Florbalisti FPS Banská Bystrica odohrali počas tretieho októbrového víkendu v Badíne ďalšie dva zápasy v rámci celoštátnej 1. ligy mužov. V oboch sa im podarilo uspieť, a tak sa ako nováčik v druhej najvyššej slovenskej súťaži nachádzajú na solídnej tretej priečke.

Proti White Eagles obrat v tretej tretine

V sobotu 15. októbra sa bystrickí florbalisti stretli v Badíne s bratislavským tímom FBC White Eagles. Domáci sa ujali vedenia v 4. minúte zásluhou Martina Siklenku, ale hostia ešte v prvej tretine otočili priebežný stav na 1:2. V úvode prostrednej časti odskočili Bratislavčania na rozdiel dvoch gólov, no v 30. minúte sa Siklenkovi v presilovke podarilo svojím druhým gólom znížiť na 2:3. Tretia 20-minútovka patrila Bystričanom. V 44. minúte vyrovnal Martin Glončák a v 43. minúte skompletizoval hetrik Siklenka, pričom tretiu asistenciu v stretnutí si pripísal Jozef Patráš. V 58. minúte ešte zvýšil na konečných 5:3 Oliver Lehocký.

Jakub Latka, brankár FPS Banská Bystrica: „Prvé dve tretiny proti White Eagles bola naša hra ako hádzanie hrachu o stenu. Odrážali sme sa od nich do každej strany a veľmi tvrdo dopadali. Až tak, že sa nám zranili traja hráči. Našu energiu sme využívali úplne zbytočne, bezhlavo a obracalo sa to proti nám. Súperovho brankára sa nám podarilo vyhecovať tak, aby vychytal viacero čistých šancí a prehĺbil našu frustráciu. Super výkon, gratulujem. Do tretej tretiny sme vstupovali ako prehrávajúci tím, ale s úplne iným nasadením. Po vyrovnávajúcom góle sme začali hrať s rozumom, veriť si a nenechali sme súperovi už ani jednu väčšiu šancu. Udržali sme štyri minúty v oslabení a strelili ďalšie dva góly. Som rád a ďakujem divákom, že vydržali až do konca zápasu. Verím že obrat v poslednej tretine vynahradil pohľad na prvé dve tretiny trápenia. Ďakujem chalanom, že ustáli tlak a dokázali bojovať až do konca. Zraneným prajem rýchlu liečbu a verím, že to stihnú úplne zregenerovať do ďalšieho kola.“

1. liga mužov – 7. kolo – sobota 15.102022 – ŠH Badín

FPS Banská Bystrica – FBC White Eagles Bratislava 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Góly a asistencie: 4. Siklenka (J. Patráš), 30. Siklenka (Richter), 44. Glončák (J. Patráš), 46. Siklenka (J. Patráš), 58. Lehocký (M. Patráš) – 8. Prokop (Filípek), 11. Sádecký (Izrael), 22. Prokop (Filípek)

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka (Magna) – Glončák, Konôpka, M. Patráš, Richter – Lehocký, Lukáč, Magyar, Mozola, J. Patráš, Siklenka, Sokirka, Štipák

V nedeľu 17-gólová prestrelka s Hurikánom

Následne, v nedeľu 16. októbra, prišilo do Badína ďalšie mužstvo z hlavného mesta. Tímy banskobystrického FPS a bratislavského Hurikánu zviedli 17-gólový súboj. Domáci si v prvej tretine vypracovali vedenie 3:0, na čo hostia reagovali dvomi presnými zásahmi. Ako ďalší skórovali Bystričania, a po 20-tich minútach tak platil stav 4:2. V druhej tretine rozvlnili sieť ako prví hráči Hurikánu, ale tím FPS odpovedal 3-gólovou sériou, ktorou odskočil už na priebežných 7:3. Hostia sa však dokázali vrátiť do zápasu, keď do konca druhej tretiny znížili na rozdiel dvoch gólov. Aj do posledného dejstva vstúpili lepšie bystrickí florbalisti, keď opäť skórovali 3-krát v rade a vyhrávali už 10:5. Hráči Hurikánu do konca zápasu už len skorigovali stav na konečných 10:7. V nedeľnom stretnutí nastrieľal hetrik Oliver Lehocký.

Jakub Lukáč, hrajúci tréner FPS Banská Bystrica: „Po náročnom sobotňajšom zápase sme do tohto zápasu vstúpili veľmi dobre. Prvá tretina sa nám celkom vydarila, avšak urobili sme dve zbytočné chyby, po ktorých nás súper potrestal dvomi gólmi. V druhej a tretej tretine sme mali množstvo zbytočných faulov a vylúčení, z ktorých ťažil náš súper, ale aj napriek tomu sa nám darilo využívať naše šance a počas celého zápasu sme si udržiavali náskok, ktorý sme si vypracovali počas prvej tretiny. Do ďalších zápasov musíme zlepšiť presilové hry, ktoré sa nám nepodarilo počas tohto víkendu využiť.“

1. liga mužov – 8. kolo – nedeľa 16.10.2022 – ŠH Badín

FPS Banská Bystrica – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 10:7 (4:2, 3:3, 3:2)

Góly a asistencie: 6. Siklenka (Mozola), 9. Štipák (J. Patráš), 11. Lehocký (Potkány), 15. J. Patráš, 29. Lehocký (Lukáč), 29. Siklenka (Štipák), 33. Lukáč, 43. Potkány (Siklenka), 44. Lehocký (Lukáč), 49. J. Patráš (Glončák) – 14. Schätzel (Petrovič), 15. Schätzel (Petrovič), 26. Biely, 34. Michálek (Fabian), 39. Biely (Šablica), 56. Roľko (Biely), 57. Šablica (Doganov)

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka (Magna) – Glončák, M. Patráš, R. Richter, Štipák – Sokirka, Potkány, Lehocký, Lukáč, Magyar, Mozola, J. Patráš, Siklenka

10 FBC White Eagles Bratislava 8 0 0 0 0 8 31:75 0

Florbalistov FPS Banská Bystrica čaká najbližší zápas v sobotu 5. novembra, kedy sa o 14.00 h predstavia na palubovke FBK Púchov.