UMB Hockey Team hostil v druhom domácom zápase svojich najväčších rivalov UK Praha. Oba tímy opäť potvrdili vzájomnú vyrovnanosť, čoho dôkazom bol nerozhodný stav po prvých dvoch tretinách. O víťazovi stretnutia sa rozhodlo až v úplnom závere.

Úvod zápasu patril UMB Hockey Teamu, ktorý sa dostal do presilovej hry. Svoju presilovku domáci nevyužili a ku koncu trestu sa na trestnú lavicu posadil Adamčík. V 5. minúte však udreli hostia, keď otvoril skóre Pulkrab. Ten svoju strelu zavesil do ľavého horného rohu bránky. V zapätí sa na strane domáceho tímu opäť vylučovalo. Bystrický gólman Korytár však svoj tím podržal a UMB Hockey Team vyviazol z oslabovky bez inkasovaného gólu. Hráči UMB sa v ďalších minútach snažili o vyrovnanie. To prišlo v 15. minúte. Studený po Vydurekovej asistencii vypálil spomedzi kruhov a odrazený puk prešiel až za Piršov chrbát. V závere tretiny ešte Pulkrab skúsil poslať svoj tím do vedenia, ale po dvadsiatich minútach sa oba celky rozišli za nerozhodného stavu.

Druhá tretina začala v rovnakom štýle ako prvá. V tomto prípade sa však do presilovky dostali hráči UK Praha. V polovici trestu sa o skórovanie v oslabení pokúsil Haščič, ale jeho zakončenie neprišlo. V 25. minúte sa UMB Hockey Team dopustil chyby, keď sa na ľade objavili šiesti hráči. Český tím tak získal ďalšiu dobrú príležitosť dostať sa do vedenia, ale hra na ľade nepreukazovala ani náznak presilovej hry súpera. Po skončení trestu pokračovala hra zo strany na stranu. V 31. minúte sa Praha dostala opäť do vedenia, keď  sa Kaleta najlepšie zorientoval pred bránkou. Domáci tak mali znova čo dobiehať. Hostia však nezachytili záver tretiny a v 38. minúte bolo opäť vyrovnané. Studený zachytil puk na modrej čiare, odkiaľ ho poslal pred bránku, kde Kamzík jemným tečom prekonal gólmana Prahy. Stav stretnutia bol po druhej tretine vyrovnaný 2:2.

Prvé minúty záverečného dejstva pokračovali presilovou hrou domáceho tímu. Nedisciplinovanosť hráčov UK Praha mala za následok časté vylúčenia. V 45. minúte pokračovala šnúra trestov na strane Prahy a domáci získali po druhýkrát presilovku 5 na 3. Obe presilovky však zostali nevyužité. Postupne sa tempo hry vytrácalo a začal tak boj o stredné pásmo. V 55. minúte bol vylúčený za napadnutie Haščič, ktorý narazil súpera na mantinel. Záver zápasu však patril hráčom UMB, ktorí v 58. minúte strhli víťazstvo na svoju stranu. Po strele domácich gólman Pirš nezachytil puk, čo využil Mendel, ktorý puk dotlačil až do bránky. O dvojgólové vedenia sa o pár sekúnd neskôr mohol postarať opäť Mendel, ale trestné strieľanie nevyužil, keďže jeho blafák gólman Prahy prečítal. Hráči UMB však o tesné vedenie neprišli a po vydretom víťazstve ostali tri body pod Urpínom.

EUHL – Banská Bystrica

UMB Hockey Team Banská Bystrica vs. UK Praha 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 15. Studený (Vydurek, Adamčík), 38. Kamzík (Studený, Adamčík), 58. Mendel (Novodomec) -5. Pulkrab (Kaleta), 31. Kaleta (Karoch).

Zostava UMB Hockey Team: Korytár – Kadlečík, Jendrol, Kácha, Vydurek, Tatat, Adamčík, Kamzík, Žáčik, Kandra, Haščič, Primus, Pavlikovský, Sapar, Novodomec, Tenkel, Studený, Brnčal, Janák, Mendel, Koch

Zostava UK Praha: Pirš – Knobloch, Brejcha, Fric, Klinger, Pulkrab, Velas, Christov, Švariček, Slaviček, Špican, Kaleta, Becka, Karoch, Cmejla, Lojka

Povedali po zápase:

Aleš Hybner (tréner UK Praha): „Dnešný zápas sa mi zle hodnotí, nakoľko sme nedokázali zvíťaziť. Zápas však hodnotím kladne. Nastúpili sme do prvej tretiny s istou taktikou s ktorou sme chceli vyletieť na súpera, čo sa nám aj podarilo. V priebehu stretnutia však došlo k našim chybám, vylúčeniam alebo sporným rozhodnutiam rozhodcu.“

Lukáš Opáth (tréner UMB Hockey Team): „Očakávali sme vyrovnaný zápas, keďže UK má svoju kvalitu. Rátali sme s tým, že možno rozhodne jeden gól, a ja som rád, že sme ho dali my. Publikum mohlo vidieť kvalitný hokej, pretože obe mužstvá do toho dali úplne všetko. Mrzí ma, že nedokážeme premieňať presilovky, ale dúfam že sa to postupne obráti. Musíme na tom popracovať. Možno by bolo vhodné iba zjednodušiť taktiku a byť silnejší pred bránou. Vyzeralo to akoby sme neboli pripravení pred bránkou na dorážku, čo je naša slabina. Po prvej tretine som chalanom povedal, že nie je náhoda, že sme minulú sezónu vyhrali titul. Každý tím, ktorý sem príde hrať, má motiváciu nás poraziť, čo je úplne normálne. Naši chalani si zasa musia nájsť inú motiváciu aby obhájili nie len titul, ale aj tú tvrdú cestu z minulého roka. Sme však ešte ďaleko, musíme ísť od zápasu k zápasu.“

Najbližšie sa hokejisti UMB predstavia 13. novembra, keď na domácom ľade privítajú Olomouc.