Beh Farbam neujdes Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skStovky bežcov vychádzajúcich spoza farebného prachu. Obrázok, ktorý ste po mnohých mestách vo svete už mohli zazrieť aj v Banskej Bystrici. V sobotu sem prvýkrát zavítal beh Farbám neujdeš, v ktorom nešlo o výsledky, ale zábavu.

Okrem farebného ošiaľu inšpirovaného tradíciami z hinduistického sviatku Holí, spája farebné behy na celom svete aj charitatívna myšlienka. Zisk z predaja farieb z banskobystrického behu poputuje na podporu Slovenského paralympijského výboru. Jeden balíček farieb si účastníci našli hneď v štartovacom balíčku, v ktorom mali aj tričko či slnečné okuliare. Tie sa skutočne aj zišli, keďže chránili nielen pred farbou, ale aj slnečnými lúčmi, ktoré nepustili mraky k slovu.

Program v parku pod Pamätníkom SNP začal napoludnie, pričom aj za podpory youtubera menom Expl0ited či hokejistov HC ’05 si bežci ešte pred vybehnutím na trasu užili efektné spoločné vyhadzovanie farieb. Následne sa vydali na beh smerom ku zimnému štadiónu. Po nábreží pokračovali až do Národnej ulice, odkiaľ prešli na Hušták, následne na Strieborné námestie a potom cez Námestie SNP a Hornú ulicu späť do parku pod Pamätníkom SNP.

Beh Farbam neujdes Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skPočas behu na pretekárov čakalo viacero farebných zón, ktorými prebiehali. V cieli potom aj špeciálna trblietková.

Práškových farieb sa bežci obávať nemuseli, keďže sú hygienicky nezávadné. O zaprášené ulice sa už popoludní postarali čistiace vozy, a aj keď farby od niektorých účastníkov skončili aj na zaparkovaných autách v centre, organizátori pre farebné zóny vyberali miesta s čo najväčším ohľadom na potenciálne znečistenie.

Po dobehnutí do cieľa prebehlo ešte žrebovanie výhercov cien od partnerov akcie a najmä koncert Mafia Corner. Po Košiciach a Banskej Bystrici pokračuje beh Farbám neujdeš o dva týždne v Bratislave.