Zverenkyne Miloslava Michálika v sobotu odohrali odvetný domáci zápas proti Ružomberku. V prvom zápase pod Čebraťom pumy na svojho súpera nestačili a na domácej palubovke museli zvíťaziť.

ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 52:66 (16:32, 13:9, 10:15, 13:10)

Najviac bodov: Striešová, Van Dalen 11, Matejčíková 10 – Lazárová, Baburová 13, Smith 8

Do zápasu nastúpili lepšie ružomberské basketbalistky, keď ich rýchlu a agresívnu hru nevedeli bystrické pumy zo začiatku zastaviť. Bystričankám sa nedarila ani streľba z diaľky a už po šiestich minútach zaostávali o dvanásť bodov. Ani po time-oute domáceho trénera sa pumám nepodarilo Ružomberčanky zastaviť a tie vyhrali štvrtinu v pomere 32:16. V druhej štvrtine sa strana mince otočila. Bystričanky zabojovali v obrane a vďaka trestným hodom svoje manko dokázali znížiť a vyhrať tak štvrtinu o štyri body.

Po polčasovej prestávke sa spočiatku štvrtiny opakoval úvod zápasu, keď Ružomberčanky po troch minútach viedli o 20 bodov. No tentokrát im bystrické pumy nedovolili zvyšovať svoj náskok a stiahli na rozdiel štrnásť bodov. V posledných dvoch minútach tretej štvrtiny hosťujúce hráčky opäť skórovali tri útoky po sebe a vyhrávali o sedemnásť bodov. Poslednú štvrtinu ako prvé skórovali hosťujúce hráčky, no bystrické pumy im to ihneď opätovali. Aj napriek vysokému rozdielu sa domácim hráčkam podarilo znížiť manko na dvanásť bodov. Ružomberok však opätovne skóroval a výsledné skóre zápasu tak Bystričanky dokázali ukorigovať na rozdiel štrnástich bodov.

Pumy tak zabojujú o konečné 5.-8. miesto. Najbližšie sa predstavia v nedeľu 26. marca o 19.00 hod, keď na domácej palubovke privítajú Nitru.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): „V domácom zápase sme chceli potvrdiť solídny výkon z prvého stretnutia na Liptove. Ružomberčanky mali veľmi dobrý vstup do zápasu, ktorý rozhodol o ich víťazstve. Dievčatá sa pobili so súperom zvučného mena a nemajú sa za čo hanbiť. Súperovi gratulujem k víťazstvu a želám im veľa úspechov v bojoch o medaily.“

Jana Matejčíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Úvod zápasu sme vôbec nezachytili. Dostávali sme ľahké koše a nevedeli ubrániť hru 1 na 1. Ťažšie sme sa vyrovnávali s tlakom po celom ihrisku, ktorý na nás Ružomberčanky vytvárali. Od druhej štvrtiny sme začali hrať hru, ktorou sa chceme prezentovať. Hrali sme rýchlejšie, dravšie, dokázali sme sa vysporiadať s ich tlakom a ďalej sme už hrali vyrovnaný zápas. Avšak škoda prvej štvrtiny, ktorá nás stála možnosť viac zabojovať o medailové pozície. Myslím, že sme podali naozaj kvalitný výkon a Ružomberku sme nič nedarovali, teraz nás čakajú ďalšie zápasy, na ktoré sa veľmi tešíme.“