Na domácom ľade sa Bystrický tím UMB popasoval s rivalmi z Bratislavy na poslednom zápase pred Play-off. Prvé dve tretiny viedli oba tímy vyrovnaný boj. V tretej tretine však prebrali vedenie hráči UMB tímu a darovali bránke súperov päť kúskov.

UMB Banská Bystrica vs. Diplomats Pressburg 6:2 (1:0, 0:1, 5:1)

Góly: 17. Tenkel (Kováčik, Knut), 41. Kasanický (Mendel, Primus), 52. Indrych (Kandra, Kamzík), 55. Studený (Málus), 59. Akantis – 30. Holeš (Rutkovský, Šoltís), 47. Mikšík (Šoltís)

Zostava UMB Banská Bystrica: Likavčan – Nociar, Kandra, Ferletjak, Kamzík, Indrych, Koch, Kasanický, Mančák, Primus, Mendel, Michaličík, Žáčik, Šeliga, Akantis, Málus, Janečko, Studený, Kováčik, Knut, Tenkel

Zostava Diplomats Pressburg: Turák – Vizváry, Mučka, Winkler, Mucha, Kraus, Just, Rutkovský, Kovaľ, Holeš, Šoltís, Brincko, Studený, Mikšík, Čáni, Hudcovský, Turan

Hokej - EUHL - UMB Banska Bystrica vs. Diplomats Pressburg - 08.03.2016 - Banska Bystrica

V prvej tretine zápasu viedli oba tímy ťažký boj. Domáci hráči nevyužili žiadnu zo svojich šancí. To ich mrzieť nemuselo, pretože Diplomati sa počas získaných presiloviek tiež nedostali k výraznejšiemu ohrozeniu Likavčana. Až v 17. minúte nakoniec skóroval Tenkel, ktorý po ideálnej prihrávke Kováčika otvoril skóre stretnutia.

Počas druhej dvadsaťminútovky nervozita na ľade stúpala. Každá zo striel míňala bránky až do 30. minúty, kedy tím Diplomatov zásluhou Holeša vrátil Bystričanom útok z prvej tretiny. Vyrovnané skóre sa až do konca druhej tretiny nezmenilo.

Ubehlo sotva pár sekúnd tretej tretiny, keď Kasanický vystreli puk od modrej čiary a poslal UMB opäť do vedenia. Diplomati nečakali dlho a darovali Bystričanom odvetu gólom v 47. minúte. Domáci tím v následujúcich minútach dostal výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. UMB-čkári ju využili naplno. Indrych strelil gól, ktorý posunul Bystričanov do vedenia. Do skórovania sa v zápätí zapojil aj Studený. Keď sa skóre ustálilo na 4:2, tím Diplomatov odvolal brankára, na čo neskôr aj doplatil. Do prázdnej bránky strelil Indrych svoj druhý gól v zápase, na ktorý nadviazal Akantis a svojou strelou uzavrel skóre zápas na 6:2.