Aj keď Banskobystričania vyhrali obidva zápasy na súperovom ľade, hokejisti Slovana sa  plne revanšovali. Rozhodne sa tak v poslednom piatom zápase v Slovnaft aréne v Bratislave.

HC’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

juniori HC'05 Banska Bystrica - HC Slovan Bratislava_28Góly: 16. M. Macko (J. Huňa) – 8. D. Klučiar (B. Novák), 39. M. Šalka (T. Mikúš), 41. T. Mikúš (P. Schroner, M. Šalka), 49. M. Šalka (P. Schroner)

Pred 1892 divákmi rozhodoval D. Konc.

Napriek nedeľňajšej prehre sa Zimák v Banskej Bystrici opäť zaplnil. Juniori HC’05 začali od úvodu aktívne a hostia sa iba zriedkavo dostávali do útočnej tretiny. O to viac zamrzelo, keď práve „belasí“ otvorili skóre, keď po vyhranom buly z prvej pálil Klučiar a puk skončil v bráne. Bystričania nepoľavili v tempe, čo vyústilo do vyrovnávacieho gólu Macka. V druhej tretine sa začala hra vyrovnávať, stále však mali navrch domáci. Tí ale dostali v závere tretiny gól do šatne. Slovanistov podržal brankár Rybár, ktorý kryl nespočetné množstvo pokusov juniorov HC’05. „Belasí“ umne prehusťovali priestor pred bránou a tak veľa striel končilo zblokovaných na ich hokejkách či chráničoch. Keď ešte v záverečnej tretine zvýšili Mikúš a Šalka, rozhodlo sa o tom, že séria sa vracia do Bratislavy, kde sa vo štvrtok definitívne rozhodne o majstrovskom titule.

[youtube us7vBzDoZ_k 540 360]