V 10. kole začali odvetné zápasy 1. Slovenskej ligy vo futsale. Banskobystrickí futsalisti privítali FK Dragons Podolie, s ktorým remizovali v 1. kole na ich palubovke 4:4. Doposiaľ draci s MIBOU prehrali všetky vzájomné zápasy na ich palubovke a túto sériu chceli Banskobystričania predĺžiť.

MIBA Banská Bystrica vs. FK Dragons Podolie 6:5 (1:2)

Góly: F. Rafanides 3, M. Konder, P. Vajda, R. Greško – P. Zaťovič 3, J. Šimor, P. Hikel. ŽK: M. Čief, F. Rafanides (obidvaja Banská Bystrica). ČK: M. Čief. Zápas sledovalo 150 divákov.

Zostava MIBA: A. Krejčí – F. Rafanides, M. Konder „K“, P. Peniak, L. Ríša, R. Greško, P. Vajda, P. Širka, M. Čief, J. Kuník

Futsal - I. Slovenska liga vo futsale - MIBA Banska Bystrica vs. FK Dragons Podolie - 25.11.2016 - Banska Bystrica

V úvodných minútach si obidve mužstvá vypracovali šance na strelenie prvého gólu v zápase, ale proti boli obidvaja brankári, ktorí príležitosti zlikvidovali. V 5. minúte využil zaváhanie domácej obrany Šimor a zoči-voči Krejčímu otvoril zápasové skóre. O necelé tri minúty neskôr Vajda prihral voľnému Konderovi pred bránu a svojim prvým gólom v sezóne vyrovnal na 1:1. V nasledujúcich minútach sa domáci aj hostia dostali do šancí, ale ani jednu nevyužili. V 16. minúte sa dostalo Podolie do prečíslenia, ktoré využili a gólom Zaťoviča sa dostali opäť  do jednogólového vedenia. V ďalších minútach sa dostali do príležitostí domáci, najviac aktívny bol Čief, ale ani jednu z možností nevyužil. V poslednej minúte prvého polčasu po šiestom faule kopali domáci desaťmetrový trestný kop, ale Konder nastrelil iba Trebatického. Do šatní odchádzali hostia hostia s jednogólovým vedením.

Vstup do druhého polčasu mali lepší domáci, ktorí sa snažili vyrovnať. Potom si aj hostia vypracovali šance na strelenie tretieho gólu, ale proti bol domáci brankár Krejčí. V 27. minúte nezachytili domáci hráči pohyb Zaťoviča a ten strelil svoj druhý gól v zápase. O pár minút neskôr mal dobrú šancu na zníženie Peniak, ale jeho kľučku vystihol Trebatický. V nasledujúcich minútach boli aktívnejší hostia, ale svoje príležitosti nevyužili. V 34. minúte po peknej kombinácii Rafanidesa s Čiefom druhý menovaný znížil na 2:3. O dve minúty neskôr po rohu zvýšil na rozdiel dvoch gólov Hikel. Domáci následne začali hrať powerplay. V 37. minúte mali možnosť štandardnej situácie hráči MIBY, ktorú využili a znížili opäť na rozdiel jedného gólu. V tej istej minúte dostal Čief druhú žltú kartu a následne červenú. Hostia mali možnosť zvýšiť náskok v presilovke a to sa im aj podarilo tretím gólom Zaťoviča v stretnutí. Bolo necelých 70 sekúnd do konca stretnutia, keď domáci znížili zásluhou Vajdu na 4:5. O devätnásť sekúnd neskôr Rafanides vyrovnal na 5:5 a o ďalších deväť sekúnd neskôr opäť Rafanides zavŕšil svoj prvý hetrik v drese MIBY a zariadil víťazstvo domácim. Presne to isté sa udialo v zápase Banskej Bystrici s Podolím v sezóne 2014/2015, keď tri minúty pred koncom prehrávala MIBA 3:5 a nakoniec vyhrala 6:5 dvomi gólmi v poslednej minúte.

Povedali po zápase:

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „V prvom polčase sme chceli hrať zodpovedne v obrane a snažiť sa prelomiť streleckú smolu z predchádzajúcich zápasov. Najväčšie problémy nám vznikali z nezachytávania nábehu hráčov po prihrávkach na pivota. Pred branou súpera sme nedotiahli niekoľko sľubných príležitosti neuzavretím vzdialenejšej žrdi. V druhom polčase sme nepremenili dve vyložene príležitosti a naopak sme inkasovali dvakrát po kombináciách s pivotom. Počas celého polčasu najmä Čief burcoval ostatných k väčšej útočnej aktivite. Keď sa nám konečne podarilo znížiť na rozdiel gólu, prišlo vylúčenie, po ktorom sme inkasovali pre niektorých divákov K.O. Do konca stretnutia ostávalo iba niečo okolo 70 sekúnd. Takticky ťah kolegu trénera Majlinga a obrovské chcenie v závere hrajúcej šestice hráčov prinieslo po vyše roku a pol rovnaký zázrak s tým istým súperom. Napriek radosti z víťazstva však musím povedať, že v najvyššej futsalovej súťaži na Slovensku sa nedodržujú pravidlá ani najevidentnejšie viditeľných situáciách. Vzdialenosť múru, úder do hlavy, čas držania lopty brankárom a pod.“

Filip Rafanides (hráč MIBA Banská Bystrica): „Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas. Potom ako nám vylúčili Michala Čiefa a dostali sme v oslabení gól na 3:5 asi dve minúty pred koncom, sme si s chalanmi povedali, že tento zápas ešte otočíme a nakoniec sme to aj dokázali. Potvrdilo sa to, čo nám vkuse opakujú, že vo futsale sa dá zápas otočiť aj za minútu, nám sa to podarilo za deväť sekúnd! Sme veľmi radi, že sme získali tieto dôležité tri body, patrične sme to oslávili a teraz ideme ďalej.“

Ostatné výsledky 10. kola:

Across Pinerola Bratislava – Wild Boys ´02 Bratislava 4:4 (1:1)

Futsal Team Levice – Slov-Matic FOFO Bratislava 2:10 (2:4)

ŠK Makroteam Žilina – MFsK Nitra 9:3 (4:0)

MFK Tupperware Nové Zámky – 4FSC FTVŠ UK Bratislava 6:10 (3:3)

V 11. kole sa MIBA predstaví na palubovke FTVŠ UK Bratislava, v prvom meraní síl prehrali Banskobystričania 2:4. Najbližšie sa futsalisti MIBY predstavia na domácej palubovke v piatok 16. decembra, kedy privítajú desaťnásobného majstra Slovenska Slov-Matic FOFO Bratislava.

JUNIORI

MIBA Banská Bystrica juniori vs. Futsal Team Levice juniori 3:2 (3:1)

Góly: P. Peniak, V. Tóth, O. Dobrota – R. Bačík, T. Lakatoš. ŽK: V. Tóth – N. Ďuriš, M. Tóth, T. Lakatoš.

Zostava MIBA: M. Longauer – P. Peniak „K, I. Marko, J. Král, O. Dobrota, J. Zigo, K. Slimák, F. Samson, P. Greško, A. Barboriak, P. Telúch, V. Tóth, S. Prokaj

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „V prvom zápase domáceho dvojzápasu sme v odvete proti Leviciam začali výborne a súpera sme zaskočili dvomi rýchlymi gólmi Peniaka a Tótha. Následne sa hra vyrovnala, do polčasu síce súper znížil, no Dobrota krásnou strelou opäť prinavrátil dvojgólové vedenie. V druhom polčase sme si strážili náskok a hoci súper mal možnosť dvoch desaťmetrových kopov, brankár Longauer nás podržal a kontaktný gól sme inkasovali až v následnej powerplay. Chalani podali proti výbornému súperovi kvalitný a bojovný futsalový výkon a zaslúžene vyhrali.“

MIBA Banská Bystrica juniori vs. FK Prešov juniori 2:3 (1:2)

Góly: V. Tóth 2 – T. Džubinský, Š. Pisko, S. Šoltis. ŽK: V. Tóth, P. Peniak, O. Dobrota, O. Malík – Š. Pisko, P. Bondra. ČK: P. Peniak, V. Tóth, I. Marko.

Zostava MIBA: J. Žáčik  – P. Peniak „K, I. Marko, J. Král, O. Dobrota, J. Zigo, K. Slimák, P. Greško, A. Barboriak, P. Telúch, V. Tóth

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na druhý zápas proti chalanom z Prešova sme nastúpili nekoncentrovane a hoci sme od začiatku zápasu mali prevahu a vypracovali sme si niekoľko šancí, súper našu ľahkovážnosť v obrane potrestal dvomi gólmi. Až potom sme začali hrať našu hru a ešte do polčasu sme znížili Tóthom. Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním otočiť skóre stretnutia. Chalanov musím pochváliť, že nasadením dostali súpera pod tlak a vypracovali si šesť až sedem čistých gólových šancí, no výborní brankári súpera a konštrukcia bránky hrala proti nám. Rozuzlenie zápasu prišlo v posledných dvoch minútach, keď sme najprv pri powerplay inkasovali červenú kartu, neprestali sme však hrať powerplay a pri početnej nevýhode sme dokázali vyrovnať. V tomto okamihu však nastal skrat našich chalanov a okamžite sme opäť boli vylúčení za nešportové správanie. Hoci sme presilovku súpera o dvoch hráčov ešte ubránili, v následnom oslabení o jedného hráča sme štvrť minútu pred koncom zápasu inkasovali gól na 2:3, navyše sme prišli aj o tretieho vylúčeného hráča. Zápas, ktorý sme mali zvládnuť v našej réžii sme si nedisciplinovanosťou prehrali sami a čo je horšie, absencia troch kľúčových hráčov bude v ďalších zápasoch citeľná.“

Najbližšie sa juniori predstavia 14. decembra opäť na palubovke v športovej hale Badín, kde odohrajú dva zápasy so Slov-Maticom a Malackami.