Pred vypredaným banskobystrickým zimným štadiónom sa netradične v stredu večer odohral súboj vedúceho tímu Tipsport ligy s druhým. Banskobystričania boli síce dobre rozbehnutí, ale znovu sa potvrdilo, že recept na Košice zatiaľ nevedia nájsť.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 37. Hickmott (Maione, Bezúch), 42. Hickmott (Maione, Surový) – 39. Bartánus (Šedivý, Miklík), 49. Hruška (Varga), 54. Šedivý (Klíma). Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 2841 divákov.

Zostava HC ’05: Bacashihua – Kubka, Ďatelinka, Wishart, Malone, Matuškin, Mihalik, Cebák – Lamper, Češík, Matoušek – Buc, Surový, Hickmott – Lunter, Truchno, Tománek – Róth, Tamáši, Bezúch.

hokej hc '05 - hc kosice, Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Zostava HC Košice: Habal – Deyl, Vašíček, Dudáš, Matejka, Šedivý, Šmach – Miklík, Suja, Bartánus – Hričina, Boltun, Milý – Bicek, Klíma, Varga – Šoltés, Hruška, Bartoš.

Od úvodu zápasu sa hral obojstranne ofenzívny hokej, no bez potrebného dôrazu v koncovke. Chýbajúce gólové korenie prišlo až v druhej tretine. Vedenia sa ujali domáci, keď Habala v 37. minúte prekvapil Hickmott strelou z kruhu do prehusteného priestoru. Puk skončil v bránke, no vedenie domáci dlho neudržali. Už v 39. minúte Košice rozbehli svoj útok a delovku Šedivého zo stredového pásma za brankára baranov usmernil Bartánus. Poslednú časť hry začali znovu lepšie zverenci Vladimíra Országha, keď z útoku po vyhranom buly pred Habalom opäť zakončoval Jordan Hickmott. Lenže v 49. minúte si domáci po chybe neustriehli košického Radima Hrušku, ktorý excelentne prenikol cez obranné rady a suverénne vyrovnal. Hostia ďalej aktívne napádali a na zvrátenie skóre na svoju stranu tentokrát využili vlastné vyhrané buly. Po ňom znovu až od stredovej línie pálil Eduard Šedivý a Bacashihua mal puk za sebou po tretíkrát. Rovnako tretíkrát v sezóne sa tak vo vzájomnom zápase s Košicami zrodil výsledok v pomere 3:2 pre oceliarov.

V ďalších dňoch čakajú HC ’05 zápasy na klziskách súperov – v Poprade a Martine. Najbližší domáci zápas potom banskobystrickí hokejisti odohrajú o týždeň v piatok 25. novembra o 17.30 h proti Liptovskému Mikulášu.