Banskobystrické pumy privítali na domácej palubovke nováčika extraligy BKM Junior UFK Nitra. V tomto zápase pomohli Bystričankám extraligové skúsenosti z predošlých rokov.

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BKM Junior UFK Nitra 65:61 (38:32)

Najviac bodov: Ozdincová 19, Verlíková 19, Van  Dalen 14 – Kováčiková 14, Dubeňová Linda 13, Dubeňová Laura 9

Basketbal - Extraliga ženy - SKP 08 Banska Bystrica vs. BKM Junior UKF Nitra - 05.11.2016 - Banska Bystrica

Úvod zápasu bol z oboch strán veľmi opatrný, ani jedno družstvo nechcelo urobiť väčšie chyby. Družstvá si striedali vedenie, v ktorom nakoniec po prvej štvrtine boli úspešnejšie hosťujúce hráčky, keď ju vyhrali o dva body. Začiatok druhej štvrtiny sa viedol v podobnom tempe, avšak v druhej polovici sa podarilo Bystričankám rýchlou hrou a dobrou obranou odskočiť a na polčas do šatne odchádzali so šesťbodovým náskokom.

V treťom celku zápasu pokračovali Bystričanky v agresívnej obrane, a postupne zvyšovali svoj náskok. V druhej polovici im však prestalo padať a hosťujúce hráčky sa na ne postupne doťahovali. Túto štvrtinu vyhrala Bystrica len malým náskokom o dva body. V poslednej štvrtine sa ukázali skúsenosti i keď ju Pumy prehrali 13:17, no zápas ukočírovali do víťazného konca.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent ŠKP 08 Banská Bystrica): „Na tento zápas sme sa sústredili dva týždne a zodpovedne sme sa pripravili. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale dievčatá to napokon zvládli a je super, že sme zaknihovali druhé víťazstvo. Družstvo Nitry podalo dobrý výkon a má pred sebou dobrú budúcnosť. Som rád, že sa našiel ďalší klub, ktorý dáva priestor mladým reprezentantkám. Keď budú baby na sebe pracovať, celý slovenský basketbal z toho bude v budúcnosti profitovať. Držím im palce v ďalšej práci. V neposlednom rade chcem poďakovať našim fanúšikom za podporu. Veľmi si to ceníme.“

Michaela Ozdincová (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „V predchádzajúcich kolách sme odohrali ťažšie zápasy, ktoré sme brali za akúsi predprípravu práve na tento duel. Čakali sme však, že to nebude ľahké, nakoľko sa Nitra prezentuje dravou a agresívnou hrou. V prvom polčase nám súper doskočil veľa lôpt, no zlepšilo sa to a v útoku sme sa snažili hrať rýchlo a dávať ľahké koše. Do druhého polčasu sme vstúpili koncentrovanejšie ako zvyčajne, avšak súper nás zastavil zónovou obranou, na ktorej budeme musieť ešte popracovať. Aj napriek zbytočným chybám v závere sme boli úspešné. Myslím, že naša hra a celkový prejav sa posúva smerom dopredu, a toto víťazstvo nám pridá na pohode a chuti ďalej pracovať.“

Ďalší zápas odohrajú pumy až po reprezentačnej pauze, v Košiciach 26. novembra s GOOD ANGELS Košice.