V rámci programu trinásteho kola Tipsport ligy zavítali pod Urpín vo forme hrajúci hokejisti z Martina. Aj Banskobystričania však mali pred zápasom o motiváciu postarané. V prípade víťazstva by svojho súpera vytlačili z priebežného tretieho miesta v tabuľke a piatkový úspech na ľade Piešťan by potvrdili aj pred domácimi divákmi.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. MHC Martin 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 7. Mikula (Loskot, Kytnár), 27. Loskot (Ďatelinka, Kytnár), 30. Lamper (Ďatelinka, Zigo), 60. Majdan (Handlovský) – 24. Skladaný (Surovka, Varga). Zápas sledovalo 1815 divákov.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Jankovič, Šmach, Čížek, Gründling, Petran – Lamper, Zigo, Matoušek – Majdan, Galamboš, Handlovský – Loskot, Kytnár, Mikula – Hudec, Handzuš, Gillies

Zostava MHC Martin: Dzubina – Tabaček, Matejka, Dvořák, Dlouhý, Bačík, Trávniček, R. Varga, Vyskoč – Skladaný, Surovka, T. Varga – Kokavec, Murček, Pokrivčák – Rusina, Dírer, Jokeľ – Kabáč, Jurášek, Rzavský

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MHC Martin - 18.10.2015 - Banska BystricaÚvod prvého dejstva poznamenali dve vylúčenia na strane Martina, ktoré však domáci hokejisti nedokázali potrestať. Hernú prevahu zúročili zverenci Vladimíra Orzságha po prvýkrát až v siedmej minúte, keď prihrávku Loskota pretavil do gólového zakončenia aktívny Mikula. Následne dostali hostia dve možnosti zahrať si v početnej výhode, Banskobystričania ich ale do výraznejších šancí nepustili. V sedemnástej minúte nezvýšil vedenie baranov Zigo, keď sa mu nepodarilo zakončiť nariadené trestné strieľanie. V závere prvej časti hry mohol Handzušovo vylúčenie potrestať Surovka, na opačnej strane mohlo zase zahrmieť pri tutovke Galamboša.

Prostredná tretina priniesla najzaujímavejšie dianie na ľade. V dvadsiatej štvrtej minúte skončila krásna akcia Martina gólom v banskobystrickej bráne, z ktorého sa radoval Skladaný. Krátko nato mohol domácim prinavrátiť vedenie Hudec, z bezprostrednej blízkosti však mieril zle. Ako sa to robí predviedol svojmu kapitánovi o minútu neskôr Loskot, keď efektne zakončil akciu po ideálnej prihrávke Ďatelinku. Domáci hokejisti sa s tesným vedením nechceli uspokojiť a aj v ďalšom priebehu druhej tretiny zvierali súpera v defenzíve. Šance Handzuša, Galamboša, Handlovského a Kytnára síce ostali nepremenené, ale na zakončenie Lampera z tridsiatej minúty bol už strážca martinskej svätyne Dzubina prikrátky. Záver prostrednej časti hry ešte okorenil súboj Hudeca s Dvořákom a následne takmer minútová presilová hra Martina o dvoch hráčov, v ktorej ale gól nepadol.

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MHC Martin - 18.10.2015 - Banska BystricaV úvode poslednej tretiny sa hostia z Martina ešte snažili zvrátiť vývoj zápasu. Dobré šance na zníženie skóre nevyužili Skladaný s Dírerom. V štyridsiatej šiestej minúte mohol prekonať Dzubinu osamotený Lamper. Následne sa z podobnej pozície po chybe v rozohrávke hostí nepresadili ani Kytnár s dorážajúcim Mikulom. Definitívnu podobu výsledku tak dal až sedem sekúnd pred záverečnou sirénou gólom do prázdnej bránky hostí Majdan. Banskobystrickí hokejisti tak zvíťazili 4:1 a zaznamenali druhú výhru v rade.

V utorok 20. októbra sa barani predstavia v Poprade. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.

Richard Zedník (asistent trénera B. Bystrice): „Martin dnes potvrdil, že nie náhodou je v tabuľke tak vysoko. My sme radi, že sme dnes získali všetky body. Veľkým pozitívom boli naše dnešné oslabenia. V záverečnej časti sme už duel kontrolovali a dotiahli ho do víťazného konca.“

Ivan Dornič (tréner Martina): „Zlomová situácia nastala hneď v úvode, keď sa nám zranil Matejka. Toto zranenie ma mrzí viac ako výsledok, nakoľko chlapci hrali na maximum. Matejka má silný otras mozgu, v najbližších dňoch zostane na pozorovaní.“

Patrik Lamper (útočník domácich): „Hrali sme to, čo nám tréner povedal. Dodržiavali sme systém, podporili sme ho aj gólmi a zvíťazili sme. Zlomovým momentom bolo to, že sme ubránili presilovku Martina o dvoch hráčov.“

Marek Loskot (útočník domácich): „Podľa mňa sme zaslúžene zvíťazili. Pri tom prvom góle tam bol normálny súboj, ja som vôbec nevedel, čo sa protihráčovi stalo. Puk sa odrazil ku Kytnárovi, ktorý mi prihral, čím vzniklo prečíslenie a dali sme gól.“