Dvadsiate šieste kolo Tipsport ligy malo na programe tretie pohronské derby v tejto sezóne. Tentokrát mali výhodu domáceho ľadu hokejisti Zvolena, ktorí sa však v posledných zápasoch trápili. Najlepšie nebol na tom ani doterajší líder z Banskej Bystrice, ktorému však hralo do kariet to, že vyhral obidva doterajšie vzájomné zápasy.

HKM Zvolen vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 17. Klhůfek (Valenta, Hraško), 19. Zuzin (Puliš). Zápas sledovalo vo Zvolene 2100 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Hraško, Valenta, M. Novák, Krejčí, Ivan, Plechanov, Dubeň – Klhůfek , Mráz, Majdan – L. Novák, Puliš, Zuzin – Ďaloga, L. Jurík, Šišovský – Petráš, Jakubík, Šimíček

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Mihalik, Matuškin, Kubka, Ďatelinka, Cebák, Róth – Buc, Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Belluš, Češík, Matoušek – Truchno, Sarault, Tománek

Hokej - Tipsport liga - HKM Zvolen vs. HC 05 iClinic Banska Bystrica - Zvolen - 04.12.2016

V drese s baranom na hrudi sa prvýkrát predstavila aj nová posila Martin Belluš. Už od začiatku bolo tempo duelu vysoké. Hneď v 2. minúte fauloval domáci Jurík a v následnej presilovke mali barani dve veľké príležitosti. Najprv Maione iba opečiatkoval žŕdku Barošovej svätyne a následnú Ďatelinkovu dorážku do odkrytej brány zblokoval Hraško. O pár minút na to dostali výhodu presilovej hry aj Zvolenčania, ale Bacashihua si so šancou Zuzina poradil. Na gól sa tak čakalo až do 17. minúty. Po chybe hosťujúceho obrancu Cebáka sa do úniku dostal Klhůfek a ten aj so šťastím prestrelil Bacashihuu. O dve minúty bol náskok Zvolena už dvojgólový. Radovan Puliš výborne našiel spoluhráča Zuzina, ktorého strela zapadla až za chrbát hosťujúceho brankára.

Tento stav platil aj na prelome 22. minúty. Do veľkej šance sa dostal domáci Zuzin, no americký legionár Bacashihua podržal svoj tím. Hra sa následne prelievala zo strany na stranu a obidve mužstvá sršali aktivitou. Na domácej strane mal dobrú šancu Ďaloga a na druhej zas mohol skórovať Sarault, ale obidvaja brankári boli na svojom mieste. Bacashihua sa musel predviesť aj pri štipľavom zakončení Krejčího z ľavého kruhu. V 37. minúte už dvíhali hosťujúci hokejisti ruky nad hlavu. Strela Jordana Hickmotta prepadla Barošovi a puk sa kotúľal po bránkovej čiare. V poslednej chvíli ho však našťastie pre domácich odpálil Hraško.

Atraktívny a bojovný hokej pokračoval aj v tretej dvadsaťminútovke. Už na začiatku sa opäť musel predviesť hosťujúci gólman Bacashihua, ktorý zmaril dobrú šancu Lukášovi Novákovi. Na druhej strane nezaostával ani Baroš. Ten sa zapotil najmä počas presilovky baranov, keď musel likvidovať nebezpečné pokusy Maioneho a Surového. Zverenci trénera Országha sa tlačili do zakončenia, avšak ich snaha končila na dobre chytajúcom Barošovi. Ten aj so šťastím odolal veľkým šanciam Maťuškina či Tománka. Gól visel na vlásku. Ten však nepadol ani pri šanci Kafku z 56. minúty, ktorý trestuhodne netrafil prázdnu bránku Zvolena. V závere to ešte hostia skúsili aj v hre bez brankára, no v tomto stretnutí im nebolo súdené skórovať. Barani tak prehrali prvé pohronské derby v sezóne, zo Zvolena odchádzajú po výsledku 0:2 bez bodu.

Nelichotivú sériu troch prehier budú môcť barani ukončiť už v utorok 6. decembra, keď na domácom ľade privítajú hokejistov Žiliny. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.