Uplynulý víkend priniesol 4. kolo nižších futbalových súťaží a núdza opäť nebola o derby zápasy a zaujímavé výsledky. Prinášame Vám kompletný sumár aj s fotogalériou, a to hneď z troch duelov, pričom sme sa pozreli aj na zápas banskobystrických futbalistiek.

Dukla aj Podbrezová stratili prvé body

Dukla privítala vo Zvolene Skalicu, ktorá otvorila skóre stretnutia v 27. minúte, keď sa po rohovom kope do vzduchu zavesil Ranko a presnou hlavičkou poslal Skalicu do vedenia 0:1. V 33. minúte prišla ďalšia rana pre domáce mužstvo, keď predviedol skvelú individuálnu akciu Šebesta, ktorý sa predral až pred brankára Krejčího a presným zakončením zvýšil na 0:2. Bystričania však dokázali ešte do prestávky vyrovnať, keď najprv krásnou strelou do pravého horného rohu brány znížil Polievka a následne po centrovanej lopte z ľavej strany prehlavičkoval brankára hostí Nosko. Skaličania napokon rozhodli o svojej výhre na začiatku druhého polčasu, keď penaltu premenil Šebesta.

Podbrezová nenadviazala na úvodné tri ligové výhry na pôde Dubnice nad Váhom, kde uhrala len bezgólovú remízu, keďže gólom sa neskončila nádejná strela Galčíka zo záveru prvého polčasu, či individuálny prienik Kováčika hlboko do pokutového územia. Železiari nepremenili na gól ani niekoľko sľubných príležitostí v závere stretnutia a tak si z Dubnice odviezli len bod.

Rakytovce aj Kováčová víťazne, Zvolen doma zaváhal

Zvolen sa v úvode novej sezóny trápi a v nedeľu si pripísal už tretiu prehru, keď doma podľahol Martinu. V prvom polčase diváci ešte gól nevideli, no v 53. minúte poslal hostí do vedenia Repáň. Ďalšia rana pre domáce mužstvo prišla v 86. minúte, keď po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy Bolf. Hráči Martina si v samom závere ešte poistili výhru gólom Palenčára. Kováčová si v 4. kole pripísala prvú výhru, keď na domácej pôde pohodlne zdolala Kalinovo v pomere 4:0. Skóre otvoril v 10. minúte Mojžiš, na ktorého nadviazal v 50. minúte Martin Turák. V 82. minúte zvyšoval na rozdiel triedy Duda a v samom závere pridal svoj druhý gól Turák.

Doma hrali aj Rakytovce, ktoré si zmerali sily s Lučencom. Domáci zažívajú dobrý vstup do sezóny a v súboji s Novohradom viedli po prvom polčase najtesnejším rozdielom, keď sa po prihrávke Baču individuálne presadil Greško. Dôležitý druhý gól sa Rakytovciam podarilo streliť hneď v úvode druhej polovice zápasu, keď penaltu premenil Bača. V poslednej polhodine duelu ešte prikrášlil výsledok Griglák a po druhýkrát v zápase sa presadil Greško. Rakytovce sa tak po presvedčivej výhre naďalej držia na vrchných priečkach tabuľky.

Podkonice nedali šancu Detve, Šalková zakopla s Príbelcami

Naďalej stopercentné sú Podkonice, ktoré tentokrát prevýšili Detvu. Domáci otvorili skóre už v 5. minúte zásluhou Seleckého, no hostia vyrovnali v 18. minúte po góle Vilhana. Vyrovnaný stav trval len 8 minút, keďže svoj druhý gól v zápase pridal Selecký a po góle Kostúrika z penalty išli mužstvá do šatní za stavu 3:1. V závere zápasu si Podkonice poistili výhru druhým gólom Kostúrika a medzi strelcov sa zapísal aj Chrobák.

Šalková prehrávala s Príbelcami po prvom dejstve 0:2, keď sa dvakrát presadil Santoris. Ani po zmene strán sa domácim nedarilo skórovať a gólovú poistku hostí pridal v 76. minúte Ondrejkov. V 87. minúte strelil aspoň čestný gól domácich Vučković, ktorý zakončoval pohodlne zblízka do odkrytej brány. Badín aj Medzibrod vonku nestačili na svojich súperov, Partizán Čierny Balog naopak na ihrisku Tisovca zabral naplno.

Sásová konečne vyhrala, Selce uspeli v Dobrej Nive

Sásová sa cez leto výrazne posilnila, no želané ovocie v podobe výhier jej to ešte v prvých troch kolách neprinieslo. V 4. kole privítala Prenčov a konečne bodovala naplno, pričom najviac zažiaril hrajúci tréner Andrej Dubovický, ktorý zaznamenal hetrik. Do streleckej listiny sa vďaka svojmu presnému projektilu z 37. minúty zapísal aj Marković a gól po štandardke pridal Veselovský.

Nedarilo sa Jakubu a Priechodu, keď obe mužstvá svoje zápasy vonku vysoko prehrali. Naopak na pôde Dobrej Nivy sa zápas vydaril Selciam, ktoré si udržali čisté konto a po góloch Koctúra, Debnára a vlastenci Plichtu vyhrali rozdielom triedy. Hrochoť doma deklasovala Ladomerskú Viesku a Brezno si bez väčších problémov poradilo s Bacúchom.

Slovenská Ľupča opäť suverénna, Tatran Čierny Balog si poradil s Osrblím

Mužstvo Slovenskej Ľupče položilo základy víťazstva na pôde Valaskej už v prvom polčase. Po góle Chudica išli síce v 12. minúte do vedenie domáci, no to bolo z ich strany, čo sa týka gólov, všetko. V 20. minúte vyrovnával z penalty Hermánek a o tri minúty na to už Ľupčania viedli, keď sa presadil Bartoš. Do prestávky ešte skórovali Ľuptovčiak a Klinec. O víťazovi tak bolo rozhodnuté, no v 76. minúte prikrášlil výsledok na konečných 1:5 Pipich. Z tohto zápasu Vám prinášame aj fotogalériu.

Rovnako 12 bodov po štyroch kolách má aj Tatran Čierny Balog, ktorý si doma poradil s Osrblím, k čomu prispel dvomi gólmi Kvietok. Výborný výsledok z Lučatína si odviezli Strelníky a Braväcovo doma zdolalo najtesnejším rozdielom Nemeckú.

Staré Hory nestačili na Harmanec, Ľubietová deklasovala Dolnú Lehotu

Hráčom Ľubietovej vyšiel proti Dolnej Lehote vstup do zápasu a domáci viedli v 18. minúte po góloch Garaja, Grofčíka a Frederika Sauku už 3:0. Hernú prevahu v prvom polčase korunovali domáci ešte tesne pred prestávkou, keď zvyšoval na 4:0 Kolík a následne pridal druhý gól v zápase Garaj. V druhom polčase sa obraz hry výrazne zmenil a lepším mužstvom na ihrisku boli hostia z Dolnej Lehoty, ktorým sa však nepodarilo zápas zdramatizovať, keďže strelili len jeden gól, o ktorý sa postaral Rafaj.

Harmanec viedol v derby na ihrisku Starých Hôr už po šiestich minútach, keď poslal hostí do vedenie Kiedžuch. Od tohto momentu však diváci dlho gól nevideli a dočkali sa až v 71. minúte, v ktorej zdvojnásobil vedenie hostí Miroslav Rýs. O niekoľko minút na to sa však Staré Hory vrátili do zápasu zásluhou Kucbela, ktorý premenil pokutový kop. Z bieleho bodu sa presadili aj hostia, keď v 90. minúte spečatil na konečných 1:3 Patrik Rýs. Atmosféru zápasu sme zachytili vo fotogalérii.

Futbalistky Dukly získali prvý bod

Futbalistky Banskej Bystrice prehrali v 1. kole na trávniku bratislavského Slovana vysoko 13:0 a v súboji s Trnavou si chceli napraviť chuť. Góly prišli až v druhom polčase, keď najprv poslala Spartak do vedenie v  70. minúte Bajerová, na čo v 82. minúte odpovedala hráčka Dukly Dominika Strečková, ktorá svojím gólom zabezpečila pre Banskobystričanky aspoň cenný bod za remízu 1:1. Aj z tohto zápasu Vám prinášame fotogalériu.