gólového účtu, ale ani jeden hráč neprekonal jedného z brankárov. Prvý gól zápasu strelili hostia a to v 11. minúte, keď sa presadil Dobiš. Následne domáci Greško neprekonal zoči-voči hosťujúceho brankára. Skóre sa menilo v 14. minúte, keď po strate lopty domáceho hráča z rýchleho brejku zvýšil Krcho na rozdiel dvoch gólov. V ďalšom priebehu boli strelecky aktívnejší hostia, ale svoje šance nevyužili a tak sa išlo do kabín za stavu 0:2.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci, keď chybu v rozohrávke využil na zníženie domáci kapitán Konder. Od tohto momentu domáci hráči dobíjali trnavskú bránu a hostia vyrážali zo zabezpečenej obrany do rýchlych brejkov. V 25. minúte sa domáci odhodlali k powerplay, z ktorej peknou strelou vyrovnal Greško. Jediná žltá karta v zápase bola udelená hosťujúcemu hráčovi, ktorý podrazil Greška pri sľubne vyvijajúcej sa akcii. Domácim hrdinom mohol byť Greško, ale ten dve minúty pred koncom nevyužil veľkú šancu, ktorú zlikvidoval hosťujúci gólman. V poslednej minúte mal veľkú šancu na skórovanie Konder, ale tesne minul Alchusovu bránu. Zápas dvoch rozdielnych polčasov sa skončil remízou a Banskobystričania prvýkrát vo vzájomných zápasov na domácej palubovke stratili body s Trnavčanmi.

Pre mužov to bol posledný zápas v tomto roku, najbližšie sa predstavia na palubovke Žiliny a to  v piatok 8. januára.

JUNIORI

Juniori budú v stredu 23. decembra cestovať na dvojzápas do Popradu, kde si zmerajú sily s lídrom súťaže Grizzly Košice a druhým súperom bude Prešov. Momentálne sú na druhom mieste so ziskom šiestich bodov v troch zápasoch.