Po dlhých dvanástich rokoch sa odohralo stredoslovenské derby v najvyššej súťaži vo futsale.

MIBA Banská Bystrica vs, ŠK Makroteam Žilina 5:2 (2:0)

Góly: Čief 5 – Červený, Krištofík. ŽK: Červený (Žilina). Zápas sledovalo 200 divákov.

Zostava MIBA: Krejčí – Rafanides, Peniak, Tužinský, Čief, Vajda, Kuník, Považanec, Konder „K“, Marko, Širka

Futsal - 1. Slovenska lga vo futsale - MIBA Banska Bystrica vs. SK Makroteam Zilina - Banska Bystrica - 28.10.2016

V úvodných minútach sa hral opatrný futsal z obidvoch strán. V 4. minúte po nahrávke Kuníka strelil úvodný gól zápasu Čief. O dve minúty neskôr mohli hostia vyrovnať, ale proti bol brankár Krejčí, ktorý šancu Yarkina zlikvidoval. V ďalších minútach boli strelecky aktívnejší hostia, ale pri väčšine ich striel výbornými zákrokmi domáci brankár nedovolil Žilinčanom vyrovnať. V 20. minúte po faule hostí, mali možnosť hráči MIBY zo štandardnej situácie, ktorú zahral domáci kapitán Konder a našiel peknou prihrávkou Čiefa, ktorý zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Do konca polčasu sa už nič neudialo a futsalisti MIBY išli do kabín s dvojgólovým vedením.

Vstup do druhého polčasu mali lepší domáci, keď po rýchlom brejku Čief zavŕšil hetrik a už bolo 3:0 pre Banskú Bystricu. Po tretom inkasovanom góle začali hrať Žilinčania powerplay a v 23. minúte sa im podarilo znížiť na 3:1, strelcom gólu bol Krištofík. V ďalšom priebehu sa snažili hosťujúci hráči streliť druhý gól, ale svoje šance nevyužili. V 31. minúte využil zlú rozohrávku Čief a do opustenej brány cez celé ihrisko strelil svoj štvrtý gól. V 36. minúte sa po rohovom kope podarilo znížiť Červenému opäť na rozdiel dvoch gólov. Hostia sa neustále snažili spraviť niečo s výsledkom, ale v poslednej minúte svojim piatim gólom v zápase Čief upravil na konečných 5:2. V tomto stretnutí rozhodla veľká efektivita domáceho hráča Michala Čiefa a aj spoľahlivý výkon brankára Krejčího, ktorý zlikvidoval veľké množstvo striel žilinských hráčov.

Povedali po zápase:

Martin Majling (asistent trénera MIBA Banská Bystrica): „Vo štvrtom domácom zápase sme chceli už konečne zaknihovať prvé víťazstvo a do zápasu sme nastúpili odhodlane s dôrazom na defenzívu. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futsal s niekoľkými šancami na oboch stranách. Nám sa zásluhou Čiefa podarilo ujať vedenia a na druhej strane nás v dvoch výborných príležitostiach podržal Krejčí. Zlomové momenty nastali na konci prvého polčasu a na začiatku druhého. Najprv sme v poslednej minúte prvého dejstva po vynikajúco zahratom nepriamom kope zvýšili na 2:0 a krátko po prestávke po peknej akcii Čiefa, ktorý zavŕšil hetrik, už na 3:0. Od tohto momentu hral súper powerplay a hoci nás na celý zvyšok zápasu dostal pod tlak, naši chalani predviedli vynikajúcu defenzívu. Od stavu 3:0 teda padli po dva góly na oboch stranách, keď naše góly strelil opäť Mišo Čief a tak sme sa konečne dočkali po kolektívnom a bojovnom výkone vytúženého víťazstva.“

Michal Čief (hráč MIBA Banská Bystrica): „V prvom rade chcem povedať, že sme veľmi radi za toto víťazstvo, aj keď viem, že sa nerodilo ľahko, lebo chalani zo Žiliny ukázali svoju kvalitu. Som veľmi rád, že tých päť gólov sa podarilo streliť mne, ale samozrejme bez mojich spoluhráčov by som ich nedal, čiže veľká vďaka patri aj im. Zápas to bol ale ťažký, hlavne za stavu 3:0, keď súper začal hrať s piatimi hráčmi v poli, aj tam znížili na 3:1, ale našťastie sme stav už potom ubránili a pridali ešte dva góly do prázdnej bránky.“

Ostatné výsledky 7. kola:

Slov-Matic FOFO Bratislava – FK Dragons Podolie 11:2 (2:0)
MFK Tupperware Nové Zámky – WildBoys 02 Bratislava 7:3 (4:0)
Futsal Team Levice – MFsK Nitra 3:0 (2:0)
4FSC FTVŠ UK Bratislava – AcrossPinerola Bratislava 0:8 (0:5)

V 8. kole Banskobystrickí futsalisti odohrajú zápas nováčikov najvyššej súťaže s WildBoys ´02 Bratislava 11. novembra. Najbližšie sa predstavia na domácej palubovke v stredu 16. novembra, keď privítajú futsalistov Nitry.