BBonline.sk (Matej Kubove), foto: Maroš Búrik, video: huste.tv | 1.4.2017

FOTO+VIDEO: Bláznivý zápas na deň bláznov, barani majú prvé semifinálové víťazstvo

Semifinálová séria začala pod Urpínom na deň bláznov a taký bol aj zápas baranov s Martinom. Veľa gólov a víťazstvo domácich muselo fanúšikov potešiť.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. MHC Martin 6:3 (1:1, 4:2, 1:0) – Stav série 1:0

Góly: 10. Bortňák, 22. Skalický (Handzuš, Higgs), 29. Skalický, 34. Higgs (Surový, Hickmott), 40. Surový (Wishart), 53. Hickmott (Surový, Higgs) – 7. Korostin (Varga, Galamboš), 32. Koyš (Markovič, Galamboš), 35. Rapáč (Surovka). Zápas sledovalo 2841 divákov (vypredané).

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Rosandič, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlsson, Sedlák – Hickmott, Surový, Buc – Trukhno, Zigo, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Matoušek, Bortňák, Lamper – Češík

Zostava MHC Martin: Corbeil – Kozák, Pulli, Bačík, Salija, König, Brňák, Rusina, Pacalaj – Korostin, Galamboš, Varga – Markovič, Heizer, Koyš – Rapáč, Dlouhý, Surovka – Rzavský, Pokrivčák, Jurášek

Do semifinále naskočil lepšie hosťujúci Martin, pretože po siedmych minútach hry šiel do vedenia, keď sa presadil Korostin. Banská Bystrica sa ale veľmi rýchlo otriasla a po úvode, ktorý mal lepší súper, vyrovnal v oslabení Bortňák.

Oveľa zaujímavejšie veci sa však diali v druhej tretine. Najskôr Skalický prvýkrát poslal do vedenia baranov a ten istý hráč chvíľu na to využil chybnú rozohrávku Bačíka a Corbeila prekonal opäť. Koyš síce znížil na rozdiel jediného gólu, keď bol na konci skvele zohratej akcie počas presilovej hry, lenže prešlo len pár sekúnd a Higgs opäť poslal domácich do vedenia o dva góly.  Na to ešte odpovedal Branislav Rapáč, ktorého gól musel byť odobrený aj videorozhodcom, lenže po druhej tretine sa išlo do kabín za stavu 5:3. Tomáš Surový sa totiž po peknej individuálnej akcii presadil deväť sekúnd pred koncom.

Posledné dejstvo ako keby nepatrilo do tohto zápasu, pretože sa v ňom nerodilo veľa šancí, ako tomu bolo dovtedy. Gólovo na prostrednú tretinu nenadviazalo. Presný zásah padol až po trinástich minútach hry, keď Surový skvele našiel Hickmotta a ten trafil parádne nad rameno Corbeila. Záver zápasu si Banská Bystrica postrážila a pripísala si prvé víťazstvo v semifinálovej sérii proti Martinu.

Druhý zápas série je na programe zajtra v nedeľu 2. apríla opäť pod Urpínom s rovnakým začiatkom o 18.00 hod.

Povedali po zápase:

Tomáš Matoušek (útočník B. Bystrice): “Bol to ťažký zápas, ale to sme očakávali. Bolo jasné, že keď Martin prešiel cez Košice, tak to nebola náhoda. Kládli nám veľký odpor, ale sme veľmi radi, že sme spravili ten prvý krok.”

Pavol Skalický (útočník B. Bystrice, dnes 2+0): “Bol to náročný duel. Sme radi, že sme ho zvládli, aj keď sme sa do toho trošku ťažšie dostávali. Som rád, že som dal dva góly, ale je jedno, kto ich dá. Hrá sa na víťazstvá a nie na góly.”