Quantcast

Po úvodnom vstupe do sezóny, ktorý barani v Nitre nezvládli a prehrali 3:4, chceli na prvé body dosiahnuť v domácom súboji s Košicami. Hostia ale povzbudení výhrou nad Popradom nechceli zo stredného Slovenska odchádzať naprázdno. Pod Urpínom sa teda očakával napínavý duel.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HC Košice 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 10. Hickmott (Matuškin, Maione), 47. Wishart (Bezúch, Maione) – 29. Spilar, 54. Bartánus (Dudáš, Bicek), 64. Nagy. Zápas sledovalo 2395 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Mikuš, Ďatelinka, Maione, Wishart, Mihálik, Maťuškin, Ťavoda – Hickmott, Surový, Kafka – Trukhno, Bortňák, Bezúch – Matoušek, Češík, Lamper – Andrisík, Tamáši, Róth – Ferleťák

Zostava HC Košice: Habal – Deyl, Dudáš, Matejka, Šmach, Michalčin, Šedivý, Jankovič – Spilar, Suja, Nagy – Bicek, Hruška, Bartánus – Hričina, Milý, Varga – Šoltés, Klíma, Bartoš

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HC Kosice - barani - 11.09.2016 - Banska Bystrica

Aj druhý duel „baranov“ v novej sezóne sľuboval veľmi zaujímavú bitku a tá sa aj začala pod Urpínom odohrávať. Už v druhej minúte mal dobrú streleckú príležitosť Bortňák, ale mieril nad. Chvíľu na to brankár Habal skvele zakročil proti šanci Kafku zblízka a druhý gól v novej sezóne mu nedovolil pridať. Už svoju prvú presilovku domáci využili. Dobre hrajúci Maťuškin dostal prihrávku medzi kruhy a po rýchlej otočke sa neulakomil, ale našiel pred prázdnou časťou brány voľného Jordana Hickmotta, ktorý už nemohol nedať. Útočný hokej z oboch strán pokračoval a oba tímy sa v akciách striedali. Väčšie šance si však vypracovávali barani. Hlavne na konci prvej tretiny mohli skóre navýšiť Tomáš Surový a Petr Kafka.

Druhá tretina začala šancou Lampera, ktorý sa po prenechaní od Češíka dostal do nájazdu, no skončil na Habalovi. Potom sa k slovu vážnejšie dostali aj hostia. Nagy ešte v dobrej príležitosti gól nedal, ale Gabriel Spilar po zlej rozohrávke domácich trafil spomedzi kruhov presne do vinkla – 1:1. Banskobystričania sa okamžite snažili vyrovnať, no veľmi dobrá strela Kafku skončila na hornej žŕdke a následná možnosť v podaní Češíka zblízka skončila na Habalovi. Príležitosti sa striedali na oboch stranách, až Ďatelinka tvrdo lakťom trafil Nagya. Následná presilová hra priniesla v podaní oceliarov poriadny kolotoč, no ani jeden puk si cestu za Bacashihuu nenašiel.

V 44. minúte sa dostali Košičania do situácie dvoch na jedného, lenže strela odrazená od mantinelu pristála takmer na hokejke Šoltésa, ktorý mohol dorážať do prázdnej brány. Útočník však puk minul a následne trafil Maťuškina hokejkou do tváre, za čo dostal štyri minúty. A v presilovke domácich sa diali veci. Najprv sa Maione zrazil s Nagyom a Košice takmer po nájazde Bartoša išli v oslabení do vedenia, lenže Bacashihua sa blysol skvelým zákrokom. Nedáš – dostaneš tak platilo o chvíľu neskôr, keď po skvelej prihrávke Kafku krížom celým útočným pásmom napriahol Ty Wishart a trafil perfektne pod hornú tyč. Košice však aj druhýkrát dokázali vyrovnať. Stalo sa tak okamžite po vylúčení Kafku. Marek Bartánus vystrelil z kruhu na vhadzovanie a puk sa zatrepotal za Bacashihuom. V závere ani jeden z tímov nechcel spraviť chybu a všetko tak smerovalo k predĺženiu, ktoré sa uskutočnilo vo formáte traja proti trom. Veľmi zaujímavé sledovanie však úspešné pre domácich nebolo. To sa ani raz neprerušilo, ale po prepadnutí na útočnej modrej sa Ladislav Nagy dostal do samostatného úniku a trafil do rohu brány, čím rozhodol o víťazstve Košíc.

Povedali po zápase:

Marcel Šimurda (asistent trénera Košíc): “Dnes sme videli bojovné a vyrovnané stretnutie. Naši chlapci podali dobrý výkon. V tretej časti sa nám stav podarilo zrovnať na 2:2. Išlo sa až do predĺženia, ktoré sme lepšie zvládli my, keď sa nám podarilo streliť víťazný gól a odchádzame s dvoma bodmi, za čo sme veľmi radi.”

Vladimír Országh (tréner B. Bystrice): “Veľmi dobrý zápas, ktorý sa hral vo vysokom tempe. Remíza po riadnej hracej dobe je spravodlivá. My sme sa v predĺžení dostali do tlaku a paradoxne sme inkasovali. O to je to však zaujímavé. Hlavne diváci si v ňom budú chodiť na svoje. Chalanom nemám čo vyčítať, pretože naozaj každý jeden bojoval. Bod berieme, chceli sme viac.”

Tomáš Surový (útočník B. Bystrice): “Bol to vyrovnaný a dobrý zápas. Žiaľbohu, musíme sa nejakých chýb vyvarovať, ale myslím si, že keď budeme takto pokračovať, sme na správnej ceste. Musíme ďalej šliapať deň za dňom, krok za krokom.”

Ty Wishart (obranca B. Bystrice, dnes 1+0): “Bol to veľmi tesný zápas. Veľmi ťažké predĺženie, v ktorom sa bojovalo o extra bod. Dostal som dobrú prihrávku na druhú stranu a len som poslal puk do siete, takže to vyšlo veľmi dobre. Nové predĺženie je iné. Hrá sa viac ofenzívnejšie, prichádza viac šancí a vznikajú kontry. Je to náročné hrať ho. Musíme sa vyvarovať toľkých vylúčení. Inak to bolo dobré, ale treba nájsť spôsob, ako vyhrať takéto tesné zápasy.”

Mathew Maione (obranca B. Bystrice, dnes 0+2): “Veľmi náročný záver. Mohli sme ho zvládnuť lepšie. Máme dobrý tím a nemôžeme prehrávať zápasy doma. Čo sa týka môjho času na ľade, tak som veľmi rád, že mi tréneri veria. Dávajú ma do rôznych situácií a snažím sa tímu pomáhať. Predĺženie v takomto formáte je veľmi zaujímavé hlavne pre fanúšikov. Dáva to šancu hráčom ukázať svoje schopnosti a vytvárať si šance.”

V stredu 14. septembra sa zverenci trénera Országha predstavia na ľade Popradu. Úvodné buly je naplánované na 18.00 hod.