Na banskobystrických hokejistov čakala v pondelok podvečer ďalšia príležitosť na postup do semifinále play-off Tipsport extraligy. Trenčania však pricestovali pod Urpín nabudení sobotňajším víťazstvom a s vedomím, že v minulosti sa im ako doposiaľ jedinému tímu už dvakrát podarilo vo vyraďovacej časti postúpiť do ďalšieho kola napriek prehrám v úvodných troch dueloch série.

HC’05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 17. Handlovský (Rosandič, Kafka), 32. Handlovský (Kudrna, Kafka), 40. Handzuš (Hudec, Kudrna), 58. Surový (Bambúch) – 14. Koyš (Filo, Dudáš), 22. Šišovský (Bokroš). Zápas sledovalo 2392 divákov. Konečný stav série 4:1.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Čížek, Kousalík, Gründling, M. Rosandič, Guimond, Biro, Bambúch – M. Hudec, Handzuš, Kudrna – White, Kytnár, Surový – Kafka, Heizer, Handlovský – Kadura, Zigo, Matoušek – Lamper

Zostava Dukla Trenčín:
Konrád – Bokroš, Kozák, Andersons, Dudáš, Habšuda, Novajovský, Hochel – Melichárek, Hlinka, Šišovský – Filo, Stantien, Koyš – Petrovický, Zlocha, Mikula – Berák, Daniška, D. Hudec

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. Dukla Trencin - 09.03.2015 - Banska BystricaOba tímy vstúpili do zápasu aktívne, na Banskobystričanoch však bolo vidieť o niečo väčšiu vôľu smerujúcu k streleniu úvodného gólu. V ôsmej minúte zimný štadión predčasne vybuchol radosťou po prieniku Kytnára, ktorý však rozozvučal iba ľavú tyčku Konrádovej bránky. O tri minúty neskôr potom mohol chybu domácej obrany počas prvej presilovej hry baranov potrestať Stantien, no ani na dva razy Košarišťana neprekonal. Ako sa má hrať v početnej výhode ukázali Banskobystričanom v štrnástej minúte hostia po vylúčení Rosandiča. Kozák najprv v čistej šanci mieril vedľa, ale o niekoľko sekúnd neskôr sa k puku po ľavici Košarišťana dostal Koyš a prepasíroval ho do bránky – 0:1. Radosť Trenčanov z vedenia netrvala dlho, pretože v sedemnástej minúte Rosandič od modrej čiary nastrelil puk na Konráda a Handlovskému sa so šťastím podarilo zmeniť smer jeho letu až tak, že skončil v trenčianskej sieti – 1:1.

V dvadsiatej druhej minúte stačilo vojakom iba dvadsať sekúnd na využitie svojej druhej presilovej hry v zápase. Odrazený puk po Bokrošovej strele si skrotil Šišovský a pohotovo ho poslal do odkrytej časti Košarišťanovej svätyne – 1:2. Následne si hostia vytvorili miernu prevahu, na ktorú tréner baranov Chudý zareagoval tým, že pre svojich zverencov vyžiadal oddychový čas. Od dvadsiatej šiestej minúty hrali Banskobystričania trikrát v početnej výhode, z toho takmer minútu mali na ľade o dvoch hráčov viac ako ich súper a hoci gól visel po celý čas na vlásku, vytúženého vyrovnania sa fanúšikovia dočkali až polminúty pred uplynutím poslednej presilovky. Peknú a rýchlu kombináciu po osi Kafka – Kudrna – Handlovský zakončoval z prvej posledný menovaný – 2:2. Ešte väčšia radosť zavládla pod Urpínom v úplnom závere prostredného dejstva. Päť sekúnd pred druhou sirénou spoza ľavého kruhu Hudec nastrelil puk na Konráda, pred ktorého si do svojej typickej pozície nakorčuľoval Handzuš a tečoval ho do siete – 3:2.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. Dukla Trencin - 09.03.2015 - Banska BystricaV záverečnom dejstve hostia ešte ukázali bojovného ducha, no v týchto momentoch sa vo väčšej miere začala ukazovať predovšetkým skúsenosť a kvalita banskobystrického tímu. V päťdesiatej druhej minúte strela Čížeka skončila iba na konštrukcii trenčianskej bránky. V poslednej desaťminútovke Dukla zamestnávala Košarišťana viacerými streleckými pokusmi, jej najväčšiu šancu zmaril v päťdesiatej ôsmej minúte Rosandič, ktorý zrazil strelu Melichárka tak, že iba tesne minula domácu bránku. Vzápätí skúsili hostia vabank, Konrád zamieril na lavičku, čo po uplynutí pár sekúnd využil Surový, keď gólom do prázdnej bránky potvrdil postup Banskobystričanov do semifinále play-off.