Hráči UMB v utorňajšom zápase Európskej univerzitnej hokejovej ligy potvrdili na domácom ľade bodovú dominanciu v tabuľke. Húževnatý súper z Brna však predviedol pekný výkon, avšak domáci prestrieľali hostí o tri góly. Zápas bol zároveň spojený s akciou “Zo školy na zimák“, kedy sa štadión premenil na veľtrh voľných pracovných miest z viac ako dvadsiatich spoločností.

Od 14.00 hod prebiehal veľtrh viacerých firiem a spoločností, kde si študenti mohli nájsť množstvo voľných pracovných miest po vyštudovaní. Veľtrhu sa zúčastnilo viac ako 100 návštevníkov. Od 15.00 hod začal zápas medzi UMB Hockey team a HC Masaryk University.

Úvod stretnutia priniesol vylúčenia na oboch stranách. Po skončení druhého trestu Kasanického však o tri sekundy otvárali hráči Masarykovej Univerzity skóre po dorážke Vaverku. Hostia po góle ožili, avšak v 11. minúte zaváhanie v obrane hostí využil Mendel, ktorý sa na drzovku dostal až pred brankára a vyrovnal stav zápasu na 1:1. Hráči UMB si pozorne strážili svoju obranu a nedovoľovali hosťom dorážať nastrelené puky. V 17. minúte poslal Brnčal svojou strelou UMB do vedenia.

Prostredné dejstvo začali aktívnejšie domáci, keď pridal druhý gól v zápase Brnčal. V 29. minúte gólom Majlinga UMB odskočilo na trojgólové vedenie. Domáci nedávali hosťom šance v obrannom pásme. Tri minúty do záverečného klaksónu však dokázal Matov znížiť na rozdiel dvoch gólov. Stav sa však menil o minútu neskôr, keď Brnčal pohotovou strelou skompletizoval hetrik.

Do záverečnej tretiny vstúpili oba celky vyrovnane. Hráči UMB sa poslali do početnej oslabovky o dvoch hráčoch po zbytočných fauloch. Hostia cítili príležitosť znížiť stav stretnutia. Zobrali si oddychový čas a početnú výhodu využili po góle Čtvrtníčka v 46. minúte. Domáci však po inkasovanom góle znova odskočili na trojgólový náskok po góle Brnčala. V záverečnej päťminútovke sa hra prelievala zo strany na stranu. Dve minúty pred koncom zápasu ešte došlo k vylúčeniu domáceho hráča. Hostia odvolali brankára a zasypali brankára Korytára strelami zo všetkých uhlov. Tridsať sekúnd pred záverečným klaksónom dokázal znížiť Matov. Absolútnu bodku za zápasom však dal Indrych a upravil skóre na konečných 7:4.

EUHL – Banská Bystrica

UMB Hockey Team vs. HC Masaryk University 7:4 (2:1, 3:1, 2:2)

Góly: 12. Mendel (Indrych), 17. Brnčal (Mendel, Kasanický), 23. Brnčal (Indrych, Kandra), 29. Majling (Tatár, Žáčik), 39. Brnčal (Mendel, Sapár), 47. Brnčal (Adamčík, Kandra), 60. Indrych (Mendel) – 11. Vaverka (Grygera), 37. Matov (Čtvrtníček, Šidák), 46. Čtvrtníček (Šidák, Florek), 60. Matov. Zápas sledovalo 390 divákov.

Povedali po zápase:

Martin Indrych (kapitán UMB Hockey Team, dnes 1+2): “Nebol to jednoduchý zápas. Aj keď výsledok hovorí jednoznačne pre nás, hrali sme nedisciplinovane a boli sme častokrát vylúčení. Skúsenejší súper istotne využil a v play-off si nemôžeme dovoliť toľko vylúčení ako sme mali dnes. S výkonmi spoluhráčov som však spokojný, bol to bojovný kolektívny výkon. Dokázali sme sa presadiť, brankár nás podržal a zapracovali sme vtedy, keď to bolo treba. Do play-off chceme vylepšiť presilovky a hlavne psychickú stránku tímu.“

Denis Brnčal (útočník UMB Hockey Team, dnes 4+0): „Zápas sme začali trošku nedisciplinovane, chýbala nám chuť po víťazstve, ale neskôr sa to už rozbehlo a udržali to až do konca. Súper bol srditý a hral veľmi vyrovnane, avšak myslím si, že boli unavení z cesty a na výkone sa to aj odzrkadlilo. Dnes som prišiel ku všetkým gólom ako slepé kura k zrnu, za čo ďakujem svojim spoluhráčom. Podali sme ako kolektív dobrý výkon.“

Marek Janík (asistent trénera UMB Hockey Team): „Zápas bol dobrý, mali sme kvalitného súpera. Úvod sme mali trošku horší. Podarilo sa nám vytvoriť si náskok, a ten si aj udržiavať do konca zápasu. Potrebujeme ešte zlepšiť presilovky, keďže nám stále robia problém a v play-off by sa to mohlo odzrkadliť. Na playo-ff sa pripravujeme už niekoľko mesiacov dopredu pretože nechceme nič podceniť. Verím že tento rok už získame titul.’“

Milan Kyseľ (generálny manažér UMB Hockey Team): „Túto akciu organizujeme už druhýkrát. Všeobecne sa snažíme pritiahnuť mladých ľudí na hokej a niekedy to robíme aj s pridanou hodnotou ako je veľtrh. Nechceme aby sa hral hokej pre hokejistov, ale pre širokú verejnosť a zároveň ponúknuť vysokoškolákom možnosť priameho kontaktu so spoločnosťami. Takúto akciu organizujeme aj pre stredoškolákov a žiakov v základných školách.“

 Tabuľka EUHL Top 6 2017/18

1. UMB HOCKEY TEAM BANSKA BYSTRICA 16 12 2 0 2 88 49 +39 38
2. UK PRAHA 15 10 3 2 0 81 48 +33 34
3. DIPLOMATS PRESSBURG 15 10 3 2 0 75 52 +23 34
4. HC MASARYK UNIVERSITY 16 8 5 2 1 69 53 +16 29
5. PRAGUE ENGINEERS 15 7 4 1 3 61 43 +18 26
6. PANEUROPA KINGS BRATISLAVA 15 6 5 2 2 53 49 +4 24