Počas prvého májového víkendu sa darilo Badínu, ale ďalším mužstvám z Banskej Bystrice a blízkeho okolia v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu príliš nie. Treťoligové Podkonice prehrali doma po prvýkrát v sezóne. S fotoaparátom sme zavítali na Mestský mládežnícky štadión, kde hrali futbalisti RSC Hamsik Academy treťoligový šláger.

Futbalovú rodinu v regióne zasiahla správa o úmrtí dlhoročného rozhodcu Petra Dírera, ktorý nás navždy opustil vo veku 72 rokov.

Hamšíkovci nevyužili početnú prevahu, Podkonice s prvou domácou prehrou

A-mužstvo RSC Hamsik Academy hostilo v sobotu 4. mája na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani-Kráľovej Galantu. V prvom polčase šlágra 25. kola III. ligy Západ medzi štvrtým a druhým celkom tabuľky mali navrch hostia. V 20. minúte ich poslal do vedenia Martin Repa, ktorý sa dostal k lopte po kombinácii osou ihriska a osamotený zvnútra šestnástky vonkajškom prekonal Adriána Slančíka. Skončila sa tak dlhá séria domácich, keď inkasovali po 517 minútach.

Hamšíkovci po zmene strán zlepšili svoj výkon, ale strelecké pokusy Mareka Netolického a Denisa Janča z blízkosti hranice šestnástky zneškodnil gólman Galanty Maxim Amrich. Jančo pálil aj z priameho kopu spoza pokutového územia, ale trafil múr. Domácim nepomohla ani početná prevaha. Od 65. minúty hrali hostia o desiatich, keďže po faule na Saveliyho Somova pred pokutovým územím videl druhú žltú kartu Michal Cehula. V 68. minúte bol zas vylúčený tréner Slovana Eduard Pagáč, keďže v snahe zdržať autové vhadzovanie domácich vošiel na ihrisko a zachytil loptu. Šláger kola napokon priniesol viac kariet ako gólových príležitostí. Séria RSC Hamsik Academy bez prehry sa tak zastavila na siedmich zápasoch.

Denis Tomaškovič, tréner RSC Hamsik Academy pre klubový web: „V prvom polčase bol súper lepší. Dokázali sa presadzovať hlavne stredom ihriska, kde sme hrali veľmi ustráchane. Zaslúžene sme prehrávali 0:1, nedokázali sme byť vôbec nebezpeční vpredu. Do druhého polčasu sme spravili zmeny, ktoré priniesli oživenie. Dokázali sme si vytvoriť tlak, ku ktorému nám pomohlo aj vylúčenie hosťujúceho hráča, no gól sme streliť nedokázali. Myslím si, že vzhľadom na druhý polčas by zápasu svedčala remíza, no keď nedáme gól, ťažko sa boduje. Zápas s veľmi dobrým súperom nám ale ukázal presne to, s čím bojujeme od začiatku sezóny a kde sa presadzujeme len veľmi ťažko. Prehry patria k športu, musíme ju akceptovať a pripraviť sa na ďalší veľmi ťažký zápas v Seredi.“

Podkonice v nedeľu 5. mája hostili tretiu Sereď, ktorá sa ujala vedenia už v 12. minúte a do polčasu pridala ešte dva góly. Domáci si vykresali iskierku nádeje neskoro, až v 79. minúte, kedy sa parádnou strelou do bližšieho vinkľa z pravého krídla presadil Dávid Selecký. Podkonice hrali od 84. minúty v početnej prevahe, keďže druhú žltú kartu videl Njabulo Mpofu, ale duel už kontaktným gólom nezdramatizovali. Po prvýkrát v sezóne tak doma prehrali.

Miloš Foltán, tréner FK Podkonice pre BBonline.sk: „V prvom polčase hral súper kvalitnejšie a rýchlejšie. Okrem prvej šance nám nič nedovolil a odskočil nám na tri góly. V druhom polčase sme zabojovali, ukázali charakter, vytvorili sme si aj dobré šance, z ktorých sme jednu premenili. Zaznamenali sme tak prvú domácu prehru v sezóne, ktorú beriem na seba.“

Zvolen si udržal tesný náskok na čele tabuľky, keď v sobotu bodoval naplno v Šali. Hostí poslal v 17. minúte do vedenia Nigérijčan Austin Agwata, ktorý sa po prihrávke kapitána Gabriela Snitku a odraze lopty od brániaceho hráča dostal do úniku, ktorý zakončil presne povedľa brankára domácich. Šaľa síce v úvode druhého polčasu po strele zvnútra šestnástky vyrovnala na 1:1, ale v 66. minúte strelil víťazný gól Zvolena strelou k pravej tyči z hranice pokutového územia Milan Michal Sučák. Domáci dohrávali duel o desiatich po vylúčení z 80. minúty. Zverenci trénera Dušana Tótha ťahajú aktuálne 6-zápasovú sériu bez prehry.

Dušan Tóth, tréner MFK Zvolen pre BBonline.sk: „Pripravili sme sa na súpera a v podstate už v tridsiatej sekunde sme sa dostali do prvej šance. Ten úvod bol veľmi dôležitý, v 17. minúte sme dali gól, a tým pádom to už bolo viac v našich rukách. Nechcem povedať, že sme kontrolovali hru, ale snažili sme sa dobre zatvoriť stred ihriska a vyrážať do rýchlych protiútokov, čo sa nám aj darilo. Spokojný som aj s tým, že sme zvládli štandardky, ktoré mal súper silné. Som spokojný s výkonom aj s výsledkom.“

III. liga Západ – 25. kolo

RSC Hamsik Academy – FC Slovan Galanta 0:1 (0:1)

Góly: 20. Repa. ŽK: 63. Netolický, 73. Puškár, 74. P. Zlevský (RT), 75. Somov, 77. Kapor, 87. Abrahám – 47. Cehula, 55. Mihálik, 79. Dibala, 89. Mečiar, 90. Amrich. ČK: 65. Cehula (po druhej ŽK), 68. E. Pagáč (tréner). Rozhodovali: Batiz – Kardelis, Gregorec. Diváci: 170.

Zostava RSC Hamsik Academy: Slančík – Holub (76. Palko), Jenat, Kapor, P. Hanes (46. Somov) – Krištof, Beran (46. Puškár) – Netolický, Jančo, A. Jackuliak – Abrahám (C).
Tréner: D. Tomaškovič.

FK Podkonice – ŠKF Sereď 1:3 (0:3)

Góly: 79. Selecký – 12. Šmatlák, 27. Assuncao, 37. Vantruba. ŽK: 14. Hudák, 25. Selecký, 65. Melich, 89. D. Rusko – 44. Mpofu, 86. Yakubu, 89. Slezák, 89. Assuncao. ČK: 84. Mpofu (po druhej ŽK). Rozhodovali: Gorel – Horváth, Holp. Diváci: 250.

Zostava FK Podkonice: Gábriš – Očenáš, Turňa (C), Hudák (82. Cimerman) – Melich (82. A. Molčan), Maslo (39. D. Molčan), Kukoľ, J. Rusko (39. D. Rusko) – Selecký, Kostúr, Mózer.
Tréner: M. Foltán.

FK Slovan Duslo Šaľa – MFK Zvolen 1:2 (0:1)

Góly: 53. Krivošík – 17. Agwata, 66. Sučák. ŽK: 64. Hučko, 64. Sedláček, 90. Kochan – 38. Pollák, 40. D. Tóth (tréner), 89. Sučák, 90. Nosko. ČK: 80. Sedláček (ČK). Rozhodovali: Parilák – Haring, Uram. Diváci: 250.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Solivajs (56. Telúch), Nosko, Prikryl – Pollák (83. Kalmár), Snitka (C), Konder (90. Blahutiak), Lichý, Šteiniger – Starší, Agwata (46. Sučák).

Badín s prvou jarnou výhrou

Štvrtoligový Badín ukončil čakanie na prvé jarné víťazstvo, keď v sobotu na domácom trávniku uštedril debakel 7:1 Makovu. Góly domácich si rozdelilo sedem rôznych strelcov.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín pre BBonline.sk: „Do zápasu sme vstúpili dobre a do dvadsiatej minúty sme si vypracovali tri dobré príležitosti, ale sme ich nevyužili, a tak z ojedinelého útoku nás hostia vytrestali. Na inkasovaný gól chalani dobre zareagovali a do prestávky skóre otočili. V úvode druhého polčasu sme strelili dva rýchle góly, čo nás definitívne upokojilo. Začali sme sa futbalom baviť a mohli sme pridať aj viac gólov. Dúfam, že nás tento výsledok správne nakopne.“

Mužstvo Medzibrodu vycestovalo v sobotu do Príbeliec v oklieštenom zložení, na lavičke len s náhradným brankárom a jedným hráčom do poľa. Už v 7. minúte museli hostia navyše nútene striedať. Napriek tomu sa v 19. minúte ujali vedenia zásluhou Andreja Čilíka, ale po zmene strán už prevahu súpera neustáli.

Tomáš Dzúrik, tréner TJ Sokol Medzibrod pre BBonline.sk: „Ďakujem chalanom, ktorí boli na zápase, skladám pred nimi klobúk dole. Viac to nemá zmysel hodnotiť, boli sme polčas do futbalového zázraku.“

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 20. kolo

ŠK Badín – ŠK Javorník Makov 7:1 (2:1)

Góly: 27. Mesiarik, 44. M. Caban (pen.), 51. Výlupok, 52. Hernandez, 78. Valent (pen.), 85. Studený, 87. V. Slovák – 24. Stuchlík. ŽK: 60. Caban, 83. Sršeň – 55. Sedlák, 56. Pavlík. Rozhodovali: Mózer – Šága, Hlaváčová. Diváci: 100.

Zostava ŠK Badín: Sršeň – Volko, Pavlík, V. Slovák, M. Caban, Mesiarik (63. Studený), Bíreš (C), Hernandez, Rafanides, Výlupok, Valent.
Tréner: M. Hudec.

TJD Príbelce – TJ Sokol Medzibrod 3:1 (0:1)

Góly: 48. Matikovský, 51. Brašeň, 62. Strapek – 19. Čilík. ŽK: 85. Nilaš – 85. Pánik. Rozhodovali: Širanec – Botka, Sikora. Diváci: 110.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Sekereš – Šimúth, Belko (C), Rajčok, Čilík, Hámorník, Samuelčík (7. Holko), Bobrovský, Huťka, Lacko, Pánik.

Ľupča prvýkrát na jar prehrala

Jarná séria bez prehry piatoligovej Slovenskej Ľupče sa skončila po siedmich zápasoch. V nedeľu v Brezne prehrávala v 14. minúte už 2:0 a napokon podľahla rozdielom triedy.

V. liga skupina Juh – 20. kolo

FK Brezno – OFK Slovenská Ľupča 5:2 (2:1)

Góly: 12. Skaloš, 14. a 77. Szczepaniak, 71. Kovalčík, 74. Skaloš (pen.) – 25. J. Chromek, 81. Riša. ŽK: 89. Hanzlovič – 53. P. Lakomčík, 83. Riša. Rozhodovali: Valíček – Lisý, Varga. Diváci: 150.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Sládeček (66. Dula), P. Lakomčík (C) (88. Vaňo), Ternuščák, J. Medveď, Riša, M. Bartoš, Čief (78. Vasilovčík), V. Giertl, Foltáni (78. Jančík), J. Chromek.

Sásová doma stratila dvojgólové vedenie

Šiestoligová Sásová v nedeľu štvrtú výhru v rade nepridala, hoci po dvoch góloch Ota Malíka viedla od 56. minúty 2:0. Hostia z Dudiniec otočili na konečných 2:3 v rozmedzí 63. a 78. minúty.

Priechod sa v nedeľu proti Šalkovej ujal vedenia po polhodine hry, keď zo štandardnej situácie skóroval Henrich Kollár. V úvode druhého polčasu vyrovnal na 1:1 Dušan Matis, a body sa tak delili.

Mužstvo Seliec vycestovalo v sobotu do Látok len s deviatimi hráčmi a brankárom. Lídrovi tabuľky odolávalo do 42. minúty a napokon odišlo s kanárom.

Jakub v sobotu v Krupine nebodoval, keď v druhom polčase inkasoval dvakrát v rozmedzí desiatich minút. Na konečných 2:1 znížil v 74. minúte Roland Datko.

Béčko RSC Hamsik Academy natiahlo šnúru bez prehry na 14 zápasov, ale v Bacúchu v nedeľu len remizoval. Hostí poslal dvakrát do vedenia Marek Puškár, ale domáci v 86. minúte vyrovnali.

VI. liga skupina C – 20. kolo

ŠK Sásová – TJ Slovan Dudince 2:3 (1:0)

Góly: 36. a 56. Malík – 63. Strhársky, 66. Šavrtka, 78. Alfonso. ŽK: 67. Ďurta, 90. Savić – 75. MAťaš, 83. Strieborný. Rozhodovali: Haring – Fábry, Hanes. Diváci: 150.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Radoš, Brašeň, Malík, Marković, Ďurta, Veselovský, Tkáč, Straka, Savić (C), R. Turčan (60. M. Turčan).
Tréner: A. Dubovický.

OFK 1950 Priechod – FK Šalková 1:1 (1:0)

Góly: 30. H. Kollár – 46. Matis. ŽK: 46. Pat. Vajda, 75. Rebek, 89. P. Reptiš – 43. Majer. Rozhodovali: Laššák – Kováč, Polomský. Diváci: 170.

Zostava OFK 1950 Priechod: Vesel (C) – P. Slobodník (83. Lasheen), Pat. Vajda, Rebek (76. Hudec), P. Reptiš, R. Reptiš, Vozár, Janík (65. Fojtík), H. Kollár, Rakyta (65. Barta), Štulajter.
Tréner: N. Dikácz.

Zostava FK Šalková: Gnida – Dobrík (C), Štubniak, Šimčík (63. Lašút), Mikulec, Majer, Matis (74. Demeter), Revaj, Alakša, Palovič, Pázmány.
Tréner: D. Vernarský.

TJ Družstevník Látky – FK Selce 6:0 (1:0)

Góly: 42. Kudlík, 55. Kubiš (pen.), 60. Kurák, 66. Segeč, 83. Maruniak (vl.), 86. Škopík. ŽK: 64. M. Blaško. Rozhodovali: Kaliňák – Pažický, Polomský. Diváci: 150.

Zostava FK Selce: Kučera – Švantner, M. Blaško (C), Miartuš, J. Túry, Klačan, Maruniak, Patráš, Sochor, Strečok.
Tréner: A. Uhliarik.

MFK Strojár Krupina – TJ ŠK Sokol Jakub 2:1 (0:0)

Góly: 56. A. Valica, 66. Paľov – 74. Datko. ŽK: M. Valica – 31. Bednár, 43. Badinský, 61. Handzuš, 63. R. Greško. Rozhodovali: Mar. Kováč – Laššák, Mich. Kováč. Diváci: 100.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Nemček – Mišány (C), Kubacký, Trnka, Datko, Badinský, Bednár, R. Greško, Handzuš. Samson, Majoroš.
Tréner: J. Slobodník.

FK 09 Bacúch – RSC Hamsik Academy B 2:2 (0:1)

Góly: 54. Rusnák, 86. Lenďák – 39. a 69. Puškár. ŽK: 72. Meškan, 84. Gemzický – 83. Jursa. Rozhodovali: Kúchen – Belán, Vrábeľ. Diváci: 110.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Gočaltovský – Hraško (C), Žirko (76. Baitar), Boľf, Jursa, Ceniga (46. Krasniqi), Palko, Mota, Mandík (76. Sláva), Ajeti (85. Ňuňuk), Puškár.

Poniky bodovali s lídrom

Malachov čaká na víťazstvo päť kôl, keďže v nedeľu na domácom trávniku remizoval s béčkom Tatrana Čierny Balog. Ondrej Holán v tretej minúte otvoril skóre a v samom závere vyrovnal na 2:2. Rezerva Podkoníc vyhrala rozdielom triedy na ihrisku rozbehnutého Brusna a pripísala si piatu výhru v rade. Poniky sú na jar stále nezdolané, v nedeľu doma uhrali cenný bod so suverénnym lídrom tabuľky 7. ligy ObFZ BB z Jasenia. Ľubietová doma podľa očakávania podľahla celkom jednoznačne Braväcovu, pričom po zrážke v šestnástke z 27. minúty musela jej brankára Mareka Švedu odviezť sanitka.

Mičiná potvrdila v derby výbornú formu

V nedeľu sa odohralo kompletné 17. kolo 8. ligy ObFZ BB. Mičiná ešte v jarnej časti stále neprehrala, v derby deklasovala Dúbravicu 5:1, keď všetky góly domácich vsietil Andrej Bánovský. Bez prehry sú na jar aj tretie Staré Hory, doma nasúkali Dolnej Lehote päťku. B-tím Šalkovej vonku porazil rozdielom triedy Horné Pršany, čím si pripísal tretie víťazstvo po sebe. Prvý Hiadeľ si doma poradil s Riečkou, druhý Harmanec dal v Pohronskej Polhore sedem gólov a Tajov prehral po 13-gólovej prestrelke v Balážoch.