Vo štvrtok, minútu pred pol treťou popoludní, pristál vrtuľník prepravujúci Stanleyho pohár z Českej republiky uprostred parku pod Pamätníkom SNP. Okamžite si ho prevzal Michal Handzuš, čím sa začal jeho denný maratón stretnutí a prezentácií s najslávnejšou hokejovou trofejou pre víťazov kanadsko-americkej NHL.

Michal Handzus a Stanley Cup, Banská Bystrica, 8.8.2013Hlavný program pre verejnosť bol naplánovaný na Námestí SNP, kde prebiehal kultúrny program už od 16-tej hodiny. Centrum mesta sa však zaplnilo až tesne pred osemnástou hodinou, kedy bol ohlásený príchod Michala Handzuša na luxusnom kabriolete, ktorý šoféroval automobilový pretekár Matej Homola. Banskobystričania zaplnili okrem Námestia SNP dokonca ešte aj Námestie Štefana Moyzesa a na Stanleyho pohár sa podľa odhadov prišlo pozrieť až okolo šesť tisíc ľudí. Na pódiu ešte pred príchodom pohára vystúpila kapela Družina, nasledovali súťaže s moderátorom Slávom Jurkom a po trištvrte hodinovom programe s Michalom Handzušom následne podvečernú atmosféru spríjemnila kapela HEX. V tejto chvíli definitívne najúspešnejšiemu banskobystrickému hokejistovi, sa navyše aj zásluhou partnerov i do dražby zapojených fanúšikov, podarilo na dobročinné účely vyzbierať tisíce eur.

Michala Handzuša večer pre zmenu čakala súkromná párty určená blízkym priateľom a známym. Počas zajtrajšieho dopoludnia sa pohár dostane aj k deťom v banskobystrickej nemocnici. V piatok podvečer sa už z neho budú tešiť Trenčania, kde ho so svojimi rodákmi oslávi Handzušov spoluhráč z Chicaga Marián Hossa.