Quantcast

MIBA Banská Bystrica odohrala v piatok druhý zápas v rade na domácej palubovke. Tentoraz privítala hostí z Piešťan, s ktorými mala pozitívnu vzájomnú bilanciu.

MIBA Banská Bystrica – Piešťany Dragons Podolie 6:0 (4:0)

_DSC1274Góly: Prikryl 2, Zehnal 2, Výlupok, Majling. ŽK: Willwéber – R. Bobocký. Pred 70 divákmi rozhodovali: Ploštica, Botka

Zostava MIBA: Filadelfi (Butáš) – Majling „K“, Prikryl, Gaško, Zehnal, Giertl M., Výlupok, Willwéber

Banskobystričania nenechávali nič na náhodu a už od začiatku stretnutia svojím napádaním dostávali súpera pod tlak. Domáci sa trpezlivou hrou snažili pripraviť si vhodné pozície na ohrozenie piešťanskej brány. Z jednej z prvých vydarených akcií sa MIBA ujala vedenia, keď Prikryl ideálne našiel Výlupka. Postupom času hostia dokázali na dlhšiu dobu podržať loptu vo svojej moci a dostali sa aj k jednej vyloženej šanci, no z blízka mierili len do náručia brankára Filadelfiho. Piešťanskí futsalisti si zo svojej útočnej snahy nedokázali vypracovať ďalšie veľké gólové príležitosti. Naopak, opäť inkasovali, keď Prikrylovú defenzívnu činnosť zužitkoval po samostatnom nájazde na dvakrát Zehnal. Na 3:0 zvyšoval aktívny Prikryl, v skrumáži dorazil loptu za chrbát hosťujúceho brankára. Prvý polčas uzavrel kto iný, ako všadeprítomný Partik Prikryl, ktorý sa dokázal presadiť po rohovom kope. Hosťom sa do konca prvého dejstva naskytla možnosť na zmiernenie nepriaznivého výsledku, ale chybu Bystričanov nedokázali potrestať. Do kabín tak odchádzali mužstvá za stavu 4:0.

V úvode druhého polčasu sa k aktívnejšiemu napádaniu odhodlali aj hráči Piešťan, vďaka čomu boli diváci svedkami svižného futsalu. Väčšie šance však mali domáci futsalisti, ktorí hrozili najmä z rýchlych protiútokov. Avšak k piatemu gólu sa hráči spod Urpína dopracovali po dobre zahranom signáli z outu, keď Prikrylovu strieľanú prihrávku usmernil do siete hostí Majling. Futsalisti MIBY boli viackrát blízko k zveľadeniu výsledku, no viacero z ich pohľadaných akcií nebolo zakončených presne. Napokon sa však dočkali aj šiesteho gólu, keď Zehnal najprv aktívnym napádaním získal loptu a následne uspel zoči voči piešťanskému brankárovi. Ofenzívne úsilie hostí nebolo veľmi plodné. Cez defenzívu domácich sa presadzovali iba ťažko, a ak sa už dostali k nebezpečnému zakončeniu, nachádzali iba dobre postaveného brankára Filadelfiho. Ďalšie góly už neprišli a tak MIBA Banská Bystrica zaslúžené vyhrala nad Piešťanmi Dragons Podolie s konečným výsledkom 6:0.

Martin Majling (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Po minulotýždňovom domácom stretnutí s Trnavou sme chceli v ďalšom zápase potvrdiť dobré domáce výkony proti Podoliu, s ktorým sme vyhrali všetky zápasy. Od úvodu stretnutia sme začali súpera napádať, čo mu robilo veľké problémy. Zásluhou veľkého nasadenia a vysokého pressingu sme Piešťany donútili k niekoľkým chybám, čo sme dokázali aj využiť na strelenie štyroch gólov v prvom polčase.

Ani v druhom dejstve napriek priaznivému stavu sme od aktívnej hry neupustili a vypracovali sme si viacero dobrých šancí, z ktorých sme dokázali využiť už len dve. Súpera sme zdolali zaslúžene aj vďaka vynikajúcemu brankárovi Filadelfimu, ktorý si zaslúžene udržal čisté konto.“

Rastislav Bobocký (tréner Piešťany Dragons Podolie): „Dnes sme chceli nadviazať na výkony z posledných zápasov. No chýbala nám chuť zvíťaziť, či dosiahnuť dobrý výsledok. Dovolím si tvrdiť, že z oboch strán to bol slabý výkon. Súper dokázal potrestať takmer všetky naše chyby, no my sme nepotrestali ani jednu. Pri štyroch góloch sme mali aj kus smoly, no najmä pri treťom, keď sa lopta tak nešťastne odrazila k súperovi, že ešte ani teraz nevie ako dali gól. Výsledok 6:0 je pre nás veľmi krutý, hoci nemôžem tvrdiť, že sme mali na víťazstvo. Myslím však, že nám stačilo streliť gól v prvom polčase a zápas by vyzeral úplne inak.“

Ostatné výsledky:

FC Bulls Divus Trnava – ŽFA Žirafa Žilina 3:8

KSF DOXX Žilina- Futbalshop Nové Mesto nad Váhom 4:3

ETNA Nové Mesto nad Váhom – FSC Prievidza 14:5

Tabuľka po 12. kole:

1. ŽFA Žirafa Žilina 10 8 1 1 71:41 25
2. MIBA Banská Bystrica 11 8 0 3 52:32 24
3. Forever Mesto Púchov 10 8 0 2 58:43 24
4. Futsal Club Nové Mesto nad Váhom 11 6 1 4 58:54 19
5. KSF Doxx Žilina 11 3 3 5 42:43 12
6. Piešťany Dragons Podolie 11 3 2 6 43:51 11
7. Etna Nové Mesto nad Váhom 11 2 2 7 49:63 8
8. FC Bulls Divus Trnava 11 2 2 7 38:58 8
9. FSC Prievidza 10 2 1 7 40:66 7

Najbližšie MIBA cestuje do Žiliny, kde sa stretne s aktuálnym lídrom súťaže ŽFA Žirafa Žilina. Na ich palubovke Bystričania ešte nebodovali, túto zlú sériu by však chceli napraviť. V domácom prostredí sa predstavia až 28. februára, keď privítajú FSC Prievidzu.