Volejbalisti ŠVK Tatran Banská Bystrica – Slovenská Ľupča zakončili svoju nováčikovskú sezónu v extralige víťazne. Po stredajšej výhre v Trenčíne zvládli v sobotu doma aj odvetu súboja o siedme miesto, a nechali tak pod sebou aspoň jedného súpera.

V stredu 20. marca uspeli zverenci trénera Martina Nemca na palubovke tímu Strednej športovej školy Trenčín po výsledku 1:3 na sety. V sobotu 23. marca tak boli na domácej palubovke v zaplnenej hale v Slovenskej Ľupči v dobrej pozícii a nič nenechali na náhodu. V prvom sete platil stav 15:15, ale potom mali domáci navrch a napokon ho vyhrali 25:20.

Rovnakým výsledkom vyhrali banskobystrickí volejbalisti aj druhý set, keď opäť ovládli dianie na palubovke od vyrovnaného stavu 15:15. Tretí set vyhrali hráči Tatrana najvyšším rozdielom, o 7 bodov, pričom tentokrát odskočili súperovi už skôr. Posledný bod v sezóne patril Patrikovi Matejčíkovi, ktorý premenil mečbal esom a celkovo si pripísal 9 bodov. Hráčom zápasu na domácej strane bol 14-bodový Max Veselý, s 11 bodmi mu sekundoval brat a kapitán Alex.

Mladý tím Tatrana, zložený prevažne z odchovancov, tak vo svojej premiérovej sezóne medzi slovenskou elitou obsadil predposledné 7. miesto. V základnej, nadstavbovej časti a play-off spolu nazbieral päť víťazstiev, z toho štyri práve proti tímu SŠŠ Trenčín, ktorý je zároveň mládežníckym reprezentačným Projektom Slovenskej volejbalovej federácie. Sezóna sa však pre banskobystrických volejbalistov tak úplne neskončila, ešte ich čaká záver ročníka v lige juniorov.

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Povedali po zápase pre BBonline.sk

Martin Nemec, tréner ŠVK Tatran: „Som veľmi rád, že forma hráčov vyvrcholila na konci sezóny, a to nemyslím len posledný zápas, ale posledné týždne, kedy ukazovali vysokú kvalitu. Teda to, na čom sme pracovali od júla, vysokú kvalitu úderov a celkovo toho volejbalového umu. Som rád, že to ukázali zrovna dnes pred plnou halou našim divákom.“

Alex Veselý, kapitán ŠVK Tatran: „Do zápasu sme vstupovali s jasným plánom a cieľom ukončiť túto sériu. Taktika bola tiež jasná a v zápase sa nám darilo ju skvele dodržiavať. Mohli sme sa o ňu oprieť a vyťažiť z nej maximum. Zápas sa nám podarilo vyhrať, a tak potvrdiť rolu favorita. Sme veľmi vďační za podporu od fanúšikov, ktorú sme dostávali počas celej sezóny. Taktiež nás veľmi teší, že chodia skvelé ohlasy a je vidieť veľké zlepšenie počas celého roka. Chcel by som v mene celého družstva poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na priebehu celej sezóny a verím, že sa všetci stretneme aj o rok na ďalších zápasoch s ďalšími cieľmi.“

Patrik Matejčík, hráč ŠVK Tatran: „Hrali sme so srdcom, čo sme si povedali aj v šatni. Išli sme sem iba vyhrať, proste nič iné sme nechceli. Každý set sa nám darilo plniť tie veci, ktoré sme si povedali v šatni. Nepadali nám tie ulievky, tie ľahké lopty zodvihnúť, zložiť ich, proste hrať jednoduchý volejbal. Darilo sa nám to v troch setoch, a preto sme boli úspešní.“

Tomáš Badáň, hráč ŠVK Tatran: „Zápas mal priebeh aj koniec taký, ako sme predpokladali. Uvedomovali sme si jeho vážnosť a aj sme tak k nemu pristúpili. Sme radi, že sme už v prvej sezóne extraligy v Bystrici mali ohromnú podporu od fanúšikov a mohli sme aj po ich boku rásť a zbierať skúsenosti. Sezóna pre nás ale neskončila, a tak dúfame, že nás budú podporovať aj pri poslednom cieli – zlato z MSR Juniorov.“

Niké Extraliga muži – o 7. miesto – 2. zápas – sobota 23.03.2024, 19.00 h – S. Ľupča

ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča – SŠŠ Trenčín-Projekt RD SVF 3:0 (20, 20, 18)

Analýza bodov: Útoky: 38 – 30, esá: 5 – 1, bloky: 9 – 6, chyby súpera: 23 – 21. Rozhodovali: Novotný a Holčík. Diváci: 210.

Zostava ŠVK Tatran a body: A. Veselý 11, Badáň 8, Matejčík 9, M. Veselý 14, Baslar 7, Hlaváč 3, liberá Sýkora a Priškin (Záchenský 0, Urbančok 0).
Tréner: M. Nemec.

Zostava SŠŠ Trenčín a body: Kapina 3, Belička 0, F. Makónyi 8, Pijáček 5, Križák 3, Rendla 17, libero M. Makónyi (Belas 1, Klein 0, Bartík 0, Gábor 0).
Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Max Veselý (ŠVK Tatran Banská Bystrica-Slovenská Ľupča) – Filip Makónyi (SŠŠ Trenčín-Projekt RD SVF)