Do prace na bicykli Banska Bystrica | BBonline.sk, ZVonline.skPočas mája prebiehal v Banskej Bystrici ďalší ročník súťaže Do práce na bicykli, ktorý sa už zo stredu Slovenska rozšíril minulý rok do celej krajny a medzi sebou tak nesúťažili len tímy, ale aj jednotlivé mestá.

Banskobystričania sa aj v tomto ročníku súťaže zaradili na najvyššie priečky v rámci Slovenska, keď celkový počet 47 701 najazdených kilometrov znamenalo po Bratislave (84 115 km) druhé najvyššie číslo a pri prepočte na počet obyvateľov sa pred Bystricou umiestnili len Svit a Piešťany.

Cez 47-tisíc kilometrov, ktoré počas mája do a z práce prešlo všetkých 302 súťažiacich z  jednotlivých 95 tímov, predstavuje až 12 137 kilogramov nevyprodukovaného CO2. Počet všetkých evidovaných májových jázd do práce zastal tesne pod číslom 5300. Slávnostné vyhodnotenie prebiehalo na Námestí SNP v pondelok 8. júna.

V rámci mesta najazdili najviac členovia tímu CykloBután (2487,68 km) z Gymnázia J. G. Tajovského, najlepším jednotlivcom bola Veronika Rojíčková (1112,39 km). Najväčším počtom tímov sa spomedzi zamestnávateľov môže pochváliť Orange Slovensko, ktorého zamestnanci vytvorili až sedem tímov. Spomedzi súťažiacich, ktorí počas mája absolvovali aspoň 25 jázd, sa priamo na Námestí SNP žreboval výherca nového bicyklu či tabletu.

„Svojou účasťou chceli zapojení upozorniť vedenie mesta na potrebu rozvoja cyklistickej infraštruktúry v meste a zamestnávateľov na potrebu vytvárania vhodných podmienok pre cyklistov na pracoviskách. Zároveň sa snažili ostatným Bystričanom ukázať, že bicykel môže byť pre mnohých obyvateľov ideálnym spôsobom pri dochádzaní do práce, či už zo zdravotného, ekonomického, alebo dokonca časového hľadiska,“ hovorí Michal Majer z občianskej cykloiniciatívy OCI BB.