Takmer štyri desiatky nadšencov inline korčuľovania sa v sobotu stretlo pred banskobystrickou Europou, aby sa spoločne vydali na trasu prvého tohtoročného podujatia Inline dní.

Inline dni Europa SC Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skPo vlaňajšej premiérovej spoločnej jazde mestom pripravili tento rok organizátori hneď štyri podujatia. V rámci prvého bola pripravená trať pre skúsenejších korčuliarov smerujúca od Europy naprieč Sládkovičovou ulicou v Radvani a späť. Pre deti boli pripravené akcie priamo na námestí pred obchodným centrom, kde zároveň pre dobrú atmosféru hrala aj kapela Slovak Tango.

Už 16. júla bude pripravené ďalšie podujatie, v rámci ktorého prejdú korčuliari od Europy cestou I/66 až ku veľkej železničnej stanici a späť. V auguste, konkrétne 6. a 20. 8.,  sú potom plánované podobné trate. Pre účastníkov aspoň dvoch podujatí zároveň organizátori pripravili možnosť zapojiť sa do súťaže o zaujímavé ceny. Akcie budú vždy sprevádzať aj koncerty miestnych hudobníkov.