Hokejisti Banskej Bystrice privítali v poslednom domácom zápase v tomto roku MAC Budapešť. V predchádzajúcich dueloch barani podávali kolísavé výkony, keď prehry striedali s výhrami. Proti maďarskému celku, ktorý prehral posledné štyri stretnutia, nechceli pripustiť zaváhanie.

Barani mali od začiatku optickú prevahu. Už v 1. minúte mohol otvoriť skóre zblízka Sýkora, jeho bekhendové zakončenie bránu netrafilo. Rovnako pochodila v 3. minúte aj nová posila baranov Levko Koper, ktorý nevyužil zaváhanie gólmana Rajnu. Bezgólové skóre nezmenili ani dve presilové hry Banskej Bystrice. Tlak domácich sa stupňoval a v 14. minúte sa barani dočkali odmeny. Najlepší strelec tímu Asselin sa z pravej strany dostal pred Rajnu a bekhendom zavesil puk pod brvno – 1:0. V poslednej minúte dostali domáci výhodu tretej presilovej hry a tú už dokázali zužitkovať. Faille krížnou prihrávkou našiel Asselina a ten z ľavého kruhu strelou z prvej nedal Rajnovi šancu.

Zverencom trénera Cemana gólovo zachutilo a už po necelých dvoch minútach druhej časti viedli o tri góly. Vyrazenú strelu Mihalika elegantne zasunul za Rajnu Higgs. Budapešť sa mohla vrátiť do zápasu v presilovej hre, žiadnu výraznejšiu šancu si však nevypracovala. V 26. minúte prišla chvíľa pre Jána Sýkoru. Ten si prebral puk na obrannej modrej čiare, obišiel si dvoch protihráčov a bekhendom si poradil aj s Rajnom. Hostia ale nezložili zbrane. Prvá veľká šanca MaCaulayho v oslabení gólom neskončila, ale v 31. minúte unikol Terbócs a zmazal nulu na konte strelených gólov. O 62 sekúnd sa k nemu pridal Pápa, ktorý vymietol ľavý horný roh domácej bránky a Budapešť zaostávala už iba o dva góly. Nič na tom nezmenila ani príležitosť Asselina spred bránkoviska. Šťastie pri hosťujúcom mužstve stálo v 35. minúte, keď delovka Ďatelinku od modrej skončila iba na žŕdke.

V tretej tretina domáci nepripustili žiadnu drámu. V 43. minúte však prišli o Ziga, ktorý sa po tvrdom zákroku Szabada už do zápasu nevrátil. O veselší okamih pre domácich fanúšikov sa postaral v 46. minúte Asselin. Ten vybojoval puk v rohu klziska a po osi Marshall – Faille sa dostal Asselin k zakončeniu z pravej strany a zaknihoval hetrik. Následne vo veľkej šanci stroskotal Selleck, ktorý počas presilovky netrafil poloprázdnu bránu. Mrzieť ho to nemuselo, pretože odpor hostí definitívne zlomil v 51. minúte Sýkora. Rozohrávku maďarského celku zachytil Higgs, nabil Sýkorovi a ten strelou z prvej zvýšil už na 6:2. Skóre mohol prikrášliť Selleck, toho však vychytal Rajna. Podarilo sa to v 59. minúte Faillemu, ktorý uzavrel skóre na 7:2.

Tipsport liga – 36. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. MAC Budapešť 7:2 (2:0, 2:2, 3:0)

Góly: 14. Asselin (Faille, Southorn), 20. Asselin (Higgs, Faille), 22. Higgs (Mihalik, Sloboda), 26. Sýkora (Mihalik, Sloboda), 46. Asselin (Faille, Marshall), 51. Sýkora (Higgs), 59. Faille (Sloboda, Asselin) – 31. Terbócs, 32. Pápa (Burt). Zápas sledovalo 2772 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Sýkora – Varga, Zigo, Koper – Kabáč, Češík, Gabor – Török

Zostava MAC Budapešť: Rajna – Poszgai, MaCaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Szigeti, Vokla – Orbán, Lankgow, Bodó – Klempa, Nagy, Dansereau – Szabad, Brown, Terbócs – Odnoga, Majoross, Pápa

Kalendárny rok 2018 ukončia barani v nedeľu 30. decembra o 16.00 hod na ľade Nitry.