Po troch výhrach v rade čakal na zverencov trénera Vladimíra Országha derby zápas so Zvolenom. V predchádzajúcich dvoch tohtosezónnych súbojoch vždy zvíťazil hosťujúci tím. Banskobystričania to ale chceli pod Urpínom zlomiť, k čomu im mala pomôcť aj nová posila Lukáš Hvila.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HKm Zvolen 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Góly: 6. Lamper (Zigo), 46. Ďatelinka (Zigo, Hudec) – 9. Puliš (Jurík, Mráz), 17. Juraško (Semorád, Brabenec), 21. Semorád (Brabenec, Bagin), 34. Mráz (Obdržálek), 53. Klhůfek. Zápas sledovalo 2841 divákov-vypredané.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, I. Ďatelinka, Šmach, Gründling, Jaborník, Petran – Hvila, Handzuš, Majdan – Gillies, Zigo, Lamper – Handlovský, Kytnár, M. Hudec – Matoušek, R. Gašpar, Róth

Zostava HKm Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, D. Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, F. Fekiač, M. Ivan – Semorád, Brabenec, P. Zuzin – Obdržálek, Klhůfek, Škvaridlo – Puliš, B. Mráz, J. Jurík – Mart. Ďaloga, V. Fekiač, Žilka

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HKm ZVolen - 04.12.2015 - Banska BystricaVypredaný štadión pod Urpínom sa prvýkrát rozjasal v 6. minúte, keď v presilovej hre otvoril skóre Patrik Lamper a poslal domácich do vedenia.  O 120 sekúnd mohlo byť vyrovnané, Zvolenčan Andersons ale Bacashihuu neprekonal. To sa podarilo o niekoľko okamihov jeho spoluhráčovi Pulišovi, ktorého strela z ľavého kruhu skončila až za chrbtom domáceho gólmana – 1:1. V 13. minúte po faule Brabenca dostal Michal Handzuš výhodu trestného strieľania, ale s jeho pokusom si Baroš poradil. V 17. minúte putoval za hákovanie na trestnú lavicu Bystričan Majdan. Ten si tam posedel ale len sedem sekúnd, nakoľko presilovku Zvolenčania bleskurýchle využili vďaka gólu Juraška.

Už po 33 sekundách druhej časti svietil na ukazovateli stav 1:3. Brabenec pekne našiel Semoráda a ten strelou švihom po tretíkrát prekonal Bacashihuu. Hostia boli naďalej aktívni, z čoho pramenili šance Mráza či Juraja Juríka, no americký legionár v bráne baranov držal svoje mužstvo. V 32. minúte sa po chybe Brabenca dostal Lamper do samostatného úniku, avšak na Baroša nevyzrel.  Nedáš-dostaneš sa potvrdilo o 90 sekúnd, keď osamotený Bruno Mráz zvýšil už na 1:4 z pohľadu Zvolena. V ďalšom priebehu mohol v oslabení znížiť stav Kytnár, no jeho šanca gólom neskončila.

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HKm ZVolen - 04.12.2015 - Banska BystricaBarani nastúpili do záverečnej dvadsaťminútovky s cieľom streliť čo najskôr kontaktný gól. To sa im podarilo v 46. minúte, keď v presilovej hre po peknej prihrávke Ziga znížil Ďatelinka. Prišla však 53. minúta, faul domáce Petrana a Zvolen dostal výhodu trestného strieľania. Puk si postavil Pavel Klhůfek a s dávkou šťastia nakoniec prekonal Bacashihuu. To už bolo definitívne K.O. pre hokejistov Banskej Bystrice. Záverečné minúty patrili hosťom a len vďaka vynikajúcemu Bacashihuovi neskončil tento duel debaklom. Banskobystričania tak po troch výhrach zaváhali, keď nestačili na Zvolen po výsledku 2:5.

Už v nedeľu 6. decembra sa barani predstavia na ľade Nitry. Úvodné buly je naplánované na 16.30 hod.