Banskobystrickí hokejisti sa vrátili na domáci štadión po prehre vo Zvolene. Na ňom si dokázali napraviť chuť, keď nepríjemných Žilinčanov porazili vďaka štyrom presným zásahom.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. MsHK Žilina 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 2. Lunter (Bortňák, Kafka), 25. Lunter (Kafka, Bortňák), 40. Buc (Maione, Surový), 49. Bortňák (Lunter) – 9. Konečný (Holovič, Stupka), 57. Konečný (Stupka, Holovič). Zápas sledovalo 1862 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Mihálik, Cebák, Ťavoda – Buc, Surový, Hickmott – Belluš, Truchno, Tománek – Lunter, Bortňák, Kafka – Róth, Češík, Matoušek

Zostava MsHK Žilina: Tomek – Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, M. Macejko, Kříž, Gutwald, Mendrej – E. Švec, Marek Hovorka, Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Š. Novotný, Matis

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MsHK Zilina - Banska Bystrica - 06.12.2016

Už vstup do stretnutia bol v podaní baranov skvelý, pretože neprešli ani dve minúty a nepokrytý Mário Lunter trafil po prihrávke Bortňáka presne za Tomeka. Odpovedať mohol chvíľu na to Handlovský, lenže opečiatkoval žrď Košarišťanovej brány. Ten musel nahradiť Jasona Bacashihuu, ktorý bol síce písaný ako jednotka, no nedokončil rozcvičku a v zápase sa neukázal. Prvá vážnejšia chyba banskobystrickej obrany však skončila využitá. Holovič našiel pred bránou Konečného a ten sa spred bránkoviska nemal problém presadiť. Konštrukcie oboch brán si v tomto dueli užili svoje, keďže koncom prvého dejstva ju obtrel Švihálek a začiatkom prostrednej tretiny aj projektil Buca.

Spolupráca tretej formácie Banskej Bystrice zafungovala aj pri druhom presnom zásahu a znova na jej konci bol Lunter. Tentoraz trafil miesto medzi ľavou tyčou a Tomekom. Druhá tretina prakticky patrila Országhovým zverencom, pretože mala obrovské množstvo šancí. Zapísať do streleckej listiny sa mohli aj novic Belluš, Tománek alebo Češík. Hlavne ale Maione, ktorého skvostným zákrokom vychytal Tomek alebo Matoušek, no ten nepremenil nájazd. V závere sa predsa len domáci dočkali dvojgólového náskoku. Maione vystrelil od modrej a Tomek vyrazil presne k Bucovi, ktorý ukázal svoj inštinkt zabijaka a presne vedel, čo s pukom urobiť.

Zlomovým momentom celého duelu bol pravdepodobne gól na 4:1, ktorým barani umlčali súpera. Najprv prišli nevyužité prečíslenie, no ani nie minútu na to si Lunter pripísal tretí kanadský bod, tentokrát za asistenciu, keď pred bránou našiel Bortňáka. V závere síce znížil Konečný, ale víťazstvo po troch prehrách zverenci Vladimíra Országha nepustili a to znamená, že si udržali prvú priečku Tipsport ligy.

Už tento piatok 9. decembra zavítajú pod Urpín hokejisti majstrovskej Nitry. Stretnutie štartuje o 17.30 hod.