V poradí 4. kolo Fortuna ligy malo na programe veľké horehronské derby. Nováčik z Podbrezovej hostil banskobystrickú Duklu. Hostia v tejto sezóne doposiaľ nepoznali chuť porážky. Za to domáci ešte ani raz nezvíťazili. Práve v tomto zápase chceli nakloniť misky váh na svoju stranu.

FO ŽP Šport Podbrezová – FK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 6. Kupčík, 7. Harvilko, 82. Nworah. Zápas v Podbrezovej sledovalo 2 919 divákov.

Zostava FO ŽP Šport Podbrezová: Maťašovský – Andrič, Kupčík, Minčič, Greško – J. Pančík (68. Snitka), Kochan (70. Galo), M. Pančík, Harvilko – Podio – Vaščák (77. Nworah)

Futbal - ZP Sport Podbrezova - FK Dukla Banska Bystrica - 02.08.2014 PodbrezovaZostava FK Dukla B. Bystrica: Boroš – Vajda, Banovič, De Vito – Ľupták – Rejdovian, Faško (68. Šovčík), Šumský, Savič (46. Wojnar) – Střihavka (46. Peňaška), Dolný

Namotivovaní domáci sa pustili do svojho súpera hneď od začiatku. Z úvodného tlaku vyťažili aj rýchly gól, keď sa po centri Greška presadil bývalý hráč Dukly Kupčík. Hostia sa nestihli ani spamätať a brankár Boroš musel po druhýkrát vyťahovať loptu zo svojej siete. Dravý únik Juraja Pančíka a nedorozumenie banskobystrických obrancov využil Harvilko. Železiari boli právom na koni. Ďalšiu šancu domácich mal agilný Juraj Pančík, no jeho pokus Boroš zlikvidoval. Vojaci celý prvý polčas pôsobili zakríknuto a nepresvedčivo. Jediný náznak šance mal Rejdovian, jeho strela však nemala gólové parametre.

Futbal - ZP Sport Podbrezova - FK Dukla Banska Bystrica - 02.08.2014 PodbrezovaDo druhej časti vstúpila Dukla s dvoma zmenami. Z ihriska odišli Savič so Střihavkom a nahradili ich Wojnar a Peňaška. V 55. minúte mali hostia zníženie na dosah, no Faško ani Dolný neprestrelili hradbu tiel pred sebou. Podbrezová si až na tento okamih pohodlne strážila dvojgólové vedenie, pozorne bránila a vyrážala do nebezpečných protiútokov. Jeden z nich zakončil dobrou strelou Kochan, no Boroš svoje mužstvo podržal. Na druhej strane sa nenechal zahanbiť ani domáci gólman, keď Šumského delovku vytlačil nad brvno. Vojaci pôsobili čoraz bezradnejšie. V 82. minúte dokonal dielo skazy domáci Nworah. Hosťujúci De Vito zle rozohral, prihrávku vypichol Galo, ktorý loptu posunul čerstvému útočníkovi a ten nemal problém usmerniť loptu do siete – 3:0. Stav sa už nezmenil, i keď Nworah a Andrič mali na nohe ďalšie góly. Vojaci prvýkrát v sezóne prehrali, keď po slabom výkone podľahli Podbrezovej 0:3.

V sobotu 9. augusta sa predstavia banskobystrickí futbalisti na domácom trávniku. Pod Urpín pricestujú hráči MŠK Žilina. Úvodný výkop je naplánovaný na 19.00 hod.