Futbalisti banskobystrickej Dukly chceli v sobotu vo Zvolene nadviazať na tri úvodné ligové výhry proti Skalici. Na konci zápasu, v ktorom padlo až 5 gólov sa však nakoniec radovali Záhoráci, ktorí sú tak aj po 4. kole stopercentní. Dukla naopak prvé body stratila.

Diváci na štadióne vo Zvolene sa v prvom polčase rozhodne nenudili, keď videli až 4 góly. Domáci mohli otvoriť skóre v 17. minúte, keď mal najprv dobrú príležitosť po rohovom kope Nosko a následne sa medzi tri žrde nezmestila hlavička Dolného po centrovanej lopte od Polievku. Skaličania si vypracovali nádejnú šancu v 26. minúte po výbornej prihrávke Almaského a zakončení Horodníka, ktorý si nabehol za obranu Dukly, no Krejčího ešte neprekonal. Z následného rohového kopu sa však už hostia presadili, keď sa do vzduchu zavesil Ranko a presnou hlavičkou poslal Skalicu do vedenia 0:1.

Hráči Dukly sa zdali byť úvodným zásahom zaskočení a v 33. minúte prišla ďalšia rana pre domáce mužstvo, keď predviedol skvelú individuálnu akciu Šebesta, ktorý sa predral až pred brankára Krejčího a presným zakončením zvýšil na 0:2. Odpoveď Banskobystričanov prišla už o niekoľko minút a postaral sa o ňu kapitán Dukly Róbert Polievka, ktorý trafil odrazenú loptu z hranice pokutového územia nechytateľne do pravého horného rohu Junasovej brány. V 41. minúte už bolo vyrovnané, keď po Migaľovom centri z ľavej strany Nosko prehlavičkoval brankára Junasa. Mužstvá tak išli do šatní za stavu 2:2.

Druhý polčas už tak bohatý na góly nebol, no hneď v jeho úvode poslal Horodník skvelú prihrávku do šestnástky na Almaského, ktorý bol nedovolene zasiahnutý Migaľom a hlavný rozhodca Malárik nariadil pokutový kop. Ten premenil strelou do stredu brány Šebesta, ktorý si tak pripísal svoj druhý gól v zápase a poslal Skalicu do vedenia 2:3. Mužstvo Dukly si nedokázalo po tomto góle vytvoriť tlak aký potrebovalo a hra bola naďalej vyrovnaná. V 61. minúte navyše skvele prenikol do pokutového územia domácich Mizerák a strelou po trávniku preveril Krejčího.

Tréner Dukly Stanislav Varga sa snažili oživiť hru viacerými striedaniami a domáci sa s blížiacim záverom dostávali k bráne súpera pravidelnejšie, no museli sa mať na pozore, keďže Skaličania naďalej hrozili z protiútokov. V závere zápasu nevyšlo zakončenie z pravej strany šestnástky Staršiemu a nepresný bol aj pokus Vujoševića, ktorý v 89. minúte zblízka minul ľavú žrď Junasovej brány. Útočníkovi Banskej Bystrice sa nepodarilo využiť ani ďalšie dve príležitosti v nadstavenom čase a tri body tak putujú na Záhorie.

II. liga – 4. kolo – Zvolen

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Skalica 2:3 (2:2)

Góly: 38. Polievka, 41. Nosko – 27. Ranko, 34. a 52. (PK) Šebesta. ŽK: 63. Migaľa, 77. Polievka – 40. Ranko, 67. Mizerák, 76. Nagy. Stretnutie sledovalo 425 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – J. Nosko (90. Kupčík), Uhrinčať (55. Richtárech), Starší, Dolný (55. Tocka), Snitka (65. Laksík), Polievka (C), Prikryl, Vujoševič, Migaľa, P. Vajda (65. Frimmel).

Zostava MFK Skalica: Junas – M. Nagy (C), Ranko, Blažek, Mizerák, Mader, Hollý, Almaský (84. T. Kollár), Šebesta, Horodník (90. Nemergut), Šulc (56. Straczek).

Povedal po zápase pre Futbalnet.TV tréner Dukly, Stanislav Varga: V prvom rade treba pogratulovať súperovi k víťazstvu. Myslím si, že sme neodohrali až taký zlý zápas. Rozhodlo to, že súper využil viac našich chýb, ako my jeho. Mrzia nás nevyužité šance v závere zápasu, ale súper urobil už v prvom polčase chyby, ktoré sme mali využiť. Chceli sme tento zápas vyhrať, po prvom polčase sa začínalo od nuly, ale prišla penalta. Mali sme po nej šance, ale opäť sme spravili zo súperovho brankára najlepšieho hráča na ihrisku. Musíme sa z tohto zápasu otriasť. Máme pred sebou ďalšie zápasy a musíme sa pripraviť tak, aby sme v Podbrezovej uspeli lepšie ako dnes.

Mužstvo banskobystrickej Dukly vycestuje vrámci 5. kola II. ligy do Podbrezovej, s ktorou sa stretne v derby v piatok, 28. augusta o 18:00 h.