Piatkový večer opäť priniesol tréningové zápasy tímov, ktoré patria pod Banskobystrický zväz malého futbalu. Prinášame vám sumár piatkového diania v banskobystrickom malom futbale aj s fotogalériou a video zostrihom. 

Tréningové zápasy tímov 1. ligy – Piatok

V piatok sa na umelej tráve v Jakube odohrali tri stretnutia tímov prihlásených do 1. ligy. Lazio potvrdilo rolu favorita v súboji s 1. FC DAN. Až 22 gólov padlo v dueli Galacticos – FK 98 Slovenská Ľupča. Bianconeri nastúpili do zápasu proti IQ v nových dresoch, ktoré bielo-čierni pokrstili víťazstvom. To sa rodilo pomerne ľahko. Bianconeri mali od úvodu zápasu hernú prevahu a už po piatich minútach viedli 3:0 z ich pohľadu. Následne sa začali strelecky presadzovať už aj hráči IQ, ktorí strelili tri góly, no Bianconeri odpovedali rovnakou mincou a po polčase tak platil stav 3:6. Aj v druhom dejstve sa hráčom Bianconeri podarilo skórovať šesťkrát, pričom na konečnom výsledku 5:12 sa piatimi gólmi podieľal Peter Zehnal. Z tohto stretnutia vám prinášame bohatú fotogalériu a video zostrih.

Lazio – 1. FC DAN 11:3 (2:0)

Góly: R. Hermánek 4, P. Širka 4, J. Medveď, J. Medveď ml., V. Ivan – M. Kukolík 2, P. Kobora

Galacticos – FK 98 Slovenská Ľupča 16:6 (7:2)

Góly: R. Greško 7, F. Rafanides 5, S. Pecník, P. Greško, M. Považanec, M. Greško – V. Krippner 3, A. Szarowski, S. Ternuščák, P. Piar

IQ – Bianconeri 5:12 (3:6)

Góly: Z. Binder 2, T. Puliš, T. Bíreš, E. Šulko – P. Zehnal 5, D. Slivka 3, L. Berec 2, T. Pažout 2. ŽK: D. Slivka (Bianconeri)

Video zostrih z tréningového zápasu IQ – Bianconeri nájdete aj tu.

Tréningový zápas tímov 2. ligy – Piatok

Ihrisko v Jakube v piatok hostilo aj jeden tréningový duel mužstiev z 2. ligy. Na pomery malého futbalu to bol na góly poriadne chudobný zápas, keď hráči Riečky ani 3PE v prvom polčase neskórovali. V druhej 25-minútovke naklonili misky váh na stranu 3PE Bállek s Porubským, ktorí sa postarali o jediné dva presné zásahy stretnutia. Riečka tak vyšla gólovo naprázdno, pričom na hernej pohode jej nepridalo ani vylúčenie Srnku.

Riečka – 3PE 0:2 (0:0)

Góly: P. Bállek, M. Porubský. ŽK: M. Porubský (3PE). ČK: S. Srnka (Riečka)

Tréningové zápasy tímov 3. A ligy – Piatok

V Nike aréne pod fakultou UMB na Tajovského ulici sa v piatok odohrali štyri zápasy tímov z 3. A ligy. V prvom z nich sa všetko podstatné udialo už v prvom polčase, v ktorom sa Salve dostalo do trojgólového vedenia, na čo hráči ANK Pegi zareagovali do prestávky len jedným presným zásahom. V druhom dejstve už gól nepadol a Salve si tak výhru postrážilo.

ANK Pegi – FC Salve 1:3 (1:3)

Góly: M. Tomčík – M. Čižmár, M. Buzák, P. Časnocha. ŽK: I. Chmelík, A. Šimko (ANK Pegi)

Strechy dokázali na prvý gól Starých pánov ešte odpovedať vyrovnaním na 1:1. Starí páni však následne potvrdzovali rolu mierneho favorita a tromi gólmi v rade si do prestávky vybudovali nádejný náskok. Ten Starí páni v druhom polčase ešte zveľadili. Na dvojcifernej výhre sa štyrmi gólmi podieľal Peter Matúška. Hetrikom zas prispel Viktor Čaniga.

Strechy BB – Starí páni 5:10 (1:4)

Góly: L. Vešelényi 2, Mich. Lakomčík, Mil. Lakomčík, M. Beňuška – P. Matúška 4, V. Čaniga 3, P. Cajka, G. Parilák, J. Hirschman

Prvý polčas tretieho piatkového duelu na modrej umelej tráve zvládli lepšie hráči Ajaxu, ktorí viedli nad Helliusom 4:2 aj vďaka hetriku Adriána Matejku, ktorý sa však neskôr nechal vylúčiť. Druhé dejstvo patrilo Helliusu, ktorého hráči štyrmi gólmi v rade otočili zápas vo svoj prospech. Ajax sa v závere zmohol už len na jeden gól, čo na odvrátenie prehry nestačilo.

Ajax – Hellius 5:6 (4:2)

Góly: A. Matejka 3, R. Sečkár 2 – D. Eperješi 5, K. Drahoň. ŽK: A. Matejka – K. Drahoň

Piatkový program pod fakultou uzavrel duel medzi Ateerayom a Fončordou. Prví menovaní podľa očakávania dominovali a už po prvom polčase viedli jednoznačne 5:1. V druhej 25-minútovke pridal Ateeray ďalšie tri góly a postrážil si pohodlné víťazstvo, na ktorom sa hetrikom podieľal Michal Béreš.

Ateeray – FC Fončorda 8:2 (5:1)

Góly: M. Béreš 3, M. Lovás, T. Gregor, P. Rončak, B. Balšianok, P. Mažgut – M. Kozák, D. Piddubnyi

Tréningové zápasy tímov 3. B ligy – Piatok

Tami aréna na Tatranskej privítala v piatok štyri tímy z 3. B ligy, ktoré si zmerali sily v dvoch tréningových zápasoch. V prvom z nich sa RUNu podarilo ešte v prvom polčase otočiť stav z 2:0 na 2:3. RUN v druhej polovici zápasu odskočil súperovi na rozdiel štyroch gólov, no Amatérom sa tromi gólmi v rade podarilo ešte zápas zdramatizovať. RUN napokon dotiahol zápas do víťazného konca a pripísal si prvú výhru v sezóne.

FK Amatéri – RUN 7:8 (2:3)

Góly: M. Repčin 3, M. Pilát 2, J. Svintek 2 – D. Murgaš 4, M. Fuchs 2, F. Tomčo 2. ČK: E. Valent (RUN)

Hrča už pred zápasom s Oragne Alligators získala jedno víťazstvo, no to sa zrodilo po kontumácii. Proti poslednému tímu tabuľky si už hráči Hrče vybojovali tri body priamo na ihrisku, keď v oboch polčasoch strelili zhodne po tri góly, ktoré si zhodne rozdelili traja rôzni strelci.

Hrča – Orange Alligators 6:1 (3:0)

Góly: A. Madoš 2, A. Fartel 2, D. Sekerka 2 – L. Paško

FC Medojed – Viking Stavanger – odložené

Výsledkový servis a video zostrihy vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.