Súboj tretieho tímu tabuľky s druhým priniesol na banskobystrickom zimnom štadióne kvalitný hokej. Po prehre u lídra v Košiciach, sa domáci hokejisti otriasli a za mohutnej podpory fanúšikov dotiahli zápas s Nitrou do víťazného konca.

HC ’05 B. Bystrica – HK Nitra 4:3 (1:2, 0:0, 3:1)

Góly: 14. Saracino, 41. Kafka, 56. Hudec, 60. Meland – 3. Bajtek, 9. Pupák, 60. Hamrák. Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 1 582 divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Bambúch, Meland, Macháček, Zošiak, Styk – Macík, Hudec, Kadura – Chovan, Zigo, Lunter – Hegyi, Heizer, Dolník.

Zostava HK Nitra: Kristan – König, Ordzovenský, Milo, Nádašdi, Novák, Rais, Bača – Novák, Stümpel, Tománek – Ručkay, Chrenko, Kováčik – Segľa, Hamrák, Bajtek – Pupák, Kmeč, Štumpf.

HC '05 Banska Bystrica - HK Nitra, Banská Bystrica, 24.11.2013Nitra rýchlo strelila dva góly. V tretej minúte sa najskôr presadil Bajtek a v deviatej Pupák. Potom sa ale HC ’05 chytilo, prevzalo kontrolu nad hrou a najmä padol kontaktný gól. V presilovej hre zafungovala spolupráca White – Saracino. Druhý menovaný hráč v 14. minúte znížil na 1:2. Vyrovnaná druhá tretina gól nepriniesla, hoci Banskobystričania mali puk na svojich hokejkách častejšie. Poslednú časť hry ale vzali Országhovi zverenci za pačesy naplno. Hneď v 41. minúte vyrovnal Petr Kafka, ktorého vyslal do úniku Michal Hudec. V 56. minúte potom sám domáci kapitán obrátil vedenie na stranu domáceho tímu. Prvú powerplay hostí využili barani, keď gólom do prázdnej bránky cez takmer celú plochu Eric Meland necelú minútu pred koncom zvýšil na 4:2. Lenže Matej Hamrák potom ešte stihol využiť zaváhanie obrany HC ’05 a opätovne znížil na rozdiel jedného gólu. Záverečné horúce sekundy už ale barani ustáli. Banská Bystrica má tak teraz už sériu siedmich domácich víťazných zápasov v rade.

V utorok cestujú banskobystrickí hokejisti do Martina.