V poslednom zápase v tomto kalendárnom roku privítali banskobystrickí basketbalisti na domácej palubovke rezervu extraligového Svitu. Do stretnutia vstupovali domáci ako jasný favorit, navyše ťahali sedemzápasovú víťaznú šnúru.

Prvá štvrtina bola bodovo potentná, hostia premenili štyri trojbodové pokusy a domáci o jeden viac. Skóre po prvej štvrtine sľubovalo skóre ako z NBA. V druhej štvrtine domáci premenili tri trojbodové pokusy, zlepšili činnosť na obrannej polovici a tak do šatní odchádzali družstvá cez polčasovú prestávku za pomerne vyrovnaného stavu.

V tretej štvrtine predviedli domáci basketbalisti na palubovke „uragán“ a hostí nepustili takmer k ničomu. Dominovali hlavne na obrannej polovici, keď hosťom dovolili dať len jeden kôš z hry a tak ju vyhrali v pomere 27:4 a tak rozhodli o domácom víťazstve v tomto kalendárnom roku. Aj v poslednej štvrtine domáci basketbalisti pokračovali v nastavenom trende a tri minúty pred koncom dosiahli „obľúbenú stovku“. Konečné víťazstvo o 47 bodov bolo peknou rozlúčkou s týmto kalendárnym rokom.

1. liga mužov – skupina východ – 11. kolo – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica – PU Prešov Iskra Svit „B“  107:60 (51:44)

Štvrtiny: 32:27, 19:17, 27:4, 29:12, Fauly: 11 – 11, TH:  11/7 – 8/5, trojky: 12 – 10

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Rozim 19, Muránsky 17, Minárik 17, Šoltés 14, Vojtek 10, Furčák 9, Mokroš 8, Suriak 5, Siládi 5, Demian 3, Melezinek 0.

Body za PU Prešov Iskra Svit „B“: Bizub 24, Kuzmiak 18, Kubaský 15, Štrbák 3, Foľta 0, Majcher 0, Shevchenko 0, Hitrík 0, Bendík 0.

V 12. kole majú naši basketbalisti voľno a tak až v novom roku v nedeľu 5. januára privítajú na domácej palubovke BK Dolný Kubín.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Hostia pricestovali aj s pendlami zo Svitu Bizubom, Kuzmiakom a Kubaským, čo sľubovalo napínavý súboj. Prvú štvrtinu sme nechali až priveľa priestoru týmto hráčom a inkasovali až 27 bodov. Postupne sme však zlepšovali obrannú činnosť, rozhodli sme v tretej časti hry, keď sme súpera k ničomu nepustili. Okrem troch menovaných pendlov hostí skóroval len jeden hráč, ostatní nestrelili ani kôš. Zlepšená obrana rozhodla o našom víťazstve, čo nám dodalo energiu a voľnosť na útočnej polovici ihriska. Chlapcom treba poďakovať za predvedený výkon, čo sa určite muselo páčiť aj divákom na Štiavničkách.“