Florbalisti FPS Banská Bystrica majú za sebou prvý domáci víkendový dvojzápas v sezóne. V rámci 3. a 4. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže hostili v Badíne súperov z Nitry a Topoľčian.

V sobotu prehra s Nitrou

V sobotu 16. septembra o 17.00 h privítali banskobystrickí florbalisti v Badíne nitriansku Sláviu. Prvé dva góly strelili hostia, ale domáci dokázali reagovať, keď v závere prvej tretiny znížil Boris Motýľ a v 26. minúte vyrovnal na 2:2 Jozef Patráš. Aj na tretí gól Nitranov Bystričania odpovedali, keď sa v 33. minúte opäť presadil Patráš. Mužstvá tak išli do tretej tretiny za stavu 3:3. V záverečnom dejstve mali navrch hostia, ktorí najprv odskočili na 3:5. Domáci síce zásluhou Martina Knoška a Samuela Zajaca ešte dvakrát znížili na rozdiel jediného gólu, ale hráči Nitry si dvojgólové vedenie dvakrát prinavrátili, a odviezli si tak z Badína všetky tri body.

Lukáš Magna, brankár FPS Banská Bystrica: „Do zápasu s Nitrou sme nastúpili s ambíciou zvíťaziť. Prvé dve tretiny sme hrali našu hru, vzadu mi skvele pomáhali spoluhráči a súpera sme nepúšťali do vyložených šancí. Škoda, že sme ale neboli efektívnejší v strieľaní gólov. V tretej tretine po chybách sme dostali zbytočné góly a už sme nedokázali otočiť zápas na našu stranu. Podali sme ale dobrý výkon, na ktorom môžeme stavať do zvyšku sezóny.“

1. liga mužov – 3. kolo – sobota 16.09.2023, 17.00 h – Badín

FPS Banská Bystrica – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 5:7 (1:2, 2:1, 2:4)

Góly: 18. Motýľ (Zajac), 26. Patráš (Richter), 33. Patráš (Dutka), 49. Knoško (Glončák), 55. Zajac (Konôpka) – 10. Lacena (Fulier), 15. Bednárik (Smida), 27. Smida (Trajteľ), 42. Smida (Lacena), 47. Lacena (TS), 49. Lacena, 59. Bednárik (Decsi). Rozhodovali: Masár, Kulich. Diváci: 35.

Zostava FPS Banská Bystrica: Magna – Glončák, Konôpka, Dutka, Richter – Motýľ (A), Patráš, Zajac, Štipák (C), Knoško, Magyar, Putiš. Tréner: T. Trudič.

V nedeľu výhra po nájazdoch nad Topoľčanmi

V nedeľu 17. septembra o 14.00 h sa zas florbalisti FPS stretli v Badíne s Topoľčanmi. Na góly sa čakalo vyše 18 minút, ale v závere prvej tretiny padli hneď tri. Vďaka zásahom Krištofa Štipáka viedli 2:1 domáci. Bystričania nadviazali na záver prvej tretiny v úvode tej druhej, keď po góloch Matúša Magyara a Jozefa Patráša vyhrávali v 23. minúte už 4:1. Hosťom sa však vo zvyšnom priebehu prostrednej časti podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu.

Domáci prišli o náskok v úvode tretej 20-minútovky a na začiatku 46. minúty Topoľčany dokonca dokonali obrat zo 4:1 na 4:5. Vo zvyšnom priebehu zápasu však Bystričania zakaždým našli odpoveď na ďalší vedúci gól súpera. V 48. minúte skóroval Boris Motýľ, v 51. minúte sa v presilovke strelecky presadil Martin Glončák a v 53. minúte vyrovnal na 7:7 Medard Dutka. Sieť sa potom vlnila až po riadnom hracom čase, keď v samostatných nájazdoch rozhodol o výhre domáceho FPS kapitán Krištof Štipák.

Medard Dutka, obranca FPS Banská Bystrica, 1+2 v zápase: „Zápas sa od úvodu hral na obe strany a bolo očividné, že sa bude lámať v detailoch. Ku koncu prvej tretiny sme dostali možnosť zahrať si presilovku, a tak na dlhšiu dobu súpera dostať pod tlak, čo sa nám nakoniec aj podarilo využiť. Následne sme však poľavili, čo sa nám hneď vypomstilo, avšak náš kapitán nám prinavrátil vedenie tesne pred koncom tretiny. Na začiatku druhej tretiny sme začali aktívne, čím sme súpera zaskočili, no po získaní náskoku sme začali byť nedôslední a dovolili súperovi dostať sa späť do hry. V záverečnej časti zápasu začal lepšie súper a my sme prvýkrát v zápase prehrávali, čo sa odzrkadlilo nervozitou na našich hokejkách. Postupne sme sa však navzájom povzbudili a začali hrať našu hru, až sme za vyrovnaného stavu pokračovali v predĺžení. Napriek šanciam, ktorými sme mohli rozhodnúť, zápas dospel až k samostatným nájazdom, kde náš brankár predviedol svoje majstrovstvo a nekompromisne zneškodnil všetky nájazdy. Tento zápas nám ukázal, na čom potrebujeme popracovať a opäť nás posunul o krôčik vpred k tomu, aby sme v pokračovaní ligy boli úspešnejší.“

1. liga mužov – 4. kolo – nedeľa 17.09.2023, 14.00 h – Badín

FPS Banská Bystrica – FbO Žochár Topoľčany 8:7 sn (2:1, 2:2, 3:4 – 0:0, 1:0)

Góly: 19. Štipák (Glončák), 20. Štipák (Zajac), 22. Magyar (Knoško), 23. Patráš (Zajac), 48. Motýľ (Dutka), 51. Glončák (Dutka), 52. Dutka (Zajac) – 20. Kráľ (Skukálek), 26. Žaťko (Tomaškovič), 35. Kráľ (Žaťko), 42. Šandor (Kráľ), 46. Žaťko (Kráľ), 50. Tomaškovič, 52. Šandor (Bezák). Rozhodovali: Masár, Kulich. Diváci: 30.

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka (Magna) – Glončák, Konôpka, Dutka, Richter – Motýľ (A), Patráš, Zajac, Knoško, Magyar, Štipák, Putiš. Tréner: T. Trudič.

12 FBK Hornets Mútne 4 0 0 0 0 4 12:30 0

Florbalisti FPS Banská Bystrica sa najbližšie predstavia opäť doma, ale tentokrát v Brezne. V sobotu 30. septembra o 17.00 h privítajú bratislavský Hurikán a v nedeľu 1. októbra o 14.00 h sa stretnú so súperom z Dubnice nad Váhom.