Dukla cestovala na pôdu najlepšieho celku jarnej časti Corgoň ligy. Jeho dominancii nedokázali zverenci Norberta Hrnčára vzdorovať a Trnavčania vyhrali ôsmy zápas v rade.

FC Spartak Trnava – FK Dukla Banská Bystrica 4:0 (2:0)

Góly: 45., 67. Schranz, 7. Sabo (z 11 m), 51. Savič (vl.). Zápas v Trnave sledovalo 3 010 divákov.

Zostava FC Spartak Trnava: Rusov – Janečka, Čarnota, Tóth, Chovanec – Schranz (80. Nworah), Procházka, Kuzma, Sabo – Vlasko (73. Richnák), Vyskočil (68. Mikovič)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, Nosko, Savič – Plavšič – Kliment (80. Šovčík), Ľupták, Považanec (52. Faško), Peňaška – Rejdovian (88. De Vito), Slančík

Futbal - FC Spartak Trnava  - FK Dukla Banska Bystrica, 10.05.2014, TrnavaNa štadióne Antona Malatinského sa diváci dočkali gólu už v 7. minúte. Bystrický brankár Peter Boroš totiž fauloval útočiaceho Ivana Schranza, loptu si na biely bod postavil Erik Sabo a aj napriek tomu, že Boroš vystihol smer strely, bol na ňu prikrátky. Domáci mohli zvýšiť na 2:0 v 19. minúte, kedy Janečkova strela z 20-tich metrov len tesne minula vzdialenejšiu tyč. V 36. minúte prišla najväčšia príležitosť červeno-bielych v prvom polčase. Výbornú prácu odviedol na pravej strane Jozef Rejdovian a naservíroval loptu Považancovi. Strážca trnavskej svätyne Dobrivoj Rusov skvelo vystihol túto prihrávku a vypichol v poslednej chvíli loptu spod kopačiek banskobystrického špílmachra. Dukle sa nepodarilo vyrovnať a do konca 45-minútovky inkasovala ešte raz. Po rohovom kope si najvyššie vyskočil Ivan Schranz a hlavou umiestnil loptu k pravej tyčke. Typický nepríjemný gól do šatne zo 45-tej znamenal, že Dukla vstúpi do druhého dejstva s dvojgólovým mankom.

Futbal - FC Spartak Trnava  - FK Dukla Banska Bystrica, 10.05.2014, TrnavaŠtart do druhého polčasu ale zverencom Norberta Hrnčára nevyšiel. V 52. minúte si Chovancov strieľaný center nešťastne vrazil do vlastnej brány obranca Saša Savič a daroval tak Spartakovcom pohodlný náskok. Po necelej hodine hry takmer znížil Michal Faško, ktorý bol na trávniku len päť minút. Ocitol sa sám zoči-voči trnavskému brankárovi, ktorý jeho strelu reflexívne zneškodnil. O minútku neskôr Slančíkovu strelu spoza šestnástky Rusov len vyrazil pred seba, no dorážajúceho Rejdoviana dokázal vychytať a držal si tak naďalej čisté konto. Lekciu z efektivity uštedrili Trnavčania hráčom spod Urpína v 67. minúte, keď skórovali po štvrtýkrát v zápase. Roman Procházka adresoval finálnu prihrávku Schranzovi, ktorý si dovolil prehodiť bezmocného Boroša. Bol to Schranzov druhý presný zásah, pričom mal prsty v tom úvodnom, čo z neho robí hráča zápasu. Do konca stretnutia už domáci nepúšťali Bystričanov do vážnejšej šance. Naopak na rozdiel piatich gólov mohol zvýšiť v 83. minúte Nworah, ktorý mal pred sebou prázdnu bránu, ale skvelým sklzom zabránil ešte väčšej hanbe stopér Ján Nosko, odvracajúc na rohový kop. V samotnom závere bol stále hladný po góle Peter Nworah. Avšak jeho strelu smerujúcu k pravej žrdi dokázal Boroš zneškodniť. To Nworaha nemuselo mrzieť, pretože jeho tím zvíťazil a to jednoznačným pomerom 4:0. Pre Duklu je to rovnako vysoká prehra akú im pripravila v 28. kole domáca DAC Dunajská Streda.

Najbližší zápas Dukla odohrá v sobotu 17. mája na Štiavničkách proti už istému majstrovi – Slovanu Bratislava od 17.30 h.