Séria sa za stavu 2:2 opäť presunula pod Urpín. Dnes pred domácim publikom mohli barani naplno ukázať svoju silu. Zápas začal pre Banskobystričanov výborne, pretože sa dostali do vedenia už v prvej tretine. O tesný výsledok sa však museli pobiť.

Už v úvode zápasu mohli hostia viesť po šanci Takáča, kde sa Williams predviedol skvelým zákrokom. Aktivita kamzíkov nasvedčovala, že pod Urpínom už nechcú ako prví inkasovať. V 7. minúte otvorili skóre barani po rýchlej akcii Asselina a Failleho, na konci ktorej stál Selleck. Hostia tak nesplnili svoje očakávanie na otvárací gól a Banskobystričania naďalej pozorne bránili. V 15. minúte sa mohla prvá formácia opäť blysnúť gólom, ale Faille našiel len betón Vošvrdu. O pár sekúnd neskôr zase Asselin len našiel lapačku gólmana Popradu. Domáci si v prvej tretine vypracovali ešte niekoľko príležitostí, z ktorej ani jedna nezapadla do bránky.

To, čo barani nepremenili v prvej dvadsaťminútovke, napravili už po 39 sekundách prostredného dejstva. Zásluhou Southorna sa dostal Higgs do samostatného úniku, v ktorom dotlačil puk za chrbát Vošvrdu. Druhý gól v zápase hru na strane Banskobystričanov opäť rozvíril, pretože v 22. minúte bol pri chuti Faille. Tentokrát už Vošvrda stál na dobrom mieste. Od 25. minúty sa začali kamzíci tlačiť viac do útočného pásma a zníženie prišlo o päť minút neskôr z hokejky Bondru. Len jednogólový rozdiel dalo tak Popradu nádej. Útočné pásmo bolo do konca druhej tretiny zväčša uzavreté, pretože oba celky pozorne bránili svoju modrú čiaru.

Posledné dejstvo začali aktívnejšie barani, ktorí sa ľahšie dostávali do voľnejšej obrany Popradu. Na druhej strane nepodcenili ani obranu, pozorne strážili modrú čiaru, hru vytláčali len k mantinelom, čím kamzíkom nedávali veľa priestoru pred Williamsom. V 47. minúte mal Zigo na hokejke dvojgólové vedenie, ale pod tlakom obrany zakončil len do betónu. Útočné naladenie hostí umožnilo menšie výlety na strane Banskej Bystrice. Jeden takýto pokus mal aj Asselin v 53. minúte. Najprv prihral Faillemu, ten naviazal dvoch obrancov a spätne prihral Asselinovi, ktorý strieľal k žrdi. Tu už ale zasiahla lapačka Vošvrdu. V závere kamzíci skúsili zatlačiť domácich, ale piaty zápas skončil víťazstvom baranov a séria sa tak za stavu 3:2 presúva do Popradu.

Tipsport liga – semifinále play-off – 5. zápas – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Poprad 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 7. Selleck (Asselin, É. Faille), 21. Higgs (Southorn) – 30. D. Bondra (Paukovček, Salija). Zápas sledovalo 2807 divákov. Stav série 3:2.

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: S. Williams – Mihálik, Marshall, Kubka, Ďatelinka, K. Sloboda, Southorn, Nemčík – Asselin, É. Faille, Selleck – Bartánus, Higgs, M. Lunter – Lamper, A. Šťastný, Zigo – Koper, Češík, Matoušek – Gabor

Zostava HK Poprad: Vošvrda – Erving, Petran, Miner, Karalahti, Salija, Fabian, Ťavoda – P. Svitana, Mlynarovič, Matúš Paločko – Buzzeo, Zagrapan, S. Takáč – Abdul, Paukovček, D. Bondra – Belluš, Heizer, Kundrik

V poradí šiesty zápas sa odohrá v utorok 2. apríla o 18.00 hod v Poprade.