Quantcast

Pod Urpínom sa v rámci 11. kola Tipsport ligy konal veľký šláger, repríza minuloročného finále. Košice ako úradujúci majster vstúpil do nového ročníka veľmi vlažne a pred týmto duelom odvolal trénerskú duo Oremus – Šimíček. V klube skončila aj dvojica hráčov Štrbák a Philipp. Jasnými favoritmi boli preto barani, ktorí vyhrali aj prvý vzájomný zápas sezóny.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HC Košice 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 3. Šedivý (Bartoš, Jenčík), 11. Bicek (Bartánus), 22. Jenčík (Bartoš, Pavúk). Zápas sledovalo 2025 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Čížek, Rosandič, Jankovič – Hudec, Handzuš, Gillies – Loskot, Kytnár, Di Diomete – Majdan, Galamboš, Handlovský – Lunter, Zigo, Mikula

Zostava HC Košice: Riečický – Cebák, Macejko, Michalčin, Dudáš, Pavúk, Šedivý – Lelkeš, Češík, Lapšanský – Bicek, Suja, Bartánus – Šoltéš, Bartoš, Jenčík – Bortňák, Hrnka, Sojčík

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HC Kosice - 11.10.2015 - Banska BystricaZačiatok stretnutia odštartovalo slávnostné buly, ktoré hodila Anastasia Kuzminová. Už v 30. sekunde putoval na trestnú lavicu Michal Handzuš a oceliari dostali výhodu presilovej hry. Tú hostia aj využili, keď Šedivý od modrej čiary prepálil Bacashihuu. O pár minút mohlo byť vyrovnané, Juraj Majdan na smolu domácich trafil len konštrukciu brány. V 9. minúte mal ďalšiu dobrú príležitosť Zigo, ale Riečický podržal svoje mužstvo. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 11. minúte, keď Košice využili druhú presilovku v zápase, presadil sa Bicek. Do konca prvej časti mohol duel zdramatizovať Hudec, ale jeho tutovku zlikvidoval hosťujúci brankár.

Košičania vstúpili do prostrednej časti aktívnejšie, čo sa im aj v 22. minúte vyplatilo. Richard Jenčík z ľavej strany príklepom nedal šancu domácemu gólmanovi – 0:3. Šance sa potom striedali na obidvoch stranách. Zverenci trénera Országha sa tlačili pred bránu Košíc, oceliari ale hrozili z protiútokov. V závere tretiny mali gól na hokejke postupne Zigo a po ňom Gillies, Riečický sa ale prekonával.

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HC Kosice - 11.10.2015 - Banska BystricaTretia tretina sa niesla v tlaku domácich streliť čo najskôr gól. Dominik Riečický v bráne hosti ale zatiahol roletu a puk za svoj chrbát už nepustil. Hostia svoj náskok už dokázali udržať a s pod Urpína si odvážajú cenné víťazstvo po výsledku 0:3.

V piatok 16. októbra sa barani predstavia na ľade Piešťan. Začiatok zápasu je stanovený na 18.00 hod.