V prvom zápase štvrťfinále play off Tipsport Ligy, v ktorom doma barani vo štvrtok večer privítali Nové Zámky, videli diváci gólovú smršť. Nové Zámky síce v mnohých momentoch ukazovali kvalitu, no víťaz základnej časti mieri od prvých chvíľ vyššie.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Nové Zámky 8:2 (2:0, 4:1, 2:1) – stav série 1:0

Góly: 13. Maione (Surový, Wishart), 20. Kubka (Sersen), 28. Matoušek (Zigo, Kafka), 31. Wishart (Hickmott, Maione), 32. Kubka (Zigo, Kafka), 35. Handzuš (Maione, Higgs), 44. Handzuš (Kubka, Rosandič), 56. Truchno (Kafka) – 40. Čaládi (Svoboda, McParland), 51. Kytnár (Sandgren, Hujsa). Zápas v B. Bystrici sledovalo 2 418 divákov.

Zostava HC ’05: Bacashihua – Carlsson, Mihálik, Kubka, Sersen, Wishart, Maione, Rosandič – Buc, Surový, Hickmott – Lamper, Bortňák, Matoušek – Handzuš, Higgs, Skalický – Kafka, Zigo, Truchno.

Zostava Nových Zámkov: Lundström (31. Chovan) – Cardwell, Drtina, Maier, Sandgren, Makovský, Lelkéš, Denis Rehák, Novotný – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Hudec, Hujsa – Fábry, Dominik Rehák, Dubec – McParland, Svoboda, Čaládi.

Úvod play off prekvapivo nepriniesol vypredané tribúny banskobystrického štadióna, no prítomní diváci určite neoľutovali. Aj keď konečný výsledok hovorí jasne v prospech domáceho celku, úvod bol opatrný a šance mali na hokejkách obe strany. Novozámčania si dokonca dokázali vypracovať vyloženejšie príležitosti, vrásky Bacashihuovi vyrábal najmä útok s bývalým baranom Hudecom, ale chýbal im úsmev „Šťasteny“. Tú mali na svojej strane vo štvrtok večer jednoznačne domáci. Už Maioneho gólová strela na 1:0 v 13. minúte priniesla potrebnú istotu do hry HC ’05 a potom už zápas Országhovi zverenci nepustili. Keď v druhej tretine dokázali v priebehu ani nie siedmich minút nastrieľať štyri góly zaradom, bolo jasné, že zápas si poriadne užívajú. A aj keď v závere druhej časti hry i v poslednej tretine Nové Zámky korigovali skóre, domáci ešte vždy dokázali nájsť adekvátnu odpoveď a postarať sa tak o suverénny výsledok.

„Úvod bol náš. Potom sme v niektorých momentoch prispali. Ale hlavné je to, že sme zvíťazili. Zajtra si musíme dať pozor na to, na čo dnes nie. Musíme sa sústrediť na svoju hru a verím, že keď ju budeme hrať, bude všetko fajn. Neriešime, akým rozdielom sme vyhrali. Víťazstvo sa počíta a séria bude určite ešte ťažká. Nerobil by som skoré závery, že to dnes bolo 8:2. Zajtra je ďalší zápas. Musíme znovu zvíťaziť,“ povedal po zápase útočník HC ’05 Tomáš Matoušek.

Druhý zápas je v Banskej Bystrici na programe v piatok, znovu od 18.00 h.