V prvom kole nadstavbovej časti privítali bystrické pumy na domácej palubovke súperky z Nitry. Súboj o 5. miesto pred play-off sa pomaly ale isto vyostruje a zápasy sú čoraz tesnejšie.

Skóre zápasu otvorili hosťujúce hráčky dvomi premenenými strelami za dva body. Na tie im bystrické pumy odpovedali deviatimi bodmi v rade a prevzali vedenie do vlastných rúk. To si udržali až do 8. minúty, kedy sa súperkám podarilo skóre stiahnuť na rozdiel dvoch bodov, ktoré si ešte pripísali v posledných sekundách a vyrovnali tak skóre na 13:13. Začiatok druhej štvrtiny pumám hosťujúce hráčky ušli o päť bodov, no v štvrtej minúte sa Bystričanky dotiahli na rozdiel dvoch bodov. Aj napriek dobrej defenzíve mali domáce hráčky problém na obrannom doskoku a súperovi tak dovolili vytvoriť si sedem bodový náskok. Pumy sa však nevzdali a po troch získaných loptách v rade sa dotiahli na rozdiel jedného bodu. V závere druhého polčasu si však nedali pozor na nitriansku pivotku, ktorá pred polčasovou prestávkou zvýšila manko púm na tri body.

Tretia štvrtina bola od začiatku veľmi vyrovnaná, no hosťujúce hráčky mali presnejšiu mušku za tri body a po dvoch minútach viedli o štyri body. Po trojminútovom streleckom tichu na oboch stranách sa presadila Nitra, zásluhou Americkej posily a zvýšila náskok na osem bodov. Bystričankám sa podarilo skórovať až tri minúty pred koncom štvrtiny, kedy už prehrávali o jedenásť bodov. V 9. minúte tretej štvrtiny sa pumám podarilo, zásluhou bystrických pivotiek znížiť stav na rozdiel šiestich bodov, ktoré v závere ešte zvýšila hosťujúca hráčka dvomi trestnými hodmi. V poslednej štvrtine sa na pumy usmialo strelecké šťastie, keď dvomi premenenými trojbodovými strelami stiahli náskok Nitry na štyri body. To sa hosťujúcim hráčkam podarilo udržať až do 7. minúty, kedy sa Bystričanky priblížili na rozdiel dvoch bodov. Avšak v záverečných dvoch minútach inkasovali pumy sedem bodov a súper sa im tak vzdialil na rozdiel deviatich bodov a ukontroloval zápas do víťazného konca.

Extraliga ženy – skupina o 5.-8. miesto – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BKM Junior UKF Nitra 58:66 (28:31)

Najviac bodov: Žilinská 12, Van Dalen 11, Vargová 10 – Kubušová 16, Sailerová, Davis 12

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica): „Snaha bola eliminovať vnútorný priestor, čo sa nám aj darilo, otvorili sme tak priestor na trojbodovom území. Hráčky Nitry, Kubušová a Sailerová, mali vysokú úspešnosť streľby a to nás položilo. S čím som bol spokojný bol rýchly protiútok, ktorým sme sa dnes prezentovali. Negatívom bolo na naše pomery málo trojbodových premenených striel a v závere nás položili stratené lopty, ktorými sme sa ukrátili o cenné body.“

Petra Števulová (kapitánka BK ŠKP 08 Banská Bystrica):Dnes sme do zápasu išli s tým, že chceme vyhrať. Takmer po celý čas sme so súperom držali krok, kvalita bola na oboch stranách vyrovnaná, o víťazovi rozhodli najmä súperove útočné doskoky a tiež naša nízka úspešnosť za dva či za tri body. Musíme dať hlavu hore a do ďalších zápasov ísť opäť naplno a s chuťou.

Tabuľka extraligy žien skupiny o 5.-8. miesto 2018/19

Por. Družstvo Zápasy Výhry Prehry
Skóre
Rozdiel Body
5.
BAM Poprad
7
5
2
404 : 360
44
12
6.
BKM Junior UKF Nitra
7
5
2
446 : 362
82
12
7.
BK Slovan Bratislava
7
3
4
399 : 416
-17
10
8.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica
7
1
6
332 : 441
-109
8