Banskobystrickí hokejisti uštedrili Žilinčanom na ich ľade potupnú prehru 6:0. Revanš sa však nekonal  mužstvo spod Urpína potvrdilo úlohu favorita.

HC‘05 Banská Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Góly: 3. Bendík (Zigo), 16. Handlovský (Saracino), 19. White (James Martin, M. Hudec), 54. James Martin (R. Konečný). Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 1 520 divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Kalemba – Bambúch, Saracino, James Martin, Macháček, Rosandič, Lepine, Šilovič, T. Devečka – R. Konečný, Heizer, Lamper – Kadura, White, Handlovský – R. Macík, M. Hudec, Wilson – Bendík, Zigo, Róth.

Zostava MsHK Žilina: M. Laco (21. Koutský) – Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal, Bajaník – Marek Slovák, Rehák, Kalla – Valášek, Klouda, R. Tomas – Drevenák, Bene, T. Varga – Čavrk, Linet, Vaculín.

HC '05 Banska Bystrica - MsHK Zilina, 3.1.2014Fanúšikovia, ktorí meškali na začiatok zápasu ani nemuseli vidieť úvodný gól stretnutia. Už v 3. minúte sa presadil banskobystrický odchovanec Branislav Bendik. Žilinčania mohli zakontrovať počas presilovky od 9. minúty, keď na trestnej lavici sedel Zigo. Do dobrej príležitosti sa dostal Klouda a HC’05 sa v oslabení ubránili. Ako sa má zužitkovať presilovka ukázal v 16. minúte domáci Handlovský, keď využil trest dvojminútový trest žilinského hráča Dlouhého. Prvá tretina sa musela divákom na štadióne páčiť, tých potešil minútu pred koncom White, ktorý zvýšil na 3:0.

Hneď od úvodu druhej tretiny sa museli domáci brániť v početnom oslabení, Žilinčania však ani tentoraz nenašli recept na brankára Kalembu. Následne upozorňovali na seba najmä arbitri sériou vylúčení na obidvoch stranách a dlhšiu dobu sa nehralo v plnom počte. Do lepších šancí sa dostali v závere druhého dejstva Konečný a Macík, ale brankára Koutského, ktorý nahradil od 20. minúty Laca, neprekonali.

Na začiatku tretej tretiny mohol dať druhý gól Bendík, ale namieril iba do hosťujúceho brankára. V 53. minúte sa na trestnej lavici ocitli hneď dvaja Žilinčania a presilovku o dvoch hráčov využil Martin, ktorý zvýšil na 4:0. Potom sa opäť obidva tímy prezentovali niekoľkými faulami a hra sa kúskovala, skóre sa však už nemenilo a domáci sa mohli tešiť z jasného víťazstva.

Banskobystrických hokejistov čaká najbližší zápas v nedeľu o 17-tej hodine v Trenčíne.