Vo ôsmom kole nižších futbalových súťaží sa podarilo zvíťaziť Badínu, Slovenskej Ľupči, Jakubu, Ponikám, Ľubietovej, Mičinej či Harmancu. Treťoligové Podkonice opäť neinkasovali a po piatej výhre v rade navýšili svoj náskok na čele tabuľky. S fotoaparátom sme zavítali do Sásovej, kde domáci deklasovali nováčika.

Zvolen v Šamoríne nebodoval

Druholigový MFK Zvolen po troch kolách s bodovým ziskom prehral v nedeľu 22. septembra v Šamoríne. Viac sa dozviete a vyjadrenie trénera nováčika súťaže Dušana Tótha nájdete v článku na ZVonline.sk.

MONACObet liga 8. kolo

FC ŠTK 1914 Šamorín – MFK Zvolen 3:1 (1:1)

Góly: 12. Vieira, 52. Pliushch, 75. Csóka – 40. Úradník (pen.). ŽK: 42. Sylla, 62. Modesto – 13. D. Tóth (tréner), 32. F. Bobrovský, 67. Prikryl, 77. Urgela, 86. Kúdelčík. ČK: 54. D. Tóth (tréner, po druhej ŽK). Rozhodovali: Parilák – Kardelis, Poruban. Diváci: 780.

Zvolen: Kúdelčík – Solivajs, Gaško, Prikryl, Telúch – Sučák (56. Šmatlák), F. Bobrovský (46. Snitka), Köröš, Úradník (69. Urgela) – Rák (56. Svetlík), Starší (C) (46. Onuoha).

Hamšíkovci opäť prehrali, Podkonice v šlágri potvrdili skvelú formu

Banskobystrický treťoligista RSC Hamsik Academy sa v sobotu 21. septembra predstavil v Beluši. Domáci otvorili skóre v 27. minúte, keď Lukáš Dobias vysunul za obranu Damiana Vavruša, ktorý v šestnástke vyhral súboj s Adriánom Slančíkom a Samuelom Jenatom a následne poslal loptu do odkrytej brány. Hamšíkovcom sa podarilo vyrovnať v úvode druhého polčasu zásluhou Dáriusa Ruska, ktorý hlavičkoval presne na prednej tyči po centri Adama Jackuliaka z ľavého krídla. Hráči Beluše sa však o desať minút neskôr vrátili do vedenia. Po faule Jaroslava Vaváka v pokutovom území na Patrika Krčulu premenil penaltu Róbert Štefánek strelou po pravej ruke Adriána Slančíka. V závere zápasu mali hostia obrovskú šancu na vyrovnanie, keď Alex Holub vybojoval pred bránou jedenástku. Loptu si na biely bod postavil kapitán Milovan Kapor, no jeho prízemnú strelu gólman Medard Vangel zneškodnil. A-mužstvo RSC Hamsik Academy tak zaznamenalo štvrtú prehru v rade.

Juraj Homola, tréner RSC Hamsik Academy pre klubový web: „V zápase sme trošku zmenili taktický plán, ktorý nám aj vychádzal, no dostali sme veľmi lacné góly, prvý po nedorozumení v obrane a druhý po zbytočnej penalte. Výhodu pokutového kopu sme mali na konci zápasu aj my, ale neuspeli sme. Zápasu by viacej svedčala remíza, no bohužiaľ, nedokázali sme získať body ani v tomto zápase.“

Podkonice sú na tom oveľa lepšie, v nedeľu na domácom trávniku v šlágri o priebežné prvé miesto zdolali najtesnejším rozdielom Malacky. Jediný gól strelil v 69. minúte obranca domácich Ivan Očenáš. Podkonice tak po piatej výhre v rade navýšili svoj náskok na čele tabuľky na tri body. Všetkých päť uplynulých víťazstiev zaznamenali s čistým kontom a doma ešte v tejto sezóne neinkasovali. Zároveň ešte neprehrali. Malackám pripravili prvú prehru v sezóne.

Marcel Turňa, tréner FK Podkonice pre BBonline.sk: „Čakal nás veľmi náročný zápas hlavne z psychickej stránky. Chlapci si uvedomovali, o čo sa hrá, o prvé miesto. Súper potvrdil svoje kvality, nie je náhodne tam, kde v tabuľke je. Tie série, ktoré ťaháme, nám trošku zväzovali nohy a neboli sme takí aktívni smerom dopredu. Prvý polčas bol z našej strany ešte celkom fajn. Vytvorili sme si dve-tri situácie, z ktorých sme mohli ísť do vedenia. Trošku nám viazla aj kombinácia, prechodovú fázu sme riešili cez nakopávané lopty, čím sme nedokázali v poslednej tretine ihriska podržať loptu a dostať súpera pod väčší tlak. V druhom polčase sme zase prenechali iniciatívu súperovi a dostávali sme sa mierne pod tlak, ale defenzíva nám zatiaľ funguje na jednotku. Bol to zápas o jednom góle, čo som chlapcom aj cez prestávku povedal. Vyšla nám jedna štandardná situácia, keď po rohovom kope skóroval Ivan Očenáš. Víťazstvo sme si dobrou taktickou hrou postrážili. Toto víťazstvo si nesmierne ceníme, potvrdili sme dobrú formu a prvé miesto. Musím chlapcov pochváliť za to, že tento ťažký zápas, hlavne z psychickej stránky, zvládli. Budeme ďalej pokračovať v načatej práci a uvidíme, čo z toho bude.“

III. liga Západ – 8. kolo

FK Beluša – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 27. Vavruš, 64. Štefánek (pen.) – 54. D. Rusko. Nepr. pen.: 90. Kapor. ŽK: 49. Barbora, 58. Vavák, 66. Kapor, 74. A. Jackuliak, 79. Brodziansky. Rozhodovali: Kubica – Mokrý, Šandrik. Diváci: 97.

RSC Hamsik Academy: Slančík – Sásik (46. Vavák), Jenat, Kapor (C), Barbora (81. P. Hanes) – Brodziansky, Holub – A. Jackuliak, Beran, Puškár (46. Netolický, 76. Krištof) – D. Rusko.
Tréner: Juraj Homola.

FK Podkonice – FC Žolík Malacky 1:0 (0:0)

Gól: 69. Očenáš. ŽK: 45. Selecký – 82. Kaňka, 85. Kocian, 90. M. Tóth, 90. Foltýn. Rozhodovali: Švolík – Kolesnáč, Ukropová. Diváci: 220.

Podkonice: Nôta – Maslo, Mat. Turňa (C), Očenáš – Mózer (89. J. Rusko), Lichý (66. Jakab), D. Bača, Patrnčiak (89. Sekáč) – Selecký, Kostúr (66. Kaliský), Berbić (56. Rosenberger).

Badín opäť bodoval, Medzibrod pod novým trénerom prehral

Štvrtoligový Badín v sobotu na domácom trávniku zdolal Príbelce po góloch Jána Viciana a Erika Hrica, a tak ťahá 5-zápasovú šnúru bez prehry. Doma ešte neprehral.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín pre BBonline.sk: „Zápas začal veľmi svižne a útoky sa prelievali zo strany na stranu. V tomto úseku hry Príbelce nastrelili tyč a my sme v jedenástej minúte svoju šancu premenili zásluhou Viciana. Potom sa hra upokojila a hralo sa viac medzi šestnástkami. Snažili sme sa držať loptu a zápas dostať pod kontrolu, ale definitívne sa nám to podarilo až po druhom góle v úvode druhého polčasu, keď sa presadil Hric. Od tej chvíle sme už zápas mali plne pod kontrolou a súpera sme do šancí nepúšťali. My sme si ešte dokázali vytvoriť zopár dobrých príležitostí na prikrášlenie výsledku. Podali sme zodpovedný výkon a naše víťazstvo je zaslúžené. Teraz sa už môžeme tešiť a pripravovať na stredu, keď v pohári privítame Duklu.“

Medzibrod už v nedeľu v Zubrohlave neviedol Tomáš Dzúrik, ale nový hlavný tréner Ivan Bartoš. Hostia síce v 54. minúte vyrovnali na 1:1 zásluhou Jakuba Šimútha, ale v 66. minúte rozhodol o výhre domácich dvojgólový Milan Ferenčík. Medzibrod tak na víťazstvo od druhého kola stále čaká.

Ivan Bartoš, nový tréner TJ Sokol Medzibrod pre BBonline.sk: „Po udalostiach, ktoré sa u nás udiali cez týždeň sme mali zápas v Zubrohlave a musím pochváliť chalanov, že sme odohrali slušný zápas. Zmenili sme rozostavenie a do prvého gólu sme súperovi prakticky nič nedovolili. Po rýchlej rozohrávke a našom zlom zareagovaní sme inkasovali. Po góle nám zase trvalo, kým sme sa dostali do tempa. Cez prestávku sme si povedali, ako zlepšiť hru v strede ihriska. Chalanov som nabádal hrať viac kombinačne. V druhom polčase si chalani dali povedať a začali sme hrať viac kombinačne. Dostávali sme sa viacej do pokutového územia súpera, kde sa nám aj po peknej akcii podarilo vyrovnať. Paradoxne, keď sme mali súpera pod tlakom, sme inkasovali zbytočný druhý gól. Aj napriek inkasovanému gólu sme nezložili zbrane a snažili sa vyrovnať. V 80. minúte sme si vytvorili stopercentnú šancu, kde pri lepšej komunikácii sme mohli vyrovnať. Aj napriek ťažkej situácií sme mohli bodovať.  Veľmi ma mrzí zranenie Peťa Belka v závere zápasu. Verím, že bude čoskoro v poriadku.“

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 8. kolo

ŠK Badín – TJD Príbelce 2:0 (1:0)

Góly: 11. Vician, 51. Hric. ŽK: 16. Hric, 67. Bíreš, 77. Valent, 83. Koctúr – 18. Matikovský, 89. Bariak. Rozhodovali: Mensár – Janidžár, Hlaváčová. Diváci: 100.

Badín: Sršeň – Výlupok (88. Lešták), Pollák, Bíreš (C), Volko – Valent, Mikulec, Rafanides (72. Tužinský) – Vician (61. Koctúr), Žilinec (61. V. Slovák), Hric (72. Studený).
Tréner: Miroslav Hudec.

TJ Sokol Zubrohlava – TJ Sokol Medzibrod 2:1 (1:0)

Góly: 28. a 66. Ferenčík – 54. Šimúth. ŽK: 81. Jagnešák – 65. J. Chromek, 88. Lacko. Rozhodovali: Belko – Halfar, Moják. Diváci: 200.

Medzibrod: Maruniak – Šimúth, Belko (82. Lacko), Griglak, Čilík (72. Zbyňovský), J. Chromek, Ždánsky, Paulo Silva (67. Milrád), Pánik (46. Macko), A. Bobrovský, Rajčok (C).

Ľupča ukončila čakanie na výhru

Piatoligová Slovenská Ľupča po troch kolách bez víťazstva zdolala v nedeľu doma Detvu. Po prvom polčase platil stav 2:2, keď domácich poslal do vedenia Michal Čief, na opačnej strane skóroval dvakrát Peter Kluka a medzitým si dal vlastný gól Ján Chabada. O výhre Ľupče rozhodol v závere stretnutia svojím druhým presným zásahom Čief. Mužstvo Detvy dohrávalo posledné sekundy o desiatich po vylúčení Rastislava Ďuricu za dve žlté karty.

V. liga skupina Juh – 8. kolo

OFK Slovenská Ľupča – MFK Detva 3:2 (2:2)

Góly: 16. a 86. Čief, 34. J. Chabada (vl.) – 21. a 41. Kluka. ŽK: 61. Riša, 73. V. Giertl, 85. Klučiar, 90. Foltáni – 58. R. Ďurica. ČK: 90. R. Ďurica. Rozhodovali: Lisý – Kaličiak, Melicher. Diváci: 100.

Slovenská Ľupča: L. Lakomčík – V. Giertl, Klučiar, P. Lakomčík (C), J. Medveď, Riša, Gallay (90. Vasilovčík), Solárik (72. Dula), Majer (84. Mettler), Čief, Foltáni.

Sásová natiahla sériu bez prehry

Šiestoligová rezerva RSC Hamsik Academy vyhrala piaty zápas v rade a stále je nezdolaná. Líder tabuľky uštedril v sobotu domácej Krupine 5-gólový debakel, pričom dvakrát skóroval Michal Hreha.

Sásová síce v prvom kole nebodovala, no odvtedy ťahá sériu bez prehry. V nedeľu na domácom ihrisku nedala šancu nováčikovi z Dobrej Nivy. Poltucet v sieti posledného celku tabuľky si rozdelilo šesť rôznych strelcov, pričom gól dal aj kapitán domácich Oliver Ďurta, ktorý s desiatimi gólmi vedie poradie strelcov VI. ligy skupiny C. Fotogalériu nájdete pod článkom.

Priechod v nedeľu doma prehrával s Novou Baňou od záveru prvého polčasu, ale v úvode druhého vyrovnal na konečných 1:1 Richard Reptiš.

Šalková v nedeľu v Čiernom Balogu síce v 30. minúte vyrovnala po premenenej penalte Lukáša Paloviča, ale domáci Tatran si do 72. minúty vypracoval vedenie 5:1. V záverečnej desaťminútovke hostia duel poriadne zdramatizovali, keď skórovali Peter a Pavol Dobríkovci aj Tomáš Tuček. Zázračný comeback však nedokonali, a tak Šalková po piatej prehre v rade klesla na predposledné miesto.

Béčko Podkoníc z Lučatína siahalo v nedeľu v Bacúchu na prekvapenie, keď po polčase viedlo 3:2 zásluhou dvojgólového Timoteja Cimermana a Miroslava Kuchárku. Domáci však po zmene strán duel otočili, a pripísali si tak tretiu výhru v rade. Snahu hostí o vyrovnanie pribrzdil v závere stretnutie Cimerman, ktorý bol vylúčený po dvoch žltých kartách v krátkom slede.

Jakub ešte stále neprehral. V nedeľu vonku zdolal nováčika z Jasenia po góloch Lukáša Ševčíka a Róberta Greška z prvého polčasu. Krátko po zmene strán znížil na konečných 1:2 Tomáš Rosina.

VI. liga skupina C – 8. kolo

MFK Strojár Krupina – RSC Hamsik Academy B 0:5 (0:3)

Góly: 8. a 86. Hreha, 23. Biely, 40. Gargulák, 89. Klandúch. ŽK: 56. Vaščák, 59. Babiak, 68. Gálus – 62. Mazanovský, 81. Hraško. Rozhodovali: Vrábeľ – Kaliňák, Kováč. Diváci: 100.

RSC Hamsik Academy B: Hlobil – Hraško (C), Baitar, Pázmány, Mazanovský, Klandúch, Gargulák (76. Mazúch), Rumanovský, Biely, Hreha, Belička.
Tréner: Pavol Zlevský.

ŠK Sásová – OŠK Dobrá Niva 6:0 (3:0)

Góly: 9. R. Turčan, 34. Marković, 36. Švantner, 57. Ďurta, 65. Stacho, 76. Straka. ŽK: 70. Dúbravský, 86. R. Kyslý, 86. Cibuľa. Rozhodovali: Holas – Jačmeník, Mózer. Diváci: 180.

Sásová: Čavoj – Švantner (57. Klačan), Kuník (46. Pšida), Brašeň (60. Javor), Stacho, Marković, Tkáč, Ďurta (C), Straka, M. Považanec (46. Malík), R. Turčan (46. Hrudkay).
Tréner: Roman Radoš.

OFK 1950 Priechod – MFK Nová Baňa 1:1 (0:1)

Góly: 49. R. Reptiš – 44. Víglaský. ŽK: 83. P. Reptiš – 71. Víglaský. Rozhodovali: Dodok – Hanes, Ľupták. Diváci: 200.

Priechod: Vesel (C) – R. Reptiš, Šinkovkin (60. Rebek), Pat. Vajda, P. Reptiš, Janík, Ondrejka (46. Lasheen), Chrobák (84. P. Slobodník), H. Kollár, Mesiarik, Štulajter.
Tréner: Norbert Dikácz.

TJ Tatran Čierny Balog – FK Šalková 5:4 (3:1)

Góly: 6. F. Giertl, 36., 44. a 72. Kvietok, 51. Belko (pen.) – 30. Palovič (pen.), 82. Pet. Dobrík, 85. T. Tuček, 87. Pav. Dobrík. ŽK: 21. Š. Štulrajter, 45. T. Štulrajter – 90. Pav. Dobrík. Rozhodovali: Balga – Gallo, Belán. Diváci: 100.

Šalková: Gnida – Pet. Dobrík (C), Revaj, I. Majer, Palovič, Lašút, Stacho, Panáček (76. Pav. Dobrík), Demeter (68. Mastiš), Kubát, Š. Bútora (76. T. Tuček).
Tréner: Daniel Vernarský.

FK 09 Bacúch – FK Podkonice B 4:3 (2:3)

Góly: 16. Rusnák, 23. a 61. M. Bútora, 47. Lenďák – 8. a 35. T. Cimerman, 31. Kuchárka. ŽK: 29. Košičiar – 29. Borgoň, 56. O. Slobodník, 80. T. Cimerman. ČK: 82. T. Cimerman (po druhej ŽK). Rozhodovali: Bálint – Kúchen, Vrábeľ. Diváci: 120.

Podkonice B: Blažek – Ďurčík (54. Zvalo), Lazár, M. Lakomčík, Gatial, Borgoň, Uhnák, Kelemach, Kuchárka (46. O. Slobodník), Bobok (C), T. Cimerman.
Tréner: Zdenko Cimerman.

FK 1928 Jasenie – TJ ŠK Sokol Jakub 1:2 (0:2)

Góly: 47. Rosina – 14. Ševčík, 25. R. Greško. ŽK: 55. Nosáľ – 16. Badinský. Rozhodovali: Haring – Tokár, Jodas. Diváci: 130.

Jakub: M. Greško – M. Giertl, Badinský, Kubacký (C), Samson (90. Horný), Bednár, Trnka, Bezděka (55. Považan), Ševčík, Handzuš, R. Greško (89. Laktiš).

V šlágri uspeli Poniky

V nedeľu bolo na programe aj 8. kolo 7. ligy ObFZ BB.

Malachov síce v Beňuši skóroval ako prvý, konkrétne Miroslav Maslák, ale domáci do uplynutia 76. minúty otočili na 3:1. V závere ešte skorigoval na 3:2 druhý najlepší strelec súťaže Ondrej Holán, keď dal svoj jedenásty gól v sezóne.

Poniky sa v šlágri ujali vedenia v 28. minúte zásluhou Ivana Pinku, ale v 33. minúte vyrovnal z penalty kanonier Brusna a najlepší strelec súťaže Ivan Pipich, ktorý má na konte už trinásť gólov. Poniky však vrátil v úvode druhého dejstva do vedenia Ján Styk a v 66. minúte zvýšil na 1:3 Marek Klementis. Juraj Kováčik ešte v závere duelu znížil na konečných 2:3.

Ľubietová po týždni opäť vyhrala. Tentokrát odohrala svoj domáci zápas v susedných Strelníkoch a béčko Tatrana Čierny Balog porazila rozdielom triedy po presných zásahoch Jakuba Mesíka, Adama Lajku a Lukáša Koppu.

Mičiná prevalcovala ďalšieho súpera

V nedeľu sa odohralo aj 8. kolo 8. ligy ObFZ BB.

Tajov doma proti Pohronskej Polhore dvakrát neudržal tesné vedenie, a tak sa musel uspokojiť len s bodom. Za domácich skóroval z penalty Patrik Hruška a z hry Peter Rončák.

Rezerva Priechodu z Balážov utŕžíla debakel v Dolnej Lehote. Od 55. minúty hrala desiatich po červenej karte Juraja Jablonovského, to ešte platil stav 2:0. Domáci potom pridali šesť gólov, zatiaľ čo za hostí sa strelecky presadil Radovan Kulík.

Mičiná vyhrala aj svoj šiesty zápas v sezóne, domácim Horným Pršanom uštedrila debakel. Hetrikom sa zaskvel Branislav Krajčír, ktorý sa tak v tabuľke kanonierov dotiahol s desiatimi gólmi na Lukáša Vešelényiho z tímu domácich.

Harmanec doma ukončil 4-zápasové čakanie na výhru. Po góloch Milana Gibalu z penalty, Félixa Fekiača, Daniela Kiedžucha a Dominika Rýsa vyhrával v 61. minúte 4:0. Potom si ale neudržal nervy na uzde Pavel Giertl, ktorý za svoje slová smerom k postrannému rozhodcovi videl červenú kartu. Riečka v početnej prevahe skorigovala výsledok na 4:2 presnými zásahmi Juraja Luptáka a Petra Matúšku.