Banskobystrickí futsalisti v piatok 18. októbra odohrali prvé stretnutie v novej sezóne Open ligy, v ktorom privítali nováčika súťaže z Nového Mesta nad Váhom.

MIBA Banská Bystrica – ETNA Nové Mesto nad Váhom 6:3 (3:3)

Góly: Čief 2, Prikryl, Willwéber, Giertl V., vlastný Vavro – Guriš, vlastný Kútik, Bez kariet
Pred 70 divákmi rozhodovali: Polomský, Jačmeník (obidvaja Lučenec)

Zostavy:
MIBA: Škubák (Filadelfi) – Prikryl, Majling „K“, Čief, Zehnal, Willwéber, Kútik, Giertl V., Giertl M., Polák, Výlupok
Etna: Kucharovič – Vavro, Gajdošík, Tuka Ján, Guriš, Drahoš, Tuka Jo.

MIBA Banská Bystrica_09V piatok vstúpila MIBA Banská Bystrica do nového ročníka Openligy. Na svojej pôde privítala nováčika z Nového Mesta nad Váhom. Od úvodného výkopu držali častejšie loptu vo svojej moci domáci, ktorí si pohybom snažili vytvoriť pozície na ohrozenie brány hostí. Avšak úvodný gól sa im podarilo streliť z protiútoku, keď svoj samostatný výpad zakončil presne Prikryl. Hostia nečakali z odpoveďou dlho. Po priamom kope a nasledovnom dorazení vyrovnali stav stretnutia. Na ťahu boli opäť domáci, čo vzal do svojich rúk Willwéber a krížnou strelou poslal domácich do vedenia. Na 3:1 zvyšoval po spolupráci s Prikrylom Čief. Aktivita Banskobystričanov sa však začala utlmovať, čím súperovi umožnili vrátiť sa do zápasu. Ten postupne znížil na 3:2 a vlastný gól domácich spečatil prvopolčasový výsledok 3:3. Po zmene strán futsalisti MIBY zvýšili snahu o vedenie v zápase a hostí napádali už pri ich rozohrávke. Zvýšené úsilie sa domácim zanedlho vrátilo v podobe vedúceho gólu, ktorého autorom bol Prikryl. O gól na 5:3 sa postaral V. Giertl po prihrávke Willwébera. Domáci hráči si vypracovali aj ďalšie príležitosti na zvýraznenie náskoku, no ostali nevyužité. Hostia sa krátko pred koncom stretnutia odhodlali k hre bez brankára, ale zdramatizovanie zápasu sa nekonalo. Naopak, ešte raz inkasovali zásluhou Čiefa, ktorý uzavrel stav zápasu na konečných 6:3. MIBA Banská Bystrica po rozpačitom výkone napokon vstúpila do nového ročníka Openligy víťazne.

Komentár po zápase:

Martin Majling (kapitán, MIBA Banská Bystrica):V prvom zápase sezóny sme nastúpili s cieľom pokračovať v minuloročnej domácej neporaziteľnosti. Naša hra však bola ovplyvnená neúčasťou trénera Rastislava Kollára, ktorého neprítomnosť bola cítiť najmä po taktickej stránke. Napriek tomu sa nám v úvodnej časti zápasu podarilo streliť tri góly, avšak miernou nekoncentráciou sme dovolili súperovi vyrovnať. Nováčik sa počas celého zápasu držal zodpovednej defenzívnej taktiky a som rád, že sme v druhom polčase najmä vďaka bojovnosti splnili cieľ a pripísali si tri body v úvodnom zápase sezóny.“

Videozostrih zo stretnutia:

[youtube sA2yjsgfzoc 640 380]