V rámci 2. kola zavítal pod Urpín minuloročný vicemajster z Trenčína. Barani si pred vlastnými fanúšikmi chceli napraviť renomé po piatkovom nezdare s Liptovským Mikulášom, čo sa im nakoniec aj podarilo.

Súboj minuloročných finalistov mohol začať lepšie pre domácich, keď už v úvodnej minúte sa po chybe Trenčína dostal do nájazdu Asselin, no Valent podržal svoje mužstvo. Nasledujúci priebeh sa niesol v znamení trenčianskej nedisciplinovanosti a domáceho tlaku. Tí v prvej časti zasypali Valenta štrnástimi strelami, ani jeden si však cestu za jeho chrbát nenašiel. Výbornú šancu mal v 7. minúte počas presilovky Surový, ktorý však z ťažkej pozície netrafil poloprázdnu bránu. Následne sa v 13. minúte neujala ani strela Higgsa a v závere si na Valentovi „vylámal zuby“ aj Biro.

Dukla vstúpila do prostrednej časti hry s početnou výhodou, vážnejšiu šancu si však nevypracovala. Tá prišla až v 28. minúte, keď Williamsovi prepadol puk a Trenčania v snahe dotlačiť ho do bránky faulovali. Skóre sa nemenilo ani po prečíslení 2 na 1, keď zakončoval Asselin a následne ani po Vargovej tutovke. V 37. minúte putoval na lavicu hanby hosťujúci Cebák a barani v tejto početnej výhode otvorili skóre. Andrej Šťastný zblízka prekonal Valenta, i keď gól mu ešte musel uznať videorozhodca.

Na 2:0 mohol v 43. minúte zvýšiť Gabor, útočník štvrtej formácie sa natlačil z pravej strany až pred bránku hostí, kde mu však stopku vystavil výborne chytajúci Valent. Hosťujúci brankár  bol prikrátky na delovku Slobodu z 50. minúty, ktorý potrestal faul Frühaufa. Vzápätí sa nechal vylúčiť domáci Belluš a Trenčania mohli znížiť. Ján Pardavý mal gól na hokejke, avšak Williams predviedol dôležitý zákrok. Barani umne bránili a Trenčínu sa čas krátil. V 59. minúte siahol tréner hostí Peter Oremus k hre bez brankára a tento ťah mu vyšiel, pretože 80-sekúnd pred sirénou dokázal puk pretlačiť za Williamsa Radivojevič. Na viac sa však Dukla nezmohla a Banskobystričania si pripisujú po výsledku 2:1 prvé ligové víťazstvo v tejto sezóne.

Tipsport liga – 2. kolo- Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 38. Šťastný (Tamáši, Surový), 50. Sloboda (Surový) – 60. Radivojevič (Starosta, Bližňák). Zápas sledovalo 2401 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Mihalik, Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka, Sloboda, Biro, Košecký – Tamáši, Faille, Asselin – Zigo, Higgs, Belluš – Šťastný, Surový, Varga – Gabor, Češík, Kabáč

Zostava HK Dukla Trenčín: Valent – Rýgl, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Hudec, Bokroš – Radivojevič, Bližňák, Hlinka – Bartovič, Sádecký, Hecl – Smolka, Pardavý, Mikula – Hudec, Švec, Špankovič

V utorok 18. septembra sa barani predstavia na ľade nováčika MAC Budapešť. Začiatok duelu je naplánovaný na 19.00 hod.