Ženy MFK Dukla Banská Bystrica čelili v tretiu aprílovú sobotu v Priechode majsterkám posledných dvoch ročníkov a aktuálnym líderkám tabuľky z Myjavy. Hoci vysoko prehrali, pozitívom je, že po zmene strán už neinkasovali.

Duklistky sa zatiaľ v skupine o titul trápia, keď v nej ešte nebodovali. Proti suverénnej Myjave ťahali podľa očakávania za kratší koniec a v prvom polčase inkasovali až sedemkrát, pričom päť gólov dostali v rozmedzí 37. a 45. minúty. Domáce po zmene strán zlepšili defenzívu a ďalší gól už súperkám streliť nedovolili. Ženy MFK Dukla si budú chcieť napraviť chuť v sobotu 27. apríla od 12.00 h, keď sa predstavia na ihrisku FC Spartak Trnava.

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Povedali po zápase

Natália Veselová, kapitánka MFK Dukla ženy: „Po katastrofálnom úvode, v ktorom sme opäť inkasovali dva rýchle góly, sme sa snažili vrátiť do zápasu a hlavne nedopustiť, aby nám súper gólovo odskočil ešte viac. Až do tretieho gólu si myslím, že naša hra nebola zlá, bojovali sme, snažili sme sa aj útočiť. Ten výbuch z našej strany, ktorý nastal po góle na 0:3, je neospravedlniteľný. Dostať päť gólov za osem minút je extrém, odhliadnuc od toho, či sa jednalo o smolné góly, alebo o ten jeden, kde bolo pravdepodobné postavenie súperky mimo hry. Súperky ťažili predovšetkým z toho, že v ich útočnej finálnej fáze sme to nemali vôbec dobre pokryté a dali sme im vo vlastnej šestnástke dostatok priestoru na zakončenie nohou alebo hlavičkou po centroch. A je pravda, že takéto šance na skórovanie tímy ako Myjava málokedy nevyužijú. Určite to bolo ťažké aj pre Naty Durľákovú, ktorá si týmto musela prejsť ako brankárka pri svojom debute. Cez polčas sme si v kabíne tieto situácie rozobrali medzi sebou aj s trénermi a ujasnili si to, že v druhom polčase musíme veľa vecí zmeniť a na ihrisko musí nastúpiť iná Dukla. Cieľom bolo neinkasovať ďalší gól a pokúsiť sa nejaký streliť. Vyšlo nám to síce len tak napoly, ale náš výkon v druhom polčase hodnotím ako dobrý, aj keď výsledok zostal rovnako zlý.“

Natália Durľáková, pätnásťročná debutantka v bráne MFK Dukla ženy: „Som rada, že mi tréneri dali príležitosť zahrať si v tomto zápase. Bol to náročný debut aj na psychiku, keďže sme v prvom polčase inkasovali sedem gólov. Druhý polčas som už začala s väčším sebavedomím, nebála som sa ísť do súbojov a podarilo sa mi aj zopár pekných zákrokov. Stále však musím na sebe veľa pracovať. Nevyhrali sme, ale snažili sme sa až do konca.“

Demišport liga – 1. liga ženy – sk. o titul – 3. kolo – sobota 20.04.202č, 11.00 h – Priechod

MFK Dukla Banská Bystrica – Spartak Myjava 0:7 (0:7)

Góly: 3. a 41. Kramlíková, 5. a 45. Kucharčíková, 37. a 43. Bogorová, 39. Matušicová. Bez kariet. Rozhodovali: Haring – Jodas, Fábry. Diváci: 20.

Zostava MFK Dukla ženy: Durľáková – Koctúrová, Ždánska, Morovjanová, Mileiová (49. Lukach) – Veselová (C), Brandysová (80. Bibová) – Mazúchová, Briššová, Tesáková (80. Pioppi) – Jančíková (64. Skladaná).
Tréner: J. Boroviak.

Zostava Spartak Myjava: Opalková – Hucovičová (C), Honková, Nárožná, Matušicová (64. Durcová), I. Neveďalová, Kramlíková, Kucharčíková, Ordzovenská (64. Kissová), Pirťanová (13. Vaňová), Bogorová (57. Letková).
Tréner: I. Neveďalová.

Tabuľka Demišport ligy – sk. o titul

Klub
Z
V
R
P
Skóre
B
1
Spartak Myjava
20 17 2 1 111:8 53
2
MFK Ružomberok
20 15 3 2 59:19 48
3
ŠK Slovan Bratislava futbal
20 13 2 5 56:28 41
4
FC Spartak Trnava
19 9 3 7 49:37 30
5
MFK Dukla Banská Bystrica
21 8 3 10 35:61 27