Po minulotýždňovej prehre v Grazi si banskobystrickí univerzitní hokejisti na domácom ľade opäť napravili chuť jasným víťazstvom nad tímom bratislavskej STU. Vstup do zápasu výhre domácich ale nenasvedčoval.

UMB Banská Bystrica – HK Slávia STU 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)

Góly a asistencie: 21. Ferletjak (Kandra), 26. Ferletjak (Málus, Indrych), 37. Málus (Indrych, Ferletjak), 42. Mančák (Kasanický, Hanzel), 47. Šeliga (Janečko, Indrych), 52. Ramaj ( Maliňák, Primus) – 1. Mikloš (Bubica), 38. Bubica (Mikloš), 55. Kanda (Hajduk, Schmidt).

Zostava UMB Banská Bystrica: Juraštík (37. Hanzel) – Akantis, Kamzík, Kováčik, Kandra, Knut, Maliňák, Kasanický, Mančák, Rajčan, Málus, Ramaj, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Šeliga, Indrych, Janečko, Ferleťjak.

Hokej UMB hockey team slavia stu jesen 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skZostava HK Slávia STU: Snopek (Mega) – Rendek, Hajduk, Minárik, Kanda, Harakeľ, Schmidt, Máder, Naumov, Meliška, Galko, Sochor, Mikloš, Bubica.

Rolu favorita domáci hokejisti zvládli, aj keď už od prvej minúty prehrávali. To zjavne otriaslo zverencami Lukáša Opátha, ktorí si predstavovali iný vstup do zápasu a húževnatý súper z hlavného mesta ich tempu bez problémov stíhal. Do druhej časti hry už ale banskobystrický študentský tím vstúpil ako vymenený a dva góly Dominika Ferletjaka a druhá tretina už končila výsledkom 3:2. Bohatá na góly bola aj posledná časť hry, v ktorej už ale opäť mali navrch domáci.

„Vedeli sme od začiatku, že to bude iný zápas ako v Bratislave a to sa aj potvrdilo. Bol to veľmi náročný zápas. Hlavne kvôli inkasovanému gólu hneď v prvej minúte. Toto sa prenieslo aj do našej hry. Prvých 20 minút sme zbytočnú nervozitu na hokejkách. Nakoniec sme potvrdili, že sme boli favoriti tohto zápasu. Klobúk dole ale pred súperom, od posledného zápasu spravili kusisko práce. Tiež si myslím, že patria k TOP fair-play tímom v lige, za čo si zaslúžia obdiv. Veľká vďaka patrí aj divákom, ktorí nás v početnom množstve hnali vpred a vytvárali neskutočnú atmosféru,“ povedal po zápase tréner hokejistov UMB Lukáš Opáth.