Posledný májový víkend priniesol štvrtoligové derby medzi Medzibrodom a Badínom, ale aj šiestoligový súboj Šalkovej s béčkom RSC Hamsik Academy. S fotoaparátom sme zavítali aj do Lučatína, kam to nemalo ďaleko mužstvo Ľubietovej.

Nováčik zo Zvolena blízko k postupu

A-mužstvo RSC Hamsik Academy sa v sobotu 25. mája v rámci 28. kola III. ligy Západ predstavilo v Častkovciach. Prvé pološance patrili v úvodných minútach domácim. Hlavička Dominika Martišiaka vo 8. minúte dokonca skončila na brvne. Hosťujúci tím si zas v priebehu prvého polčasu vypracoval zopár streleckých pokusov, ktoré boli buď nepresné, alebo brankárovi Andrejovi Nikolasovi Kišacovi nenarobili problémy. V 39. minúte sa sprava dostal hlboko do šestnástky hostí Damian Vavruš, ale krížnou strelou tesne minul vzdialenejšiu tyč. Domáci boli aktívnejší a gólmana Adriána Slančíka zamestnali aj v závere prvého polčasu. V úvode druhého dejstva si vytvoril palebnú pozíciu v pokutovom území Denis Jančo, lenže Kišac jeho prudkú strelu zneškodnil. Aj po zmene strán sa však častejšie dostávali do nebezpečných priestorov hráči Častkoviec. V 72. minúte sa im podarilo skórovať, keď sa po postupnom útoku dostal k lopte na ľavej strane šestnástky Peter Sládek, ktorý si šikovne vylepšil pozíciu a zakončil presne k bližšej tyči – 1:0. Hamšíkovci tak čakajú na víťazstvo už štyri kolá.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy pre klubový web: „Remízový zápas, bez stopercentnej gólovej šance, rozhodla individuálna akcia Sládeka. Pre nás veľmi ťažká časť sezóny, keďže je pre nás veľmi náročné poskladať zostavu. Máme veľmi veľa zranení a dvanásť-trinásť hráčov ťahá celú sezónu. Posledné zápasy už berieme aj ako prípravu na novú sezónu a vidíme v nich, na čom musíme popracovať a kde musíme skvalitniť káder. Hráčom nemôžem uprieť snahu, chcenie, no to niekedy nestačí. Verím, že posledné dve kolá ešte nájdeme všetci posledné zbytky síl a budeme bodovať.“

Podkonice vycestovali v nedeľu 26. mája do Veľkých Ludiniec. Prvý gól inkasovali v 28. minúte, keď Sebastián Rák na ľavej strane šestnástky pri napádaní zachytil odkop Matúša Turňu a po trávniku prekonal Patrika Gábriša. Hostia mohli vyrovnať po ruke v pokutovom území, ale Michal Mózer v 33. minúte z bieleho bodu nechal vyniknúť brankára Ľubomíra Krátkeho. Výsledku dal konečnú podobu 2:0 v 67. minúte zblízka po prihrávke z ľavého krídla Ľubomír Šoky.

Miloš Foltán, tréner FK Podkonice pre BBonline.sk: „Prvých 25 minút sme boli lepším mužstvom. Do vedenia však z ničoho išli domáci a našou nepremenenou penaltou dostali krídla. V druhom polčase Očenášovu hlavičku vytiahol z brány domáci brankár. Snažili sme sa o vyrovnanie, ale nepomohli sme si striedaniami. Po druhom góle si už domáci víťazstvo ustrážili, a my sme tak nezvládli dôležitý zápas.“

Nováčik zo Zvolena siaha na tretí postup v rade. V sobotu sa v Lehote pod Vtáčnikom ujal vedenia už v 13. minúte, keď po nákope zo štandardky Erik Gaško vrátil loptu pred bránu, kde sa hlavou presadil Ivan Šteiniger. Domácim sa podarilo vyrovnať v úvode druhého polčasu po presnej strele z hranice šestnástky z kopačky Sibandu, ale od 63. minúty hrali o desiatich, keďže dve žlté a červenú kartu za dva tvrdé zákroky videl v rozmedzí pár sekúnd Stovička. Hostia početnú prevahu využili v samom závere, keď sa po prihrávke z ľavého krídla presadil v šestnástke kapitán Gabriel Snitka. Zverenci trénera Dušana Tótha tak majú na čele tabuľky 4-bodový náskok a postup do druhej ligy môžu spečatiť už v najbližšom kole.

Dušan Tóth, tréner MFK Zvolen pre BBonline.sk: „Veľmi náročný zápas, vedeli sme už pred ním, čo nás čaká. Trošku sme tomu podriadili aj taktiku, nechceli sme súpera pustiť veľmi do hry, takže sme sa snažili hrať viac na jeho polovici. Dôležitý bol prvý gól. Súper tam mal nejaké strelecké pozície, ale to, na čo sme sa pripravovali celý týždeň, sa nám aj podarilo splniť. Keď súper prišiel o hráča, tak sa hra trošku zmenila. Útočili sme do plných, mali sme to sťažené, ale nakoniec sa nám v 90. minúte podarilo skórovať. Po dlhej lopte, predĺžení a dobrej spätnej prihrávke Gabo Snitka rozhodol. Máme doma Dubnicu, ktorá získala na jar jeden bod, ale to sú niekedy najhorší súperi, nevyspytateľní mladí chlapci. Máme to vo svojich rukách, môžeme rozhodnúť už v najbližšom kole, takže urobíme pre to maximum.“

III. liga Západ – 28. kolo

OK Častkovce – RSC Hamsik Academy Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 72. Sládek. ŽK: 60. Majkút, 90. Martišiak – 50. Holub, 68. Abrahám, 89. Beran. Rozhodovali: Papuča – Hrenák, Vašš. Diváci: 200.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – A. Jackuliak, Jenat, Kapor, P. Hanes – Holub (78. Klandúch), Netolický – Krištof (63. Puškár), Jančo, Ajeti (75. Beran) – Abrahám (C).
Tréner: D. Tomaškovič.

TJ Družstevník Veľké Ludince – FK Podkonice 2:0 (1:0)

Góly: 28. Rák, 67. Šoky. Nepr. pen.: 33. Mózer. ŽK: 7. Timoránsky, 32. Baláž, 69. Domasta – 22. Hudák, 34. Kukoľ, 69. Kostúr, 71. Patrnčiak. Rozhodovali: Parilák – Šandrik, Tramita. Diváci: 200.

Zostava FK Podkonice: Gábriš – A. Molčan, Turňa (C), Očenáš – D. Molčan (65. J. Rusko), Hudák, Kukoľ, Patrnčiak (80. Cimerman) – D. Rusko – Selecký (46. Kostúr), Mózer.
Tréner: M. Foltán.

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom – MFK Zvolen 1:2 (0:1)

Góly: 48. Sibanda – 13. Šteiniger, 90. Snitka. ŽK: 63. Stovička – 39. Gaško, 54. Starší, 72. Pollák, 87. Š. Kollár, 90. D. Tóth (tréner). ČK: 63. Stovička (po druhej ŽK). Rozhodovali: Vrábeľ – Hrebeňár, Fedák. Diváci: 327.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Pollák (81. Muráň), Nosko, Prikryl – Gaško – Solivajs, Snitka (C), Lichý (65. Š. Kollár), Šteiniger – Sučák (17. Telúch, 81. Kalmár), Starší.

Medzibrod zdolal v derby Badín

V sobotu sa odohralo štvrtoligové derby, v ktorom tabuľkovo nižšie postavený Medzibrod zdolal doma najtesnejším rozdielom Badín. O jediný gól stretnutia sa v 17. minúte postaral Andrej Čilík. Domáci tak ukončili sériu štyroch prehier a zároveň pretrhli trojzápasovú víťaznú šnúru hostí.

Tomáš Dzúrik, tréner TJ Sokol Medzibrod: „Na derby zápas sme nastúpili s cieľom odčiniť nevydarenú jarnú časť. Keď vyhráte derby, tak sa na to zlé možno lepšie zabúda, čo sa nám podarilo. Prvý polčas bol vyrovnaný, zo začiatku opatrný, nikto nechcel spraviť chybu. Chalani sa poznajú, však hrali spolu aj proti sebe dlho, čiže to sme vedeli. Z ojedinelej akcie sa nám podarilo skórovať, potom sme sa trošku stiahli a hostia ovládli hru. Ale aj my sme mali potom nejaké náznaky. Cez polčas sme sa bavili, že nás čaká ťažkých 45 minút, pretože vieme, že hostia z Badína majú individuálnu kvalitu, ale na druhej strane, majú obrovský problém presadiť sa do organizovanej a zhustenej obrany, čiže toto bol náš cieľ. Myslím si, že hostia si nejakú vyloženú šancu nevypracovali, aj keď samozrejme, tlak a loptu na svojich kopačkách mali. My sme to ale skvelou organizáciou hry, bojovnosťou a nezlomnosťou ustáli. Paradoxne, mohli sme ten zápas uzavrieť skôr, hneď na začiatku druhého polčasu sme mali šancu a v závere tiež. Vydreté víťazstvo teší. Možno to nebolo o kráse, ale bolo to srdci, vôli a bojovnosti. Chalanom ďakujem a víťazstvo by som chcel venovať ľuďom, ktorí prišli na zápas a starajú sa o nás. Všetkým obyvateľom Medzibrodu, ktorí ten futbal majú radi. Vieme, že sme im na jar veľa radosti nespravili, takže verím, že aspoň toto víťazstvo ich poteší.“

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín: „Do zápasu sme vstúpili zle. Prehrávali sme osobné súboje a nedostupovali sme hráčov súpera. Všetko to vyústilo do inkasovaného gólu. To nás prebralo a na ihrisku sa to začalo preklápať v náš prospech. Cez prestávku sme si niečo povedali a druhý polčas už bol v našej réžii. Diktovali sme tempo hry a domácich zatlačili na ich polovicu, ale neboli sme efektívni. Domáci si bojovnosťou a nasadením dokázali náskok z prvého polčasu ustrážiť.“

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 23. kolo

TJ Sokol Medzibrod – ŠK Badín 1:0 (1:0)

Gól: Čilík. ŽK: 20. Neušel, 61. Šimúth, 61. Kohút – 61. R. Valent. Rozhodovali: Varga – Remeň, Lisý. Diváci: 150.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Škubák – Šimúth, Plško (64. Milrád), Belko (C), Čilík (86. Huťka), Neušel, Pánik (82. Lacko), Bobrovský, Kohút, Rajčok, Sojka.
Tréner: T. Dzúrik.

Zostava ŠK Badín: Kučera – Volko (58. Pavlík), V. Slovák, Kolláti, M. Caban, Bíreš (C), Rafanides, Výlupok, R. Valent, Vician, Studený (58. Žilinec).

Ľupča nehrala

Piatoligová Slovenská Ľupča napokon proti vo forme hrajúcemu Poltáru nehrala. Dôvodom bol stav trávnika, ktorý poznačilo počasie v predošlých dňoch.

Šalková zdolala béčko Hamšíkovcov

Šalková sa v sobotu večer ujala vedenia proti béčku RSC Hamsik Academy už v 3. minúte, keď sa presadil Dušan Matis. Hostia v závere prvého polčasu vyrovnali zo štandardky zásluhou Patrika Palka, ale tri body ostali v Šalkovej, o čom rozhodol v 84. minúte Lukáš Palovič.

Jakubu nevyšiel v nedeľu na ihrisku predposlednej Hriňovej úvod zápasu a v 34. minúte prehrával už 3:0. V závere prvého dejstva skóroval Filip Samson a v úvode druhého z penalty Lukáš Ševčík, ale hosťom sa už vyrovnať nepodarilo. Domáci ešte v 79. minúte zahodili jedenástku.

Priechod v nedeľu prehral najtesnejším rozdielom v Lovči.

Posledné Selce zas doma rovnakým výsledkom podľahli Krupine. Treba však dodať, že domácich bolo len osem.

VI. liga skupina C – 23. kolo

FK Šalková – RSC Hamsik Academy B 2:1 (1:1)

Góly: 3. Matis, 84. Palovič – 40. Palko. ŽK: 39. Chovan, 90. M. Tuček – 52. Kukučka, 77. Tomahogh. Rozhodovali: Dodok – Foltán, Šlosiariková. Diváci: 125.

Zostava FK Šalková: Gnida – Dobrík (C), Štubniak, Šimčík (90. T. Tuček), Majer, Palovič, Matis, Chovan (58. Demeter), Lašút (88. M. Tuček), Revaj, Pázmány.
Tréner: D. Vernarský.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Vilhan – Hraško (C), Žirko, Baitar, Jursa, Boľf, Palko, Gatial (56. Sláva), Krasniqi, Tomahogh, Kukučka.
Tréner: P. Zlevský.

MFK Spartak Hriňová – TJ ŠK Sokol Jakub 3:2 (3:1)

Góly: 6. Suotto, 12. a 34. M. Hanes – 40. Samson, 47. Ševčík (pen.). Nepr. pen.: 79. M. Hanes. ŽK: 37. Sendrei, 48. M. Hanes, 89. Mičuda – 35. Kubacký, 55. P. Trnka, 60. Majoroš, 77. Badinský. Rozhodovali: Holas – Mich. Kováč, Mar. Kováč. Diváci: 120.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: F. Trnka – Laktiš (46. Ševčík), Mišány (C), Kubacký, P. Trnka (73. Račák), Datko, Bednár, R. Greško, Badinský, Majoroš, Samson.
Tréner: J. Slobodník.

Telovýchovná jednota Lovča – OFK 1950 Priechod 1:0 (0:0)

Gól: 51. Hajdoni. ŽK: 45. Andres – 86. Štulajter. Rozhodovali: Hanes – Jodas, Dodok. Diváci: 200.

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – Hudec, Pat. Vajda, Vozár, P. Reptiš, R. Reptiš, Janík (63. Barta), Chrobák (63. Lasheen), H. Kollár, Rakyta (63. Fojtík), Štulajter.
Tréner: N. Dikácz.

FK Selce – MFK Strojár Krupina 0:1 (0:1)

Gól: 17. Sporiš. ŽK: 34. Maruniak. Rozhodovali: Kúchen – Bálint, Belán. Diváci: 71.

Zostava FK Selce: Miartuš – Klačan (C), Uhliarik, Maruniak, Patráš, Švantner, Penksa, L. Mesík.

Lučatín deklasoval v derby Ľubietovú

Rezerva Podkoníc v nedeľu doma v Lučatíne poľahky splnila úlohu favorita v derby s Ľubietovou, hoci hostia si okrem dvoch gólov vypracovali dostatok stopercentných šancí na prijateľnejší výsledok. Hetrikom sa proti svojmu bývalému klubu zaskvel Michal Lakomčík.

V sobotu si béčko Slovenskej Ľupče po bezgólovej remíze rozdelilo body s Jasením, ktoré tak vyhralo 7. ligu ObFZ BB.

Remíza sa zrodila aj v nedeľu v Malachove pred kamerami Inej ligy. O oba góly domácich sa proti Michalovej postaral Ondrej Holán. Záver duelu poznačili dve červené karty. Michal Sitarčík úmyselne zmaril faulom šancu súpera a Martin Rosiar z tímu hostí oplácal úderom do oblasti tváre.

Brusno sa v nedeľu proti Hroncu ujalo vedenia, ale napokon nezískalo ani bod.

Poniky sú v jarnej časti stále bez prehry. V nedeľu vonku deklasovali Beňuš.

Hiadeľ uštedril Mičinej prvú jarnú prehru

V nedeľu bolo na programe aj 20. kolo 8. ligy ObFZ BB. Mičiná predvádza v jarnej časti výborné výkony, ale jej sériu bez prehry podľa očakávania ukončil rozdielom triedy už istý víťaz súťaže. Na výhre Hiadľa sa hetrikom podieľal Ivan Pipich.

Tajov po týždni opäť prehral, keď vonku nestačil na Dolnú Lehotu.

Béčko Šalkovej proti Pohronskej Polhore stratilo vedenie dvakrát, ale v 89. minúte rozhodol o výhre domácich Martin Chovan. Rezerva Šalkovej tak ťahá 6-zápasovú víťaznú sériu.

Horné Pršany v súboji dvoch celkov zo spodných priečok nastrieľali vonku Dúbravici poltucet.

Druhý Harmanec doma trochu prekvapivo len remizoval s béčkom Priechodu po 6-gólovej prestrelke.

Staré Hory zmazali v Riečke dvojgólové manko v rozmedzí desiatich minút.