Po posledných dvoch neúspechoch v rámci Hokejovej ligy majstrov začala pre baranov aj ligová súťaž. V úvodnom kole doma hostili Liptovský Mikuláš, s ktorým minulý rok doma vyhrali všetky tri stretnutia.

Do Tipsport ligy chceli hokejisti spod Urpína vstúpiť tým správnym krokom. Liptáci im k tomu hneď v úvode napomohli, keď po 81-sekundách putoval na lavicu hanby Kurali. Domáci ponúknutú možnosť aj využili zásluhou Tomáša Ziga. Barani sa dlho z vedenia neradovali, pretože už v 5. minúte v presilovke skóroval zblízka Róbert Huna a vyrovnal. Nie len skóre ale aj hra sa vyrovnala a stav 1:1 vydržal do konca prvej tretiny.

Na začiatku prostrednej časti mali hostia výhodu presilovej hry. Najväčšiu šancu však mal Banskobystričan Mihalik, ktorý z pravého kruhu otestoval pozornosť Kislitsyna. Liptáci neprišli na ľad úradujúceho majstra len brániť a v prvej aj v druhej tretine boli strelecky aktívnejší. Napriek streleckej snahe na obidvoch stranách videli prítomní iba jeden presný zásah. Druhý gól v početnej výhode zaznamenal presnou strelou obranca Miller. Výbornú šancu na navýšenie náskoku mal v 37. minúte Gabor, v prečíslení ale nedokázal prekonať gólmana hostí Kislitsyna.

Liptovský Mikuláš dokázal odpovedať v 44. minúte. Domáci síce oslabenie dokázali ubrániť, avšak hneď po návrate Millera sa pred Williamsom najlepšie zorientoval Nemec – 2:2. Aj po tretíkrát sa dokázali barani dostať späť do vedenia. A opäť to bolo v presilovke. Strelu Surového ešte Kislitsyn zneškodnil, no vyrazil ju rovno pred seba a Sýkora už poslal puk za jeho chrbát. Nedisciplinovanosť hostí pokračovala a faul Števuliaka po jedenástich sekundách potrestal z dorážky Marshall. Záver však patril Liptákom. Najprv tretím presilovkovým gólom zásluhou Uhríka znížili. Tréner hostí Anton Tomko si 84-sekúnd pred koncom duelu zobral oddychový čas. Liptovský Mikuláš už nemal čo stratiť a v 59. minúte sa k odrazenému puku dostal Richard Huna a poslal duel do predĺženia.

V ňom mali hostia dve výborné šance, no Róbert Huna ani Sukeľ na Williamsa nevyzreli. O víťazovi tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V druhej sérii sa na domácej strane presadil Sýkora, no hneď vyrovnal Richard Huna. O dvoch bodoch pre Liptákov nakoniec rozhodol v piatej sérii Michal Uhrík.

Tipsport liga – 1. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:5 po s.n. (1:1, 1:0, 2:3 – 0:0, 0:1)

Góly: 3. Zigo (Faille, Higgs), 34. Miller (Sloboda, Sýkora), 50. Sýkora (Surový, Sloboda), 51. Marshall (Asselin, Higgs) – 5. Ro. Huna, 44. Nemec (Lichanec, Horváth), 57. Uhrík (Sukeľ, Suchý), 59. Ri. Huna (Kriška, Sukeľ), rozh. náj. Uhrík. Zápas sledovalo 2356 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Mihálik, Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka, Sloboda, Biro, Giľák – Tamáši, Faille, Asselin – Zigo, Higgs, Šťastný – Varga, Surový, Sýkora – Gabor, Češík, Belluš

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn – Mezovský, Nádašdi, Kuráli, Suchý, Nemec, Horváth, Bača, Korim – Huna Richard, Huna Róbert, Kriška – Heikila, Piatka, Sukeľ – Lichanec, Lištiak, Števuliak – Žiak, Uhrík, Vybíral

V nedeľu v repríze minuloročného finále privítajú barani Duklu Trenčín. Úvodné buly je na programe o 16.00 hod.