Quantcast

V piatok privítala MIBA Banská Bystrica na svojej palubovke mužstvo Forever Púchov. Hostia zaznamenali v doterajšej fáze súťaže len samé výhry, čo ich vynieslo na čelo tabuľky. Banskobystričania prehrali len raz, no odohrali o jeden zápas viac ako ich súper, teda v tabuľke dýchali Púchovčanom na chrbát z druhého miesta.

MIBA Banská Bystrica – Forever Mesto Púchov 5:0 (3:0)

MIBA Banská Bystrica - Púchov_56Góly: Prikryl 2, Majling, Willwéber, Giertl M.; ŽK: Giertl M., Zehnal. Pred 100 divákmi rozhodovali: Jačmeník, Dobrocký.

Zostava MIBA: Škubák (Filadelfi) – Prikry, Majling “K”, Zehnal, Čief, Willwéber, Kútik, Giertl M., Giertl V., Polák

Do prvého polčasu vstúpili lepšie hostia, k čomu im dopomohli ospalo a neaktívne pôsobiaci domáci. Banskobystričania prežili úvodný nápor aj s pomocou šťastia. V ďalšom priebehu zápasu skvalitnili defenzívu a čoraz viac ohrozovali súperovu bránu. V 5. minúte sa vydarila spolupráca Čiefa s Majlingom a druhý menovaný otvoril gólový účet zápasu. Po góle domáci futsalisti ukázali niekoľko pekných akcií ale bez gólového vyústenia. To prišlo o niekoľko minút neskôr, keď Prikryl z priameho kopu prestrelil púchovský múr a zvýšil na 2:0. Onedlho na to sa domáci dostali do rýchleho protiútoku, ktorý presne zakončil Willwéber a tým uzavrel prvopolčasový stav na 3:0.

V druhom polčase sa domáci sústredili na defenzívnu činnosť v snahe nedovoliť hosťom prípadným streleným gólom vrátiť sa do zápasu. Púchovskí futsalisti chceli aktívnou hrou zvrátiť nepriaznivý výsledok, no narážali na dobre organizovanú defenzívu domácich na čele s brankárom Škubákom. Ofenzívne úsilie hostí poskytovalo domácim príležitosti na rýchle protiútoky a po jednom zvýšili svoje vedenie na 4:0, keď Prikryl najprv zastavil púchovský útok a následný protiútok aj sám zakončil. V piatom góle MIBY mal opäť prsty Prikryl, ktorý sa pohral s obranou hostí a naservíroval gólovú prihrávku M.Giertlovi. Hostia sa aj za nepriaznivého stavu snažili streliť aspoň čestný gól, no ten im nebol súdený. Banskobystričania mohli výsledok ešte zveľadiť, avšak z viacerých prečíslení nedokázali dopraviť loptu do siete. Do konca stretnutia sa teda na výsledku už nič nezmenilo. A tak v zápase o prvé miesto porazila MIBA Banská Bystrica Forever Púchov 5:0.

Martin Majling (kapitán MIBA Banská Bystrica): „V šiestom kole sme doma opäť privítali zatiaľ nezdolaného súpera. Zo začiatku zápasu bol súper z Púchova aktívnejší, no našťastie nás pri dvoch príležitostiach podržal brankár Škubák. Naopak po brejkovej situácii sa nám podarilo otvoriť skóre stretnutia, čo sa ukázalo ako rozhodujúci moment zápasu. Od tohto okamihu nám súper poskytol až priveľa voľného priestoru, čo vyhovovalo našej rýchlej kombinačnej hre a dokázali sme si vypracovať množstvo šancí. Naopak, súpera sme držali na dištanc od našej brány a nedovolili sme im zdramatizovať priebeh stretnutia. Som rád, že sme si po minulom domácom nevydarenom zápase so Žilinou napravili reputáciu a kvalitným bojovným výkonom potešili našich fanúšikov jednoznačným víťazstvom a historicky prvým čistým kontom v Openlige.

[youtube w8QNW0pX8dk 640 380]

V sobotu MIBA cestuje na horúcu pôdu do Nového Mesta nad Váhom, kde zatiaľ s domácim Futbalshopom nevyhrali. Banskobystrickí futsalisti tam vycestujú v pozícii lídra súťaže. Najbližší a zároveň posledný zápas v tomto roku na domácej palubovke v športovej hale Badín odohrajú futsalisti s KSF Doxx Žilina, zápas začne ako obvykle 19:45 hod.