Po reprezentačnej pauze sa v predvianočnom období opäť vrátila Tipsport liga na ľad. Pod Urpínom privítali barani v ďalšom kole Nové Zámky. V dueli boli favoritom domáci hráči, ktorí dokázali v doterajších zápasoch zvíťaziť. Zápas sa však formoval postupne a v stretnutí mali navrch zverenci trénera Cemana.

Už v úvodnej minúte zápasu mohli barani otvoriť skóre po vylúčení Kudlu. Presilovka však útok domácich neprebrala a zápas tak pokračoval bez gólu. V 5. minúte dvíhali hokejky Novozámčania, keď Zbořil po výbornej práci Juríka nezaváhal a otvoril skóre pod Urpínom. Inkasovaný gól však baranov nezaskočil, pretože v 9. minúte už bolo vyrovnané zásluhou Asselina. Vedenie hostí tak bolo zmazané a zápas sa začínal od začiatku. Dobré tempo baranov v 12. minúte okorenil ďalším gólom Selleck, ktorý po prihrávke upravil puk do odkrytej brány. Banskobystričania si svoje vedenie podržali aj po snahe hostí znížiť a prvá tretina tak skončila v prospech baranov.

Prostredná tretina začala opatrnou hrou na oboch stranách. Oba celky mali jasnú víziu skórovať a hra sa tak prelínala zo strany na stranu. Gólové vízie sa však podarilo naplniť baranom ktorí v 26. minúte vyhrávali už 3:1. O gól sa postaral druhým presným zásahom Asselin, keď Banskobystričania dokázali využiť domáce zaváhanie. V ďalšom vývoji hry mali pohodu na hokejkách domáci, ktorí si svoje pohodlie navýšili ďalším gólom z hokejky Bira. V 36. minúte mohlo byť znížené, ale po chybe v domácej obrane tak ostali Novozámčania vzdialení na rozdiel troch gólov. Druhé dejstvo tak vyšlo baranom na výbornú a tri body tak mohli byť jasnou záležitosťou.

Začiatok záverečnej tretiny vyzeral nádejne pre Novozámčanov, ktorí dokázali znížiť z hokejky Hrušku. V 44. minúte však ich radosť prekazili domáci, keď dokázal teč Sellecka zapadnúť do bránky Košarišťana. Ďalší klinec pribili barani v 47. minúte po góle Sýkoru, ku ktorému sa dostala odrazená strela, po ktorej už nemal problém dostať puk do bránky. Nádeje hostí tak boli behom troch minút pochované. V ďalšom vývoji hry však prišli už aj vylúčenia a tlak si v poslednej desaťminútovke začali vytvárať aj Novozámčania. V závere zápasu znížil skóre Zbořil ale v stretnutí  jasne dominovali barani.

Tipsport liga – 32. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. MHC Nové Zámky 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Góly: 9. Asselin (Faille, Southorn), 12. Selleck (Asselin, Faille), 26. Asselin (Faille), 30. Biro (Češík), 44. Selleck (Bartánus, Sloboda), 47. Sýkora (Varga, Šťastný) – 5. Zbořil (H. Ručkay, J. Jurík), 41. Hruška (Rogoň, Kudla), 60. Zbořil. Zápas sledovalo 2366 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Marshall, Southorn, Sloboda, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, Faille, Selleck – Varga, Šťastný, Sýkora – Bartánus, Zigo, Matoušek – Gabor, Češík, Kabáč

Zostava MHC Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, M. Novák, Ordzovenský, Hain, Hatala – Šimun, Fábry, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Rogoň, Hruška, Nejezchleb – Slávik, Ondrušek, Henderson

V ďalšom kole pocestujú barani pod Tatry, kde v piatok 21. decembra o 17.00 odohrajú ďalší zápas.