Banskobystrickí futsalisti privítali v športovej hale Dukla na Štiavničkách desaťnásobného majstra Slovenska a zároveň najúspešnejší klub na futsalovej scéne – Slov-Matic FOFO Bratislava. V prvom meraní síl podľahla MIBA v Bratislave 3:14.

MIBA Banská Bystrica vs. Slov-Matic FOFO Bratislava 1:8 (1:6)

Góly: Čief – P. Kozár 2, M. Bahna 2, P. Haľko 2, vlastný Konder, vlastný Kútik. ŽK: R. Greško, R. Kútik, M. Čief – M. Bahna, A. Zdráhal. Zápas sledovalo 400 divákov.

Zostava MIBA: A. Krejčí – F. Rafanides, M. Konder „K“, R. Greško, P. Vajda, P. Širka, M. Čief, J. Kuník, M. Plško, P. Tužinský, R. Kútik, I. Marko, O. Dobrota

Futsal - 1. Slovenska liga vo futsale - MIBA Banska Bystrica vs. Slov-Matic FOFO Bratislava - 16.12.2016 - Banska Bystrica

Od začiatku zápasu boli aktívnejší hostia, ktorí hneď v prvej minúte pohrozili, ale ich strelecký pokus išiel mimo Krejčíovej brány. V 3. minúte sa po chybe hosťujúceho hráča dostal do veľkej príležitosti Greško, ale ani na dvakrát neprekonal hosťujúceho kapitána Gašparoviča. V 7. minúte sa prvýkraát podarilo hosťom skórovať a to zásluhou Kozára. Ešte v tej istej minúte zvýšil náskok Slov-Maticu Bahna, ktorého strelu tečoval domáci hráč. V 9. minúte si zrazil nahrávku do vlastnej brány Konder a bolo už 3:0 pre Bratislavčanov. O minútu neskôr si narazil loptu Haľko s Kozárom a prvý menovaný strelil štvrtý gól svojho mužstva. Domácim sa podarilo skórovať až v 12. minúte, keď Greškovu nahrávku zúžitkoval Čief a znížil na 1:4. V 13. minúte si opäť domáci strelili vlastný gól, keď si nešťastne zrazil loptu Kútik. V najbližších minútach boli strelecky aktívnejší domáci, ale ich šance zneškodnil výborne chytajúci Gašparovič. V 18. minúte sa šiestykrát presadili Bratislavčania, keď Kozár nedal šancu Krejčímu. V predposlednej minúte domáci pekne zakombinovali na jeden dotyk, ale opäť stroskotali na Gašparovičovi. V poslednej minúte po efektnom zakončení nastrelil hosťujúci hráč pravú tyčku Krejčíovej brány a tým zakončil prvý polčas.

Do druhého polčasu lepšie vstúpila MIBA, keď si hneď v úvode vypracovala gólovú šancu, ale Greško nastrelil iba konštrukciu brány. V ďalších minútach pokračovali domáci v aktivite, vypracovali si niekoľko šancí, ale nevyužili ich. V 29. minúte využili chybu v rozohrávke hosťujúci hráči a zvýšili na 7:1 zásluhou Bahnu. V 33. minúte svojim druhým gólom v zápase vsietil ôsmy gól Slov-Maticu Haľko. Do konca zápasu si obidve družstvá vypracovali šance, ale tie zostali nevyužité. Aj v druhom vzájomnom zápase to bola pre Banskú Bystricu škola futsalu od najúspešnejšieho klubu na Slovensku.

Najbližšie sa futsalisti MIBY predstavia až v novom roku a to 13. januára v Leviciach. Na domácej palubovke privítajú 27. januára úradujúceho majstra Pinerolu Bratislava.